Зміни наприкінці 2014 року

Зміни наприкінці 2014 року

Irina.M » 30 січня 2015, 16:38

Зміни, що були внесені наприкінці 2014 року до Бюджетного кодексу України, передбачають фінансування галузі освіти з місцевих бюджетів через надання їм субвенції. Чим визначений механізм такого фінансування?
Мешканець
Мешканець
 
Повідомлень: 264
З нами з: 19 вересня 2014, 12:34
Дякував (а): 1 раз.
Подякували: 7 раз.
Регіон: Харків

Re: Зміни наприкінці 2014 року

Федченко Леся » 30 січня 2015, 17:01

Так, Законом України від 28.12.014 р. № 79-VIII «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо реформи міжбюджетних відносин», що набув чинності 01.01.15 р., Бюджетний кодекс України (далі - БК) доповнено новою ст. 1032, яка саме і регламентує надання місцевим бюджетам освітньої субвенції. Згідно цієї статті БК освітня субвенція спрямовується на оплату поточних видатків визначених у ч. 1 ст. 1032 БК типів навчальних закладів. Субвенція може спрямовуватися також на реалізацію заходів з оптимізації мережі зазначених навчальних закладів.
Обсяги освітньої субвенції затверджуються законом про Державний бюджет України окремо для бюджету АР Крим, обласних і районних бюджетів, міських (м. Києва та Севастополя, міст республіканського АР Крим та обласного значення) бюджетів та бюджетів об’єднаних територіальних громад, що створюються згідно із законом та перспективним планом формування територій громад.
Розподіляється субвенція між відповідними бюджетами на основі формули, яка розробляється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері освіти, та затверджується КМУ. Ця формула має враховувати: кількість учнів загальноосвітніх навчальних закладів у міській та сільській місцевості, гірських населених пунктах; наповнюваність класів; коригуючі коефіцієнти приведення, що застосовуються до кількості учнів різних типів загальноосвітніх навчальних закладів та залежно від місцевості, в якій розташований заклад. Також у складі субвенції передбачається резерв коштів, обсяг якого не може перевищувати 1 відсотка загального обсягу субвенції, для здійснення видатків, що не могли бути враховані при застосуванні формули.
На виконання ст. 1032 БК КМУ видав постанову від 14.01.15 р. № 6 «Деякі питання надання освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам» (далі - постанова № 6). Зокрема, цієї постановою затверджено Порядок та умови надання освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам (далі - Порядок) та дозволено здійснювати протягом бюджетного періоду видатки навчальних закладів, визначених у ст. 1032 БК, одночасно з державного та місцевих бюджетів та/або одночасно з різних місцевих бюджетів.
Так, механізм надання освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам визначається саме Порядком. Відповідно до Порядку головним розпорядником субвенції є МОН, а розпорядниками субвенції за місцевими бюджетами є структурні підрозділи з питань освіти і науки, які визначаються рішенням відповідної місцевої ради про такий бюджет. Розподіл і перерозподіл загальних обсягів субвенції між місцевими бюджетами здійснює КМУ. При цьому не допускається спрямування субвенції на: закупівлю товарів, робіт і послуг, які безпосередньо не пов’язані з оплатою поточних видатків, зазначених Порядком; оплату посередницьких послуг; здійснення заходів, метою яких є отримання прибутку.
Зверніть увагу, що використання субвенції здійснюється в обсязі, передбаченому в законі про Державний бюджет України на відповідний рік, з урахуванням вимог постанови КМУ від 01.03.14 р. № 65 «Про економію державних коштів та недопущення втрат бюджету».
Також Порядок надає місцевим радам право розподіляти залишки субвенції на кінець бюджетного періоду відповідними рішеннями, а також додатково понад обсяги субвенції планувати та здійснювати з місцевих бюджетів оплату поточних та капітальних видатків зазначених навчальних закладів, включаючи погашення бюджетних зобов’язань минулих років, узятих на облік в органах Казначейства. Залишки коштів за субвенцією на кінець бюджетного періоду зберігаються на рахунках відповідних місцевих бюджетів і використовуються у наступному бюджетному періоді з урахуванням цільового призначення субвенції на поточне утримання (крім заробітної плати) і оновлення матеріально-технічної бази навчальних закладів.
Казначейство має щодекади перераховувати субвенцію відповідно до Порядку перерахування міжбюджетних трансфертів, затвердженого постановою КМУ від 15.12.10 р. № 1132 і Порядку казначейського обслуговування державного бюджету за витратами, затвердженого Мінфіном. Складення та подання фінансової і бюджетної звітності про використання субвенції, а також контроль та відповідальність за її цільовим витрачанням здійснюються в установленому законодавством порядку.
Аватар користувача
Мешканець
Мешканець
 
Повідомлень: 290
З нами з: 03 лютого 2014, 07:47
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Харків



Хто зараз онлайн
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 3 гостей