Колективний договір комунального підприємства

Колективний договір комунального підприємства

Наталія29 » 03 березня 2015, 14:57

Доброго дня! Підкажіть, будь-ласка, чи правильно я розумію, що комунальному підприємству, заснованому на спільній власності територіальних громад сіл, селищ при розробці колективного договору в питаннях оплати праці необхідно керуватись Постановою № 268 ?? Розумію, що оплата праці директора обумовлена в контракті, а як щодо працівників такого підприємства?? Підприємство займається наданням в оренду комунального майна.
Новачок
Новачок
 
Повідомлень: 2
З нами з: 14 лютого 2015, 10:35
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: Колективний договір комунального підприємства

Федченко Леся » 03 березня 2015, 16:36

Доброго дня! Постанова КМУ від 09.03.2006, № 268 "Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів" НЕ ПОШИРЮЄТЬСЯ на працівників комунальних підприємств, а так само на керівників таких комунальних підприємств.
Аватар користувача
Мешканець
Мешканець
 
Повідомлень: 290
З нами з: 03 лютого 2014, 07:47
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Харків

Re: Колективний договір комунального підприємства

Наталія29 » 05 березня 2015, 15:10

Дякую за відповідь ! :) Але хочу уточнити. Окрім ЗУ "Про оплату праці", КЗпП України на що можна ще спиратись при розробці колективного договору? Можливо, на якісь генеральні, галузеві угоди? Розумію, що для медичних працівників, для державних службовців чи тих самих працівників архівних установ розроблені окремі постанови (угоди), що регулюють питання оплати праці, а як щодо комунального підприємства, що засноване на комунальній власності територіальних громад (і повторюсь) надає в оренду нежитлові приміщення? Вибачте за стільки запитань, але хочу розібратись. :roll:
Новачок
Новачок
 
Повідомлень: 2
З нами з: 14 лютого 2015, 10:35
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: Колективний договір комунального підприємства

Федченко Леся » 05 березня 2015, 15:53

Окрім названих Вами КЗпП та Закону "Про оплату праці" у колективному договорі треба спиратись, зокрема, на Закон "Про відпустки", а також численні законодавчі акти щодо соціального захисту окремих категорій працівників (інваліди, чорнобильці, сім'ї з дітьми і т.п.).
Аватар користувача
Мешканець
Мешканець
 
Повідомлень: 290
З нами з: 03 лютого 2014, 07:47
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Харків

Re: Колективний договір комунального підприємства

Федченко Леся » 05 березня 2015, 15:58

Відповідно до ст. 13 КЗпП у колективному договорі встановлюються взаємні зобов'язання сторін щодо регулювання виробничих, трудових, соціально-економічних відносин, зокрема:
зміни в організації виробництва і праці;
забезпечення продуктивної зайнятості;
нормування і оплати праці, встановлення форм, системи, розмірів заробітної плати та інших видів трудових виплат (доплат, надбавок, премій та ін.);
встановлення гарантій, компенсацій, пільг;
участі трудового колективу у формуванні, розподілі і використанні прибутку підприємства, установи, організації (якщо це передбачено статутом);
режиму роботи, тривалості робочого часу і відпочинку;
умов і охорони праці;
забезпечення житлово-побутового, культурного, медичного обслуговування, організації оздоровлення і відпочинку працівників;
гарантій діяльності профспілкової чи інших представницьких організацій трудящих;
умов регулювання фондів оплати праці та встановлення міжкваліфікаційних (міжпосадових) співвідношень в оплаті праці;
забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків.
Колективний договір може передбачати додаткові порівняно з чинним законодавством і угодами гарантії, соціально-побутові пільги.
Аватар користувача
Мешканець
Мешканець
 
Повідомлень: 290
З нами з: 03 лютого 2014, 07:47
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Харків

Re: Колективний договір комунального підприємства

m17121979 » 16 вересня 2016, 12:00

Федченко Леся, Добрий день! Підскажіть чи можна прописати в колективному договорі (комунальна установа 100% фінансуквання з бюджету) вихідним днем, не робочим днем день народження працівника?
Новачок
Новачок
 
Повідомлень: 3
З нами з: 15 травня 2015, 12:32
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Волынская область

Re: Колективний договір комунального підприємства

Федченко Леся » 19 вересня 2016, 08:37

m17121979 написав:Федченко Леся, Добрий день! Підскажіть чи можна прописати в колективному договорі (комунальна установа 100% фінансуквання з бюджету) вихідним днем, не робочим днем день народження працівника?

Доброго дня!
Теоретично - можна.
Адже відповідно до абз. 2 ст. 4 Закону України "Про відпустки" законодавством, колективним договором, угодою та трудовим договором можуть установлюватись інші види відпусток.
Аватар користувача
Мешканець
Мешканець
 
Повідомлень: 290
З нами з: 03 лютого 2014, 07:47
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Харків



Хто зараз онлайн
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість