Батьківська плата в ДНЗ

Re: Батьківська плата в ДНЗ

Юлія333777 » 14 вересня 2016, 10:42

документи про надання пільги по харчуванню в днз надані в середині місяця, як надавати пільгу з місяця подання документів чи з дати подання ?   Згідно порядку №667 запроваджуєть в місячний  строк після подання відповідних документів . Коонкретної відповіді немає . Місячний строк може коливатися від 1 до 30 днів. Якщо керуватися однією логікою, то з дня , якщо керуватися логікою, що плата нараховується один раз на місяць та за місяць в цілому , а не кожен день, то отримавши відповідні документи, що сім’я має право на пільгу  у місяці за який нараховується плата за харчування, то має право з місяця подання документів , якщо наприклад документи подані 15 числа , в один день чи два розглянуті , то логічно до місяця застосовувати пільгу
якщо сім’я малозабезпечена, то з 01 числа така сім’я тільки оформляє свій статус потім потрібен час щоб взяти довідку, і в цьму сім’я не винна , сума допомоги надається саме з 01 числа місяця в якому  оформляється така допомога і ніхто не видасть довідку про статус малозаб сім’ї з 01 числа або до першого , або сім’ втрачає час
Допоможіть будь ласка ні в кого немає відповіді на це питання.... конкретно ніхто не відповідає
Мандрівник
Мандрівник

Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Замазий Светлана » 14 вересня 2016, 12:23

("Бюджетна бухгалтерія", 2014 рік, № 36)
Щодо плати за харчування дітей у дошкільних навчальних закладах

Автор: Гомілко Ірина, головний спеціаліст відділу праці та нормативно-інформаційного забезпечення Департаменту економіки та фінансування

Для безкоштовного харчування дитини батьками надається до бухгалтерії школи-інтернату або дитячого садка довідка про одержання соціальної допомоги як малозабезпеченій сім’ї. Така довідка до бухгалтерії надійшла 15 вересня. Вона видана управлінням соціального захисту населення 14 вересня, але в довідці зазначено, що сім’я має статус малозабезпеченої з 1 вересня. З якого моменту необхідно надати дитині безкоштовне харчування?

Перш за все підкреслимо: надання батьками довідки про одержання соціальної допомоги відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям» від 01.06.2000 р. № 1768-III (далі — Закон № 1768) є підставою для звільнення від плати за утримання дитини в школі-інтернаті, а не за харчування в дошкільному навчальному закладі (далі — ДНЗ).

Питання щодо плати за харчування дітей в ДНЗ регламентується:

— ст. 35 Закону України «Про дошкільну освіту» від 11.07.2001 р. № 2628-III;

— постановою КМУ «Про невідкладні питання діяльності дошкільних та інтернатних закладів» від 26.08.2002 р. № 1243;

— Порядком встановлення плати для батьків за перебування дітей у державних і комунальних дошкільних та інтернатних навчальних закладах, затвердженим наказом Міносвіти від 21.11.2002 р. № 667,

та іншими діючими у цій сфері нормативними актами.

Відповідно до зазначених документів батьки вносять плату за харчування дітей у державному (комунальному) ДНЗ у сільській місцевості в розмірі, що не перевищує 30 %, у міській місцевості — не вище 50 % від вартості харчування дитини на день.

Від плати за харчування дітей у ДНЗ звільняються, зокрема, батьки (особи, які їх замінюють) у сім’ях, в яких сукупний дохід на кожного члена сім’ї за попередній квартал з урахуванням індексу зростання цін не перевищував рівня забезпечення прожиткового мінімуму, який щороку встановлюється законом про держбюджет (на 2013 рік — 373,73 грн., на 2014 рік — 396,90 грн.) для визначення права на звільнення від плати за харчування дитини в державних і комунальних ДНЗ.

В інтернатних закладах від плати за утримання дітей звільняються, зокрема, батьки (особи, які їх замінюють) із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону № 1768. Підставою для звільнення є довідка про призначення такої допомоги, видана органами праці та соціального захисту. У довідці зазначається, з якого моменту вона діє. Ця дата і є моментом звільнення від зазначеної плати. Тобто у заданому вище запитанні — з 1 вересня.

Протягом навчального року в школах-інтернатах звільнення від плати батьків з малозабезпечених сімей відбувається двічі. Пунктом 20 постанови КМУ «Про порядок призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям» від 24.02.2003 р. № 250 установлено, що така допомога призначається на 6 місяців і відповідно довідка про те, що сім’я малозабезпечена, чинна протягом півроку, а потім повинна оновлюватися.
Мандрівник
Мандрівник

Регіон: Харьковская область

Юлія333777 » 14 вересня 2016, 13:05

маю зауважити 2.2. Розмір плати за поданням дошкільного навчального закладу
встановлюють місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого
самоврядування або підприємства, організації та установи, які
перебувають у державній (комунальній) формі власності і мають у
своєму підпорядкуванні дошкільні навчальні заклади, один раз на
рік з урахуванням матеріального стану сім'ї та режиму роботи
закладу. Вони можуть установлювати додаткові пільги щодо
батьківської плати за харчування дітей у дошкільних навчальних
закладах за рахунок коштів відповідних місцевих бюджетів,
підприємств, організацій, установ. Рішенням міської ради малозабезпечені діти звільнені.... Хто звільняється питань не виникало. Питання в тому,якщо ж в довідці вказано що сім’я м/з з 01.09.2016 року та принесена 15.10.2016 , але з ними більш-менш ясно.... чи наприклад довідка про склад сім’ї надана також не 01 числа місяця а в середені чи напикінці з проханням надати пільгу 50% як багатодітній родині як у тому випадку діяти? Дякую
Мандрівник
Мандрівник

fanny » 10 листопада 2016, 15:36

Доброго дня!
Заклад - дитсадок-школа. Є харчування, і є платні освітні послуги. Оплата за харчування дитсадка та послуги (і дитсад, і школа) зараховується на спеціальний рахунок, за харчування школи - на благодійний рахунок. 
Чи вірно я зрозуміла:

1) нараховано за харчування дитсад - у МО 15 - Дт 674/1 Кт 714,
    надходження коштів - у МО 3-1 - Дт 323 Кт 674/1,
    закриття 714 рахунку - на фін.результат Дт 714 Кт 432

2) нараховано за платні послуги - у МО 14 - Дт 674/2 Кт 711,
    надходження коштів - у МО 3-1 - Дт 323 Кт 674/2
    закриття 711 рахунку - на фін.результат Дт 711 Кт 432

3) нараховано за харчування школа - ніде не відображається (не знайшла проводки)
    надходження коштів - у МО 3-2 - Дт 324 Кт 712
    закриття 712 рахунку - на фін.результат Дт 712 Кт 432 ?
Квартирант
Квартирант

Регіон: Николаевская Область

fanny » 11 листопада 2016, 15:11

Ну підкажіть, будь-ласка, чи так.
Квартирант
Квартирант

EVGENIY » 14 листопада 2016, 13:25

fanny написав:Ну підкажіть, будь-ласка, чи так.

Перші два здається все вірно, але ж на результат виконання кошторису відносять в кінці року!
а на рахунок третього, можливо треба відновлювати касу або вважати це платою за послуги! Ну якось оплата харчування не ув'язується з благодійною допомогою!
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики

Дякував (а): 53 раз.
Подякували: 515 раз.

med_buh » 14 листопада 2016, 14:55

Юлія333777 написав:маю зауважити   2.2. Розмір плати за поданням дошкільного навчального закладу
встановлюють  місцеві  органи  виконавчої влади,  органи місцевого
самоврядування або  підприємства,  організації  та  установи,  які
перебувають  у  державній  (комунальній) формі власності і мають у
своєму підпорядкуванні дошкільні навчальні заклади,  один  раз  на
рік  з  урахуванням  матеріального  стану  сім'ї  та режиму роботи
закладу.  Вони  можуть   установлювати   додаткові   пільги   щодо
батьківської  плати  за  харчування  дітей у дошкільних навчальних
закладах  за  рахунок  коштів   відповідних   місцевих   бюджетів,
підприємств, організацій, установ.     Рішенням міської ради малозабезпечені діти звільнені.... Хто звільняється питань не виникало.  Питання в тому,якщо ж в довідці  вказано що сім’я   м/з    з  01.09.2016 року та принесена  15.10.2016 , але з ними більш-менш ясно.... чи наприклад довідка про склад сім’ї надана також не  01 числа місяця а в середені чи напикінці  з проханням надати пільгу 50% як багатодітній родині як у тому випадку діяти? Дякую

Мне тоже интересен ответ на этот вопрос!!!
Мандрівник
Мандрівник

Подякували: 4 раз.
Регіон: Запорожская область

fanny » 14 листопада 2016, 17:29

EVGENIY написав:Перші два здається все вірно, але ж на результат виконання кошторису відносять в кінці року!
а на рахунок третього, можливо треба відновлювати касу або вважати це платою за послуги! Ну якось оплата харчування не ув'язується з благодійною допомогою!

Дякую, то я не не дописала, що в кінці року. 
У формі 4-2 я надходження ставлю у рядок 030 "Від підприємств, організацій, фізичних осіб та від інших бюджетних установ для виконання цільових заходів, у тому числі заходів з відчуження для суспільних потреб земельних ділянок та розміщення на них інших об’єктів нерухомого майна, що перебувають у приватній власності фізичних або юридичних осіб"
Квартирант
Квартирант

romashka165 » 12 січня 2017, 14:16

В цьому році повернула надміру сплачені кошти з батьківської плати за минулі періоди Кт323 Дт 674. Тепер не сходиться баланс. Почала читати статті Пишуть, що потрібно було Кт323 Дт432 . А що робити з 674. залишок по відомості нарахування не зійдеться ж тоді
Новачок
Новачок

EVGENIY » 12 січня 2017, 16:31

romashka165 написав:В цьому році повернула надміру сплачені кошти з батьківської плати за минулі періоди Кт323 Дт 674. Тепер не сходиться баланс. Почала читати статті Пишуть, що потрібно було Кт323 Дт432 . А що робити з 674. залишок по відомості нарахування не зійдеться ж тоді

Дт 323 Кр 674 отримано кошти 
Дт 432 Кр 323 перераховано в бюджет
Все закривається!
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики

romashka165 » 12 січня 2017, 16:44

EVGENIY » 1 хвилини тому

romashka165 написав:
В цьому році повернула надміру сплачені кошти з батьківської плати за минулі періоди Кт323 Дт 674. Тепер не сходиться баланс. Почала читати статті Пишуть, що потрібно було Кт323 Дт432 . А що робити з 674. залишок по відомості нарахування не зійдеться ж тоді

"Дт 323 Кр 674 отримано кошти " це ж було не в цьому році. чи я не розумію. В мене в відомості ці надлишки висіли в розділі Выбывшие. Коли я перерахувала кошти поставила Дт 674 Кт 323. І по відомості із мінусом ці суми пройшли по графі отримано. Якщо я зроблю Дт 432 Кт323 в мене не зійдеться сума по батьківській відомості на кінець періода. І в балансі увязка рве на цю суму.
Новачок
Новачок

EVGENIY » 12 січня 2017, 17:28

romashka165 написав:Re: Батьківська плата в ДНЗ

EVGENIY » 1 хвилини тому

romashka165 написав:

"Дт 323 Кр 674 отримано кошти " це ж було не в цьому році. чи я не розумію. В мене в відомості ці надлишки висіли в розділі Выбывшие. Коли я перерахувала кошти поставила Дт 674 Кт 323. І по відомості із мінусом ці суми пройшли по графі отримано. Якщо я зроблю Дт 432 Кт323 в мене не зійдеться сума по батьківській відомості на кінець періода. І в балансі увязка рве на цю суму.

упс, вибачте я не вірно зрозумів!
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики

EVGENIY » 12 січня 2017, 17:32

У вашому випадку це ж отримані доходи, а на результат списуються саме НАРАХОВАНІ доходи, отже вам результат не потрібно правити!
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики

romashka165 » 12 січня 2017, 18:53

тобто я все правильно зробила? Дт674 Кт323. Але баланс так і не зійшовся. Рве на цю суму.
Новачок
Новачок

EVGENIY » 13 січня 2017, 09:38

romashka165 написав:тобто я все правильно зробила? Дт674 Кт323. Але баланс так і не зійшовся. Рве на цю суму.

ну треба дивитись, що і куди ви поставили!
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики

katya862008 » 07 лютого 2017, 19:30

Допожіть будь-ласка.Чи має право міська рада нараховувати плату за дитячий садок на перед на місяць.дитина відвідувала дитячий садок у січні 2017 фактично 11 днів,плата за день перебування 13,42.Квитанцію виставили за 21 день у сумі 385,37 грн.
Новачок
Новачок

Регіон: Херсонская область

Станкус Тетяна » 08 лютого 2017, 10:18

Доброго дня! Ви можете наперед розрахувати та виставити оплату, але потім по факту відвідування необхідно зробити коригування. Тобто в кінцевомцу результаті батьки мають зплатити за фактичну кількість відвідувань дитиною дитсадку.
Місцевий
Місцевий

Подякували: 6 раз.

katya862008 » 09 лютого 2017, 21:02

Станкус Тетяна, дякую за відповідь
Новачок
Новачок

Регіон: Херсонская область

Natashika » 13 вересня 2017, 10:09

Доброго дня! Як правильно повернути кошти батькам? Ми школа естетичного виховання.  У квітні батьки перерахували кошти за навчання дитини, а зараз принесли документи на опікунство. Отже, в них переплата. І ще: за поточний місяць плату зараховувати? Тому що нарахування здійснюється до 10-го числа, а документи принесли 13-го. Дякую!
Мандрівник
Мандрівник

Дякував (а): 4 раз.
Регіон: Одесская область

Arvin » 13 грудня 2017, 23:51

Як правильно розрахувати батькiвську плату по харчуванню в днз? По рiшенню сесii установили вартiсть харч. в день 21 грн: 60% бюджет(12,60грн), 40% спец. (8,40грн). Нараховувати батькiвську плату тiльки по рiшенню сесii( тодi не буде спiввiдношення 40 i 60%), чи вiд фактичноi вартостi спожитих продуктiв дiлених на дiтоднi?
Новачок
Новачок

Регіон: Николаевская область

Поперед.Далі

Хто зараз онлайн
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість