звільнення жінки з дитиною до трьох років при ліквідації

звільнення жінки з дитиною до трьох років при ліквідації

астра » 03 листопада 2015, 10:30

бухгалтер має дитину до трьох років, сільська рада ліквідується, бо утворюється ОТГ, який порядок виплати вихідної допомоги на період працевлаштування і чи потрібно бухгалтеру писати заяву на виплату цієї допомоги
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 40
З нами з: 06 грудня 2013, 11:03
Звідки: Киев
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Киев

Re: звільнення жінки з дитиною до трьох років при ліквідації

EVGENIY » 03 листопада 2015, 15:15

астра написав:бухгалтер має дитину до трьох років, сільська рада ліквідується, бо утворюється ОТГ, який порядок виплати вихідної допомоги на період працевлаштування і чи потрібно бухгалтеру писати заяву на виплату цієї допомоги

А вона не хоче в ОТГ переходить? І що це за допомога на період працевлаштування??

Код: Виділити все
Так, згідно з п. 1 ч. 1 ст. 40 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП), трудовий договір, укладений на невизначений строк, а також строковий трудовий договір до спливу строку його чинності можуть бути розірвані роботодавцем лише у випадку змін в організації виробництва та праці, у тому числі ліквідації, реорганізації, банкрутства чи перепрофілювання підприємства, установи, організації, скорочення чисельності або штату працівників. При звільненні працівників за п. 1 ч. 1 ст. 40 КЗпП має бути дотриманий певний порядок вивільнення. Роботодавець повинен видати наказ про внесення змін в організацію виробництва та праці, у якому має розкриватися зміст цих змін. Потім скласти й затвердити новий штатний розпис.

Відповідно до ст. 492 КЗпП, про наступне вивільнення працівників персонально попереджають не пізніше ніж за 2 місяці.

Одночасно з попередженням про звільнення у зв'язку зі змінами в організації виробництва та праці роботодавець пропонує працівникові іншу роботу на тому самому підприємстві. У разі згоди працівника переведення здійснюється за його заявою. За відсутності роботи за відповідною професією чи спеціальністю, а також у разі відмови працівника від переведення на іншу роботу на тому самому підприємстві працівник, на власний розсуд, звертається за допомогою до держслужби зайнятості чи працевлаштовується самостійно.

Слід зазначити, що на підставі ст. 43 КЗпП при звільненні працівників за п. 1 ч. 1 ст. 40 КЗпП необхідно також отримати згоду профспілки на таке звільнення. Відповідно до ст. 44 КЗпП, при звільненні на підставі п. 1 ч. 1 ст. 40 КЗпП працівникові виплачується вихідна допомога в розмірі не менше середнього заробітку.

Окрім цього, п. 5 ч. 1 ст. 36 КЗпП передбачає можливість припинення трудового договору в порядку переведення працівника, за його згодою, на інше підприємство, в установу чи організацію чи у зв'язку з переходом на виборну посаду. Для звільнення необхідне клопотання роботодавця того підприємства, установи, організації, куди працівник переводиться. Працівник повинен подати заяву роботодавцеві підприємства (установи, організації), із якого він звільняється, оскільки закон вимагає згоди роботодавця на припинення трудового договору в порядку переведення на інше підприємство, в іншу установу, організацію (для переведення працівників до іншого структурного підрозділу зі статусом юридичної особи).

Код: Виділити все
Працівник, попереджений за два місяці про зміну істотних умов праці, відмовляється від продовження роботи в нових умовах і підлягає звільненню за п. 6 ст. 36 КЗпП України. Звільнення за п. 6 ст. 36 КЗпП України – це розірвання договору з ініціативи власника. Чи можна звільнити з роботи за п. 6 ст. 36 КЗпП України жінку, яка має дитину віком до 3-х років, або одиноку матір, яка має дитину до 14 років?
Відповідаючи на перше запитання, правовий інспектор праці Київської ради профспілки хіміків Володимир Киба вважає за необхідне визначитися насамперед з підставами звільнення. Зокрема, зазначає автор, на відміну від ст. 40–41 КЗпП (звільнення з ініціативи власника) та ст. 38–39 КЗпП (звільнення з ініціативи працівника), п. 6 ст. 36 КЗпП містить трохи іншу підставу розірвання трудового договору, специфічність якої полягає в тому, що при звільненні з причини відмови працівника від продовження роботи у зв'язку із зміною істотних умов праці має місце обопільна згода обох сторін, чому й передбачена в даному разі виплата вихідної допомоги у розмірі не менше середнього місячного заробітку. Тобто звільнення в цьому випадку, на думку автора, не можна вважати виключною ініціативою роботодавця. До того ж ч. 3 ст. 184 КЗпП встановлено заборону на звільнення з ініціативи власника жінок певних категорій, в тому числі й описаних у запитанні.

Відмовившись від продовження роботи, жінка висловила у такий спосіб свою згоду, а роботодавець має право (не обов'язок) розірвати трудовий договір, хоча право це доволі відносне, адже не дозволяється примушувати працівника продовжувати роботу по закінченні двомісячного строку після попередження про зміну умов праці. Роботодавцю разом з профспілкою залишається спробувати переконати працівницю погодитися із змінами умов праці, довівши їх необхідність. Якщо ж жінка має можливість працевлаштуватися на кращу роботу, роботодавець може запропонувати розірвання трудових відносин за угодою сторін (п. 1 ст. 36 КЗпП) чи у зв'язку з переведенням на інше підприємство за згодою працівника (п. 5 ст. 36 КЗпП).

https://buhgalter.com.ua/news/trudovi-v ... -shtatu-y/
Аватар користувача
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики
 
Повідомлень: 8451
З нами з: 29 липня 2010, 00:27
Звідки: Харків
Дякував (а): 97 раз.
Подякували: 1011 раз.
Регіон: Харьковская область




Хто зараз онлайн
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість