модернізація

модернізація

Natalia Ivanivna » 10 лютого 2015, 15:22

Проведено модернізацію комп"ютерної техніки (знос 100%), а саме заміна мат.плати, процесора, оперативної пам"яті, встановлення відеоадаптора на суму 625,0грн. Яка кореспонденція рахунків?
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 41
З нами з: 03 лютого 2015, 22:26
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: модернізація

Крот Юлія » 11 лютого 2015, 13:32

Згідно з п. 3 розд. VI Методичних рекомендацій з бухгалтерського обліку основних засобів суб'єктів державного сектору, затверджених наказом Мінфіну від 23.01.2015 р. № 11 витрати на поліпшення об'єкта основних засобів (реконструкцію (реставрацію), модернізацію, добудову, дообладнання) збільшують його первісну вартість.
Вартість робіт, що приводять до збільшення очікуваних майбутніх вигод від об'єкта основних засобів, включається до капітальних інвестицій з майбутнім збільшенням первісної вартості основних засобів. Підставою для визнання таких витрат є пов'язане з їх здійсненням зростання очікуваного терміну корисного використання об'єкта, кількості та/або якості робіт, послуг, які надаються цим об'єктом.
Прикладами такого поліпшення є:
1) модифікація, модернізація об'єкта основних засобів з метою подовження терміну його корисної експлуатації або збільшення його виробничої потужності;
2) заміна окремих частин устаткування для підвищення якості робіт, послуг;
3) впровадження ефективнішого технологічного процесу, що дасть змогу зменшити витрати;
4) добудова (надбудова) будівлі, що збільшить кількість місць (площу) будівлі, обсяги та/або якість виконуваних робіт (послуг) чи умови їх виконання.
Що до відображення операцій з модернізації комп'ютерної техніки на рахунках бухгалтерського обліку, то тут все залежатиме від способу проведення такого поліпшення (власними силами чи сторонньою організацією). Загалом кореспонденція рахунків буде такою:
1. Відображено суму поліпшення (модернізації) комп'ютера: Дт 141 Кт 675 (364);
Водночас відображено фактичні видатки на поліпшення: Дт 801 (802) Кт 402;
2. Перераховано кошти підрядній організації за виконані роботи: Дт 675 Кт 321;
3. Віднесено суму ПДВ (якщо ПДВ не включено до податкового кредиту) на капітальні інвестиції з поліпшення основних засобів: Дт 141 Кт 675;
Водночас відображено фактичні видатки: Дт 801 (802) Кт 402;
4. Збільшено вартість комп'ютера на суму поліпшення (суму без копійок): Дт 104 Кт 141;
Одночасно відображено зміни в капіталі: Дт 402 Кт 401;
Списано суму копійок: Дт 402 Кт 141 (цієї проводки у Вашому випадку не буде).
Аватар користувача
Місцевий
Місцевий
 
Повідомлень: 835
З нами з: 03 лютого 2014, 07:43
Дякував (а): 3 раз.
Подякували: 16 раз.
Регіон: Харків

Re: модернізація

Natalia Ivanivna » 11 лютого 2015, 16:13

Дякую!
Востаннє редагувалось Natalia Ivanivna в 12 лютого 2015, 16:10, всього редагувалось 3 разів.
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 41
З нами з: 03 лютого 2015, 22:26
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: модернізація

Крот Юлія » 11 лютого 2015, 16:22

Будь ласка
Аватар користувача
Місцевий
Місцевий
 
Повідомлень: 835
З нами з: 03 лютого 2014, 07:43
Дякував (а): 3 раз.
Подякували: 16 раз.
Регіон: Харків

Re: модернізація

Natalia Ivanivna » 12 лютого 2015, 16:09

Послуги надала стороння організація , в акті виконаних робіт зазначено поштучний перелік замінених запчастин, за яким КЕКВ здійснюються видатки?
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 41
З нами з: 03 лютого 2015, 22:26
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: модернізація

Крот Юлія » 12 лютого 2015, 17:13

А вартість кожної із замінених деталей указано в акті?
Аватар користувача
Місцевий
Місцевий
 
Повідомлень: 835
З нами з: 03 лютого 2014, 07:43
Дякував (а): 3 раз.
Подякували: 16 раз.
Регіон: Харків

Re: модернізація

Natalia Ivanivna » 13 лютого 2015, 08:42

Так вказано, мат.плата=180,0грн.,опер.пам"ять=120,0 грн., процесор=70,0 грн., відеоадаптор=175,0 грн., відновлення працездатності ОС=90,0 грн.
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 41
З нами з: 03 лютого 2015, 22:26
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: модернізація

Крот Юлія » 16 лютого 2015, 10:24

Усі видатки, пов’язані з модернізацією та дообладнанням комп’ютерної техніки (у тому числі на придбання комплектуючих засобів та оплату послуг з їх установлення), слід проводити за КЕКВ 3132 «Капітальний ремонт інших об’єктів».
Слід також мати на увазі, якщо підтвердний документ (акт виконаних робіт) містить вартість модернізації однією сумою, яка включає вартість придбаного обладнання та вартість виконаних робіт, то первісна вартість необоротного активу збільшується на зазначену (загальну) суму. У випадку, коли установа придбає окремо додаткове укомплектування або його вартість у документах зазначена окремо, то первісну вартість слід збільшувати тільки на вартість додаткового укомплектування необоротних активів (відповідно до підтвердних документів).
Аватар користувача
Місцевий
Місцевий
 
Повідомлень: 835
З нами з: 03 лютого 2014, 07:43
Дякував (а): 3 раз.
Подякували: 16 раз.
Регіон: Харків

Re: модернізація

Margaritf88 » 16 лютого 2015, 15:37

Підкажіть будь ласка якщо ремонт компьютерної техніки ми проводимо власними силами тоді за яким КЕКВ необхідно проводити придбання запчастин для такого ремонту? Можливо це за КЕКВ 2210 чи ні ?
Аватар користувача
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 34
З нами з: 21 січня 2014, 21:05
Звідки: Запорожье
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Запорожская Область

Re: модернізація

Матвєєва Вікторія » 16 лютого 2015, 15:58

Вимоги до застосування КЕКВ під час придбання запасів бюджетними установами визначені Інструкцією щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету, затвердженою наказом Мінфіну від 12.03.2012 р. № 333. Зокрема, відповідно до п. 8 п.п. 2.2.1 цієї Інструкції придбання комплектуючих виробів і деталей для ремонту всіх видів виробничого та невиробничого обладнання здійснюється за КЕКВ 2210 «Предмети, матеріали, обладнання та інвентар».
Зверніть увагу: цей КЕКВ застосовуємо у разі, коли маємо справу із звичайною заміною відпрацьоваих запчастин на інші.
Якщо ж мова йде про заміну запчастин, які є більшфункциональними, то тут не все так просто. Про це ми розповідали в материіалі "Модернізуємо комп’ютерну техніку" (Бюджетна бухгалтерія, 2014, № 21)
Аватар користувача
Коронована особа
Коронована особа
 
Повідомлень: 1135
З нами з: 03 лютого 2014, 07:33
Дякував (а): 1 раз.
Подякували: 15 раз.
Регіон: Харків

Re: модернізація

Людмила Федорівна » 24 березня 2015, 10:00

Підкажіть, у нас на рах. 238 була Система безперебійної подачі чорнил, у цьому році ми її встановили на принтер (рах.113). За даними наших програмістів це дообладнання є модернізацією. Якими проводками це оформити?
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 47
З нами з: 08 квітня 2014, 11:12
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: модернізація

Матвєєва Вікторія » 24 березня 2015, 10:25

Якщо такі заходи дійсно можна вважати дообладнанням принтера , то кореспонденція рахунків буде такою:
1. Відображено суму дообладнання (поліпшення) принтера: Дт 141 Кт 675 (364);
Водночас відображено фактичні видатки на поліпшення: Дт 801 (802) Кт 402;
2. Перераховано кошти підрядній організації за виконані роботи: Дт 675 Кт 321;
3. Віднесено суму ПДВ (якщо ПДВ не включено до податкового кредиту) на капітальні інвестиції з поліпшення основних засобів: Дт 141 Кт 675;
Водночас відображено фактичні видатки: Дт 801 (802) Кт 402;
4. Збільшено вартість принтера на суму дообладнання (суму без копійок): Дт 104 Кт 141;
Одночасно відображено зміни в капіталі: Дт 402 Кт 401;
Списано суму копійок: Дт 402 Кт 141
Аватар користувача
Коронована особа
Коронована особа
 
Повідомлень: 1135
З нами з: 03 лютого 2014, 07:33
Дякував (а): 1 раз.
Подякували: 15 раз.
Регіон: Харків

Re: модернізація

Людмила Федорівна » 24 березня 2015, 11:21

Ми здійснюємо дообладнання власними силами, модернізуємо принтер на 113 , а не на 104. До чого тут 675 рахунок?
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 47
З нами з: 08 квітня 2014, 11:12
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: модернізація

Матвєєва Вікторія » 24 березня 2015, 11:25

Дякую за уточнення, зараз поміркуємо
Аватар користувача
Коронована особа
Коронована особа
 
Повідомлень: 1135
З нами з: 03 лютого 2014, 07:33
Дякував (а): 1 раз.
Подякували: 15 раз.
Регіон: Харків

Re: модернізація

Матвєєва Вікторія » 24 березня 2015, 12:01

Предлагаю такой вариант:
Дт 142 Кт 238 - по другому я не придумала как закрыть 238 и показать увеличение кап.расходов
Дт 801,802 Кт 402
Дт 113 Кт 142
Дт 402 Кт 401
Дт 402 Кт 142 - если есть копейки
Аватар користувача
Коронована особа
Коронована особа
 
Повідомлень: 1135
З нами з: 03 лютого 2014, 07:33
Дякував (а): 1 раз.
Подякували: 15 раз.
Регіон: Харків

Re: модернізація

Людмила Федорівна » 24 березня 2015, 12:11

Дякую! А як бути із зносом? Його потрібно донарахувати до 50%?
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 47
З нами з: 08 квітня 2014, 11:12
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: модернізація

Матвєєва Вікторія » 24 березня 2015, 13:24

Дійсно, цікавий момент. Це питання ніяк не прописано ані в Стандарті 121, ані в Методрекомендаціях з обліку ОЗ. До речі, нічого про таку ситуацію не було визначено і в Положенні № 611.
Але якщо керуватися логікою, то краще буде саме зараз показати нарахування зносу – 50% на вартість такого дообладнання.
Аватар користувача
Коронована особа
Коронована особа
 
Повідомлень: 1135
З нами з: 03 лютого 2014, 07:33
Дякував (а): 1 раз.
Подякували: 15 раз.
Регіон: Харків

Re: модернізація

Людмила Федорівна » 24 березня 2015, 13:54

Дуже дуже дякую за допомогу
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 47
З нами з: 08 квітня 2014, 11:12
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: модернізація

Evgeniy_factor » 24 березня 2015, 14:03

Деякі інспектори вважають якщо після такої модернізації вартість стала більше 2500 грн, то необхідно списувати такий пристрій зі 113 рахунку та обліковувати на 104, ще й проводити це як надходження в натуральній формі по капітальним видаткам!!
Доречі нікого не смутив пункт ось цей
6. Амортизація необоротних матеріальних активів, зазначених у підпункті 1.2 розділу II цих Методичних рекомендацій, нараховується в першому місяці передачі у використання об'єкта необоротних активів у розмірі 50 відсотків його первісної вартості та решта 50 відсотків первісної вартості - у місяці їх вилучення з активів (списання з балансу).

Переоцінка таких необоротних матеріальних активів, що перебувають у використанні (експлуатації), не проводиться.
Evgeniy_factor
 

Re: модернізація

Людмила Федорівна » 24 березня 2015, 21:10

Переоцінка це не дооцінка в результаті модернізації
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 47
З нами з: 08 квітня 2014, 11:12
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Далі


Хто зараз онлайн
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість
cron