Оприбуткування дарунків та безоплатно отриманих ОЗ

Оприбуткування дарунків та безоплатно отриманих ОЗ

Natalia82 » 26 лютого 2015, 10:51

Школа - інтернат отримала від батьків дарунок - телевізор. Первинних документів, в яких зазначена вартість, немає. Чи достатньо оцінити дарунок комісією, створеною наказо керівника, до якої обов,язково входить представник бухгалтерської служби вищого рівня?
Новачок
Новачок
 
Повідомлень: 5
З нами з: 12 лютого 2015, 11:33
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: Оприбуткування дарунка

Крот Юлія » 26 лютого 2015, 12:43

Порядок прийняття необоротних активів, які надійшли в якості безповоротної допомоги чи дарунка, загалом не змінився. Як і раніше, необоротні активи, отримані безоплатно від фізичних та юридичних осіб, приймає комісією. Вона формується за наказом керівника установи. При цьому обов’язковою умовою є залучення до її складу працівника бухгалтерської служби, а для підпорядкованих установ – представника установи вищого рівня (п. 5 розд. ІІІ Методичних рекомендацій з бухгалтерського обліку запасів суб’єктів державного сектору, затверджені наказом Мінфіну від 23.01.205 р. № 11).
Первісною вартістю необоротних активів, отриманих безоплатно від фізичних та юридичних осіб (крім бюджетних установ), є їх справедлива вартість на дату отримання з урахуванням витрат, передбачених п. 5 розд. ІІ НП(С)БО 121.
Зверніть увагу: Закон України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні» від 12.07.2001 р. № 2658-ІІІ не зобов’язує підприємства та установи залучати професійних оцінювачів для встановлення справедливої вартості безоплатно отриманих матеріальних цінностей. Необхідність проведення оцінки суб’єктами оціночної діяльності відповідно до ст. 7 цього Закону стосується лише переоцінки основних засобів. Отже, оцінити безоплатно отримані активи може комісія установи, яка здійснює їх приймання.
Аватар користувача
Місцевий
Місцевий
 
Повідомлень: 836
З нами з: 03 лютого 2014, 07:43
Дякував (а): 3 раз.
Подякували: 20 раз.
Регіон: Харків

Re: Відповіді на питання з вебінару від 24.09.2015

Ір4ик » 02 жовтня 2015, 09:52

Добрий день! Ми отримали безкоштовно від Приватбанка системний блок і монітор. Ніяких документів нам не було надано. Комісією було складено акт про оприбуткування системного блоку вартістю 800 грн і монітора вартістю 500 грн. Підскажіть, будь-ласка, яка проводка при оприбуткувані і на який рахунок поставити. А ще який термін використання ставити при розрахунку амортизації. На цей компютер було нараховано 100% знос але ніяких підтверджуючих документів нема.
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 17
З нами з: 17 лютого 2014, 18:18
Звідки: Львов
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Львовская Область

Re: Відповіді на питання з вебінару від 24.09.2015

Матвєєва Вікторія » 02 жовтня 2015, 10:33

Проводки робите як при звичайному безоплатному отриманні ОЗ. Детальніше це питання обговорювали ось тут. viewtopic.php?f=97&t=4470&p=41402&hilit=712#p41402
+ Довідка в натуральній формі.

Тепер щодо терміну використання. За загальним правилами ми керуємось терміном використання, який визначено в додатку 1 до Методичних рекомендацій щодо облікової політики суб'єкта державного сектору. Але у вашому випадку є сенс встановити менший термін експлуатації. При визначенні такого строку зверніть увагу на чинники, визначені в п. 2 р. 5 Методичних рекомендацій з бухгалтерського обліку основних засобів суб'єктів державного сектору. В ідеалі про такий строк доцільно було б зазначити в Акті про оприбуткування (для того щоб потім не складати додаткових актів).
Аватар користувача
Коронована особа
Коронована особа
 
Повідомлень: 1135
З нами з: 03 лютого 2014, 07:33
Дякував (а): 1 раз.
Подякували: 15 раз.
Регіон: Харків



Хто зараз онлайн
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 3 гостей