Знос нематеріальних активів

Знос нематеріальних активів

Anna_ » 03 лютого 2014, 14:40

Як нараховується знос на нематеріальні активи, а саме на Ліцензії Windows?
Новачок
Новачок
 
Повідомлень: 3
З нами з: 03 лютого 2014, 14:29

Re: Знос нематеріальних активів

Матвєєва Вікторія » 03 лютого 2014, 14:41

У цьому питанні перш за все радимо звернути увагу на Рекомендації щодо єдиних підходів до придбання та відображення в бухгалтерському обліку бюджетних установ програмного забезпечення, викладених у додатку до листа від 17.09.2007 р. № 3.4-04/2055-10882.
Саме у цьому документі визначені критерії, яким повинно відповідати програмне забезпечення для зарахування його до складу нематеріальних активів (далі - НА).
Оскільки дуже низька вірогідність того, щоб компанія Windows передала вашій організації права на володіння, користування та розпоряджання такою програмою. Ймовірно, Ви все-таки придбали комп’ютерну програму на умовах користування, без передавання права на розпорядження та володіння ними. Згідно з п. 4.5 Положення з бухгалтерського обліку необоротних активів бюджетних установ, затвердженого наказом Мінфіну від 26.06.2013 р. № 611 (далі — Положення № 611) такі об’єкти не обліковуються у складі нематеріальних активів, а витрати, пов’язані з їх придбанням (створенням), визнаються витратами того звітного періоду, протягом якого вони були здійснені без визнання таких витрат у майбутньому нематеріальним активом.
Детально з цього питання можете почитати матеріал “Облік програмного забезпечення у бюджетних установах” (див. “Бюджетна бухгалтерія, 2012, № 45).
Якщо все-таки організація придбала об'єкт, який має право обліковувати у складі НА, то питання нарахування зносу на такі активи урегульовано у п. 8.8 розд. VII Положення № 611.
У цьому пункті визначено, що знос на НМ нараховується виходячи зі строку дії патенту, свідоцтва та інших обмежень строків використання об'єктів інтелектуальної власності відповідно до законодавства. Тобто сума зносу розраховуються виходячи зі строку дій ліцензії. Якщо на нематеріальні активи, строк корисного використання яких не визначений, то знос на них не нараховується.
Аватар користувача
Коронована особа
Коронована особа
 
Повідомлень: 1110
З нами з: 03 лютого 2014, 07:33
Регіон: Харків




Хто зараз онлайн
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 4 гостей