Введення в експлуатацію необоротних активів

Re: Введення в експлуатацію необоротних активів

Volchica » 30 липня 2015, 15:07

Доброго дня всім. Прошу допомоги в небайдужих колег...Ніяк не можу зрозуміти за новими правилами як правильно і в які меморіальні ордери що відносити ?? Наприклад,ми бюджетна установа за кошти бюджету розвитку придбали холодильник на суму 12680,0 без ПДВ з КЕКВ 3110.Які проводки і в яких МО??? Допоможіть,будь ласка... :30:
Новачок
Новачок
 
Повідомлень: 9
З нами з: 27 травня 2014, 11:00
Дякував (а): 2 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: Введення в експлуатацію необоротних активів

perlina.gir » 31 липня 2015, 12:39

Підкажіть будьласка.Установа придбала тюлі та штори на суму 14093,87, Що робити з копійками, коли їх списувати?
Дт 142 Кт 675 - 14093,75
Дт 802 Кт 402 - 14093,75
Дт 114 Кт 142 - 14093,75
Дт 402 Кт 401 - 14093,75
Дт 841 Кт 132 - 7046,93
Дт401 Кт 841 - 7046,93
Новачок
Новачок
 
Повідомлень: 3
З нами з: 31 липня 2015, 11:51
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Черновицкая область

Re: Введення в експлуатацію необоротних активів

Крот Юлія » 04 серпня 2015, 13:14

perlina.gir написав:Підкажіть будьласка.Установа придбала тюлі та штори на суму 14093,87, Що робити з копійками, коли їх списувати?
Дт 142 Кт 675 - 14093,75
Дт 802 Кт 402 - 14093,75
Дт 114 Кт 142 - 14093,75
Дт 402 Кт 401 - 14093,75
Дт 841 Кт 132 - 7046,93
Дт401 Кт 841 - 7046,93


Чинним законодавством передбачено вести облік об'єктів основних засобів за їх первісною вартістю в гривнях без копійок (п. 11 розд. ІІ НП(С)БО 121 "Основні засоби"). Тому суму копійок, сплачених при придбанні ОЗ, слід списувати під час їх введенні в експлуатацію. У Вашому випадку треба скласти такі проводки:
Зараховано об’єкти капітальних інвестицій до складу необоротних активів після їх введення в експлуатацію (сума без копійок) Дт 114 Кт 142 - 14093,00;
Водночас відображено зміни в капіталі Дт 402 Кт 401 - 14093,00
Списано сум копійок з придбаних необоротних активів Дт 402 Кт 142 - 0,75.

До речі, на офіційному сайті Мінфіну з'явився Проект наказу Міністерства фінансів України "Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів з бухгалтерського обліку Міністерства фінансів України" та "Про внесення змін до Методичних рекомендацій з бухгалтерського обліку для суб'єктів державного сектору". Цей Проект передбачає виключення з НП(С)Бо 121 норми щодо обліку ОЗ в повних гривнях. Однак допоки цей Проект не набув чинності необоротні активи слід обліковувати без копійок.
Аватар користувача
Місцевий
Місцевий
 
Повідомлень: 983
З нами з: 03 лютого 2014, 07:43
Дякував (а): 25 раз.
Подякували: 138 раз.
Регіон: Харків

Re: Введення в експлуатацію необоротних активів

iraberus » 05 серпня 2015, 11:16

Доброго дня! Підкажіть будь-ласка, чи правильно я розумію?
При введенні в експлуатацію оз обов`яково необхідний наказ на цей оз? Якщо у нас є тільки кадрові та розпорядчі накази, чи можу, я для бухгалтерії зробити свої накази під введення?
Аватар користувача
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 41
З нами з: 11 травня 2015, 20:39
Звідки: Дніпропетровськ
Дякував (а): 1 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Днепропетровская область

Поперед.



Хто зараз онлайн
Зараз переглядають цей форум: Google [Bot] і 9 гостей