індексація земельної ділянки

індексація земельної ділянки

BYXGALTER » 02 квітня 2015, 15:03

Підскжить будь ласка чи потрібно індексувати балансову вартість земельної ділянки(вона відрізняється від нормативної), яка знаходиться на балансі установи, згідно коефіцієнту індексації нормативної грошової оцінкі земельної ділянки. Які бухгалтерські проводки застосовуються?
Новачок
Новачок
 
Повідомлень: 3
З нами з: 06 січня 2012, 15:47
Звідки: Киев
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Киев

Re: індексація земельної ділянки

tatyana19 » 03 квітня 2015, 19:42

ДТ 101 Кт 401 на коефіцієнт 1,249
Квартирант
Квартирант
 
Повідомлень: 61
З нами з: 06 липня 2011, 09:12
Звідки: Николаев
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 3 раз.
Регіон: Николаевская Область

Re: індексація земельної ділянки

Крот Юлія » 06 квітня 2015, 09:59

Людмила64 написав:Підскжить будь ласка чи потрібно індексувати балансову вартість земельної ділянки(вона відрізняється від нормативної), яка знаходиться на балансі установи, згідно коефіцієнту індексації нормативної грошової оцінкі земельної ділянки. Які бухгалтерські проводки застосовуються?


Статтею 13 Закону "Про оцінку земель" від 11.12.2003 р. № 1378-IV передбачено, що для відображення вартості земельних ділянок та права користування земельними ділянками в бухгалтерському обліку обов’язково має бути проведено експертну грошову оцінку цих земель. При цьому механізм проведення такої оцінки, оформлення її результатів визначено Методикою експертної грошової оцінки земельних ділянок, затвердженою постановою КМУ від 11.10.2002 р. № 1531, та Порядком проведення експертної грошової оцінки земельних ділянок, затвердженим наказом Держкомітету України із земельних ресурсів від 09.01.2003 р. № 2.

Тоді як нормативна грошова оцінка земельних ділянок не відображається в бухобліку, а використовується, зокрема, для визначення розміру земельного податку, орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності.

Що стосується індексації нормативної грошової оцінки земель, то щорічно до 15 січня Держагентство земельних ресурсів України на виконання п. 289.3 ПКУ інформує про щорічну індексацію нормативної грошової оцінки земель. Так, про індексацію нормативної грошової оцінки земель у 2015 році було повідомлено листом від 14.01.2015 р. № 6-28-0.22-215/2-15.

Таким чином, починаючи з моменту набуття чинності Законом № 1378, тобто з 13.01.2004 р. бюджетні установи, які мають державні акти на право власності на земельні ділянки або право на постійне користування ними, повинні обліковувати такі земельні ділянки в бухгалтерському обліку за експертною грошовою оцінкою (див. лист Держказначейства від 26.05.2009 р. № 15-06/1394-8434).
Аватар користувача
Місцевий
Місцевий
 
Повідомлень: 982
З нами з: 03 лютого 2014, 07:43
Дякував (а): 25 раз.
Подякували: 138 раз.
Регіон: Харків




Хто зараз онлайн
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 3 гостей