Оприбуткування ТМЦ після списання

Оприбуткування ТМЦ після списання

Задорожняя Юлия » 03 квітня 2015, 09:06

На підприємстві було проведено списання робочої станції у комплекті (системний блок, монітор, принтер). Придатним для подальшого використання залишився принтер з робочої станції. Чи необхідно вносити зміни до кошторису для оприбутуквання принтеру? Як провести оцінку принтеру? І як провести по бухгалтерському обліку? Дякую за допомогу!
Аватар користувача
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 11
З нами з: 03 квітня 2015, 08:14
Звідки: Украина, Днепропетровск
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: Оприбуткування ТМЦ після списання

Крот Юлія » 06 квітня 2015, 08:50

Задорожняя Юлия написав:На підприємстві було проведено списання робочої станції у комплекті (системний блок, монітор, принтер). Придатним для подальшого використання залишився принтер з робочої станції. Чи необхідно вносити зміни до кошторису для оприбутуквання принтеру? Як провести оцінку принтеру? І як провести по бухгалтерському обліку? Дякую за допомогу!


Відповідь на подібне запитання свого часу давало Держказначейство у листі від 11.11.2010 р. № 17-04/2828-21196. Текст цього листа і коментар редакції Ви можете знайти на сторінках нашої газети (див. "Бюджетна бухгалтерія", 2011, № 17).

Після оприбуткування принтера не пізніше останнього робочого дня звітного місяця до органів Держказначейської служби слід подати Довідку про надходження у натуральній формі.
У цьому випадку також необхідно внести зміни до кошторису на підставі довідки установленої форми, яка подається до органів Держказначейської служби до закінчення звітного періоду. Така вимога передбачена абз. 4 п. 49 Порядку складання, розгляду, затвердження та основні вимоги до виконання кошторисів бюджетних установ, затвердженого постановою КМУ від 28.02.2002 р. № 228.

Чітких вимог щодо оцінки матеріальних цінностей, отриманих у результаті ліквідації ОЗ, чинним законодавством не передбачено. Тому оцінку принтера може провести комісія зі списання виходячи з цін на аналогічні об’єкти з урахуванням фактичного зносу такого об’єкта. Результати оцінки оформляють актом про оцінку матеріальних цінностей, отриманих після списання комплексу.
Крім того, на оприбутковані об’єкти ОЗ заводять нові Інвентарні картки обліку основних засобів за формою № ОЗ-6 (бюджет), а на МНМА — заповнюють Інвентарні картки групового обліку основних засобів за формою № ОЗ-9 (бюджет).

Що стосується відображення таких операцій на рахунках бух. обліку, то спочатку слід на підставі Довідки про надходження в натуральній формі показати у складі доходів спеціального фонду вартість оприбуткованих матеріальних цінностей, придатних для подальшої експлуатації (у Вашому випадку принтера): Дт 323 Кт 711;
Дт 364 Кт 323.
Потім відображаємо оприбуткування принтера:
— первісна вартість Дт 113 Кт 364;
— одночасно проводимо другий запис на створення фонду в необоротних активах Дт 811 Кт 401;
— на суму зносу Дт 401 Кт 132.
Аватар користувача
Місцевий
Місцевий
 
Повідомлень: 982
З нами з: 03 лютого 2014, 07:43
Дякував (а): 25 раз.
Подякували: 138 раз.
Регіон: Харків

Re: Оприбуткування ТМЦ після списання

Задорожняя Юлия » 06 квітня 2015, 11:03

Дякуємо!!!
Аватар користувача
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 11
З нами з: 03 квітня 2015, 08:14
Звідки: Украина, Днепропетровск
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.




Хто зараз онлайн
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 3 гостей