Облік власних речей

Облік власних речей

натали55 » 08 квітня 2015, 16:56

Доброго дня! Підкажіть будь ласта, як правильно оприбуткувати власний штамп працівника? Вартість штампу складає 100,00 грн. Я думаю, що його необхідно обліковувати на рахунку 02.
Аватар користувача
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 40
З нами з: 20 серпня 2014, 12:37
Звідки: Херсон
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Херсонская Область

Re: Облік власних речей

Крот Юлія » 09 квітня 2015, 09:15

У цьому випадку насамперед слід укласти договір зберігання таких речей між працівником та установою.
Згідно зі ст. 937 ЦКУ договір зберігання, за яким зберігач зобов’язується прийняти річ на зберігання в майбутньому, має бути укладено у письмовій формі, незалежно від вартості речі, яку буде передано на зберігання.
Письмова форма договору вважається дотриманою, якщо прийняття речі на зберігання засвідчене розпискою, квитанцією чи іншим документом, підписаним зберігачем.
Для складання договору зберігання працівник, який має намір використовувати на робочому місці особисту річ, повинен подати керівнику заяву. Договір зберігання укладається після того, як керівник завізує заяву, чим підтвердить свій дозвіл на відповідальне зберігання власних речей працівника.

Матеріальні цінності, що не є державною власністю та перебувають у тимчасовому розпорядженні установи, обліковуються на підставі укладених договорів на позабалансовому рахунку 02 «Активи на відповідальному зберіганні» (див. «Бюджетна бухгалтерія», 2011, № 41).

Якщо ж на момент проведення інвентаризації відсутні заяви та договори зберігання особистих речей працівників, такі речі вважаються надлишками. Вони мають бути оприбутковані та значитися на балансі установи.
Аватар користувача
Місцевий
Місцевий
 
Повідомлень: 990
З нами з: 03 лютого 2014, 07:43
Дякував (а): 27 раз.
Подякували: 145 раз.
Регіон: Харків
Хто зараз онлайн
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість