Позабалансовий облік

Позабалансовий облік

Іван » 24 липня 2014, 09:59

Працівник надав у тимчасове користування підприємству власний комп'ютер на час своєї роботи на підприємстві. Роз'ясніть як поставити його на позабалансовий облік і які потрібно документи (чи можна відобразити комп'ютер тільки в кількісному виразі). Вдячний за відповідь.
Востаннє редагувалось Іван в 25 липня 2014, 14:11, всього редагувалось 1 раз.
Новачок
Новачок
 
Повідомлень: 4
З нами з: 23 липня 2014, 21:59
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: Позабалансовий облік

Станкус Тетяна » 24 липня 2014, 10:28

З деякими аспектами бухгалтерського обліку на позабалансових рахунках Ви маєте змогу ознайомитись у консультації "Бухгалтерський облік у бюджетних установах: вивчаємо нові докмуенти" (див. "Бюджетна бухгалтерія", 2013, № 30, с.50).
Аватар користувача
Місцевий
Місцевий
 
Повідомлень: 545
З нами з: 03 лютого 2014, 07:43
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Харьковская область

Re: Позабалансовий облік

Станкус Тетяна » 24 липня 2014, 10:30

Постараємося найближчим часом підготувати вичерпну консультацію з цього питання.
Аватар користувача
Місцевий
Місцевий
 
Повідомлень: 545
З нами з: 03 лютого 2014, 07:43
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Харьковская область

Re: Позабалансовий облік

Крот Юлія » 24 липня 2014, 10:45

Уточніть, будь ласка, про позабалнсовий облік чого конкретно йдеться. Ви передали в користування комп'ютер чи Вам надали?
Аватар користувача
Місцевий
Місцевий
 
Повідомлень: 836
З нами з: 03 лютого 2014, 07:43
Дякував (а): 3 раз.
Подякували: 19 раз.
Регіон: Харків

Re: Позабалансовий облік

Крот Юлія » 25 липня 2014, 19:36

Насамперед зазаначимо, що Ви маєте відразу кілька варіантів оформлення відносин щодо використання комп'ютера працівника в службових цілях. Зокрема:
- на підставі договору оренди (платне користування);
- за договором позички (безоплатне користування);
- на підставі договору зберігання (компенсація за використання особистого обладнання працівника).
Якщо Ви оберете перший варіант, то необхідно оформити договір оренди (найму). Загальні засади регулювання відносин за договорами оренди, сторонами яких можуть бути як фізичні, так і юридичні особи, визначені гл. 58 ЦКУ. У договорі оренди обов’язково слід прописати такі моменти, як: об'єкт оренди (склад і вартість майна з урахуванням її індексації); строк, на який укладається договір оренди; орендна плата з урахуванням її індексації; порядок використання амортизаційних відрахувань; відновлення орендованого майна та умови його повернення. Саме ці умови визначені законодавством як істотні умори договору оренди (ст. 284 ГКУ). Примірний зразок договору оренди рухомого майна, в якому бюджетна установа – орендар, а працівник (фізична особа) – орендодавець, можна знайти в попередніх номерах нашої газети (див. «Бюджетна бухгалтерія», 2009, № 36, с. 25).
Такий договір слід оформляти в письмовій формі, а от нотаріальне посвідчення подібної угоди згідно з чинним законодавством не є обов’язковим.
Комп’ютер вважається переданим в оренду з моменту підписання обома сторонами договору акту приймання-передачі. Форма цього документа законом не встановлена, тому акт можна скласти в довільній формі, взявши за основу типову форму № ОЗ-1 (бюджет). В акті додатково потрібно указати укомплектування, яке перелається разом з комп’ютером (колонки, веб-камера, мікрофон тощо). Крім того, орендодавець має передати орендарю разом з об’єктом оренди і технічну документацію.
В бухгалтерському обліку орендований комп’ютер слід відображати на позабалансовому рахунку 01 «Орендовані необоротні активи». Після закінчення строку оренди комп’ютер списується з позабансового обліку на підставі акта приймання-передачі і повертається орендодавцю (у Вашому випадку – працівнику установи).
Нагадаємо, що облік надходження та вибуття об'єктів позабалансового обліку ведеться в меморіальному ордері № 16 «Накопичувальна відомість позабалансового обліку», за формою, затвердженою наказом Держказначейства від 27.07.2000 р. № 68.
І ще кілька слів про орендну плату. Майте на увазі, що у разі оренди необоротних активів у працівника (іншої фізичної особи) та виплати йому орендної плати, Ваша установа повинна утримувати та перераховувати до бюджету ПДФО з виплачених сум. На це вказує п.п.164.2.5 ПКУ.
Що ж стосується, другого способу оформлення відносин щодо використання особистої комп’ютерної техніки працівника – за договором позички, то він прийнятний, якщо працівник погоджується безоплатно надати у користування таку техніку. Звісно, це малоймовірно. Але все ж таки… Відносини за договором позички регламентовані гл. 60 ЦКУ. Передачу комп’ютера від позикодавця до користувача також слід оформляти актом приймання-передачі. Обліковувати об’єкти позички доцільно на позабалансовому рахунку 02 «Активи на відповідальному зберіганні».
І нарешті третій варіант. Він мало поширений на практиці, але законодавством передбачений. Так, рацівники, які використовують свої інструменти для потреб установи, відповідно до ст. 125 КЗпП мають право на одержання компенсації за їх зношування (амортизацію). Розмір і порядок виплати такої компенсації, якщо вони не встановлені в централізованому порядку, визначаються власником або уповноваженим ним органом за погодженням з працівником. Важливо в такому разі оформити договір зберігання особистих речей працівника (в даному випадку – комп’ютера). Інакше, виявлений в ході інвентаризації комп’ютер потрібно буде оприбуткувати як надлишки. Форма договору зберігання, строк та умови зберігання визначені в гл. 66 ЦКУ. Таким чином, працівник, який має намір використовувати на робочому місці власний комп’ютер, повинен написати заяву на ім’я керівника на відповідальне зберігання. Після того, як керівник завізує заяву, договір відповідального зберігання вважається укладеним.
Матеріальні цінності, які не є державною власністю та перебувають у тимчасовому розпорядженні установи, обліковують, на підставі укладених договорів, на позабалансовому рахунку 02 «Активи на відповідальному зберіганні». На це свого часу звернуло увагу Держказначейство у листі від 26.04.2007 р. № 3.4-10/1084.
Власне третій варіант – найпростіший в плані оформлення, однак вибір за Вами.
Аватар користувача
Місцевий
Місцевий
 
Повідомлень: 836
З нами з: 03 лютого 2014, 07:43
Дякував (а): 3 раз.
Подякували: 19 раз.
Регіон: Харків

Re: Позабалансовий облік

1247 » 27 липня 2014, 19:28

У себя составляем договор сберигання . Оприходуем на субсчете 02, открываем инвентарные карточки и храним. КВ конце года обязательно инвентаризация. Забирает хозяин по накладной и по гней списываем с учета.
Мешканець
Мешканець
 
Повідомлень: 294
З нами з: 14 січня 2012, 11:11
Звідки: Одесса
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 1 раз.
Регіон: Одесская область

Позабалансовий облік

Тінана » 29 серпня 2016, 09:05

Доброго дня! Підскажіть, як відобразити в бухгалтерському обліку орендоване майно згідно договорів оренди та позички коли ні в договорі ні в акті приймання-передачі не вказана вартість майна. Чи можна обліковувати таке майно на позабалансовому рахунку 01 тільки у кількісному виразі?
Новачок
Новачок
 
Повідомлень: 5
З нами з: 03 липня 2012, 12:09
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Ровенская область

Re: Позабалансовий облік

Крот Юлія » 29 серпня 2016, 12:27

Тінана написав:Доброго дня! Підскажіть, як відобразити в бухгалтерському обліку орендоване майно згідно договорів оренди та позички коли ні в договорі ні в акті приймання-передачі не вказана вартість майна. Чи можна обліковувати таке майно на позабалансовому рахунку 01 тільки у кількісному виразі?

Доброго дня! Уточніть, будь ласка, яке конкретно майно було взято в оренду (автомобіль, будівля чи окреме приміщення).
Аватар користувача
Місцевий
Місцевий
 
Повідомлень: 836
З нами з: 03 лютого 2014, 07:43
Дякував (а): 3 раз.
Подякували: 19 раз.
Регіон: Харків

Re: Позабалансовий облік

Тінана » 29 серпня 2016, 16:27

Договір оренди та позички окремих будівель так і їх частин
Новачок
Новачок
 
Повідомлень: 5
З нами з: 03 липня 2012, 12:09
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Ровенская область

Re: Позабалансовий облік

Крот Юлія » 29 серпня 2016, 17:11

Тінана написав:Договір оренди та позички окремих будівель так і їх частин

Згідно з ч. 1 ст. 10 Закону України "Про оренду державного та комунального майна" від 10.04.92 р. № 2269-ХІІ об'єкт оренди (склад і вартість майна з урахуванням її індексації) є істотною умовою договору оренди. Відтак вартість орендованого майна обов’язково має бути прописана в договорі оренди. Але це стосується випадків оренди майна, яке перебуває у державній або комунальній власності. Якщо ж Ви орендуєте приватне майно, то у договорі оренди дійсно вартість об’єкта оренди може бути не указана (особливо часто не зазначають вартість частини будівлі - певного приміщення). В такому разі зверніться до орендодавця з проханням надати довідку про балансову вартість такого майна (принаймні з визначенням вартості окремої будівлі проблем виникнути не повинно).  Адже згідно з Порядком застосування Плану рахунків облік на позабалансовому рахунку 01 "Орендовані необоротні активи" слід вести за балансовою (залишковою) або первісною вартістю орендодавця (тобто за даними обліку орендодавця). Ведення кількісного обліку на цьому рахунку не передбачено.
Аватар користувача
Місцевий
Місцевий
 
Повідомлень: 836
З нами з: 03 лютого 2014, 07:43
Дякував (а): 3 раз.
Подякували: 19 раз.
Регіон: Харків

Re: Позабалансовий облік

hotvv » 13 вересня 2016, 09:25

Ситуация. На территории предприятия есть убежище цивильного захисту (ЦЗ), которого нет на балансе нашего предприятия. По сведениям наших бухгалтеров-старожилов, оно государственное и в свое время не подлежало приватизации. В свете последних событий соответствующие инстанции задают нам вопросы по поводу его состояния. Подскажите, пожалуйста, как такие взаимоотношения с государством (предположительно в лице фонда госимущества) должны быть оформлены? Возможно, это договор хранения? Кто должен быть инициатором такого договора? Кто должен содержать объект ЦЗ в рабочем состоянии? Кто обязан проводить техническую инвентаризацию объекта, результатом которой есть техпаспорт (раньше - паспорт БТИ)? Что будет результатом оформления таких отношений - постановка на "позабалансове утриманння" или что-то еще? Спасибо.
Новачок
Новачок
 
Повідомлень: 1
З нами з: 13 вересня 2016, 09:09
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Днепропетровская область

Re: Позабалансовий облік

VProhorenko » 01 березня 2017, 12:07

Станкус Тетяна написав:Постараємося найближчим часом підготувати вичерпну консультацію з цього питання.

Доброго дня, підкажіть будь ласка чи були якісь роз'яснення на тему позабалансового обліку з липня 2014 і до 01.01.2017?
Дякую!
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 10
З нами з: 18 жовтня 2012, 19:47
Звідки: Киев
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Киевская область



Хто зараз онлайн
Зараз переглядають цей форум: oleksandriyasr і 9 гостей