Стипендія дітям шахтарів

Стипендія дітям шахтарів

tata23083 » 05 січня 2015, 13:09

У нашому коледжі навчається студентка - дитина шахтаря. Згідно ЗУ "Про підвищення престижності шахтарської праці", стипендія дітям шахтарів призначається у розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб, у разі якщо батьки мають стаж підземної роботи не менше 15 років та в деяких інших випадках, але в постанові 882 "Порядок призначення і виплати стипендій" про це нічого не йдеться. Чим керуватися при призначенні стипендії?
Новачок
Новачок
 
Повідомлень: 6
З нами з: 29 травня 2014, 13:51
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: Стипендія дітям шахтарів

Вітковська Ольга » 05 січня 2015, 13:41

Дійсно відповідно до статті 5 Закону України "Про підвищення престижності шахтарської праці" шахтарі, що мають стаж підземної роботи не менш як три роки, діти, батьки яких мають стаж підземної роботи не менш як 15 років, діти шахтарів, які загинули внаслідок нещасного випадку на виробництві, шахтарів-інвалідів I та II групи зараховуються поза конкурсом за особистим вибором спеціальності до державних і комунальних вищих та професійно-технічних навчальних закладів України для навчання за рахунок коштів державного і місцевих бюджетів з наданням місць у гуртожитках на час навчання та гарантованою виплатою за рахунок коштів державного бюджету стипендії в розмірі прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб.

Але з того часу, як зявилася ця норма відповідні кошти не передачалися в Законах "Про Державний бюджет на відпоідний рік (у тому числі немає коштів і в 2015 році)

Таким чином, при призначенні стипендії слід керуватися Порядком 882, в якому категорія студентів, батьки яких мають стаж підземної роботи не менш як 15 років, не зазначена.

Згідно з пунктом 91 зазначеного Порядку стипендіатам, які постійно проживають на території населеного пункту або навчаються у навчальному закладі, що розташований у населеному пункті, якому надано статус гірського, виплачується додаткова стипендія у розмірі 20 % мінімальної ординарної (звичайної) академічної стипендії відповідного типу навчального закладу.

Ураховуючи викладене, дія пункту 91 цього Порядку поширюється лише на стипендіатів, які постійно проживають на території населеного пункту, якому надано статус гірського (незалежно від статусу населеного пункту, в якому розташований вищий навчальний заклад), або навчаються у навчальному закладі, що розташований у населеному пункті, якому надано статус гірського.
Мешканець
Мешканець
 
Повідомлень: 278
З нами з: 03 лютого 2014, 07:34
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Харьковская область

Re: Стипендія дітям шахтарів

tata23083 » 05 січня 2015, 13:52

Дякую за приділений час. Хочу ще уточнити, у нас комунальний навчальний заклад, фінансується з обласного бюджету, в т.ч. і стипендія виплачується з обласного бюджету. То нам керуватися відповідними рішеннями обласної ради, чи ЗУ "Про бюджет на відповідний рік"
Новачок
Новачок
 
Повідомлень: 6
З нами з: 29 травня 2014, 13:51
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: Стипендія дітям шахтарів

Вітковська Ольга » 08 січня 2015, 14:31

механізм фінансування значення не має
Мешканець
Мешканець
 
Повідомлень: 278
З нами з: 03 лютого 2014, 07:34
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Харьковская область

Re: Стипендія дітям шахтарів

Aleksey11 » 07 листопада 2015, 22:04

Здравствуйте!Я учусь в ВНЗ, Хотел бы уточнить, выплачивается ли мне стипендия «Про підвищення престижності шахтарської праці» ", если я учусь на бюджетной основе, но не вышел на стипендию, по результатам сессии? Все равно стипендия выплачивается или нет!?
Новачок
Новачок
 
Повідомлень: 1
З нами з: 07 листопада 2015, 21:57
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Днепропетровская область

Re: Стипендія дітям шахтарів

Просто_человек » 09 листопада 2015, 12:49

Aleksey11 написав:Здравствуйте!Я учусь в ВНЗ, Хотел бы уточнить, выплачивается ли мне стипендия «Про підвищення престижності шахтарської праці» ", если я учусь на бюджетной основе, но не вышел на стипендию, по результатам сессии? Все равно стипендия выплачивается или нет!?


Стипендия по этому Закону относится к социальным и выплачивается независимо от успеваемости.
Поэтому - все равно выплачивается.
Аватар користувача
Мешканець
Мешканець
 
Повідомлень: 207
З нами з: 23 грудня 2014, 11:15
Звідки: Днепр
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Днепропетровская область

Re: Стипендія дітям шахтарів

sokolovaiy » 21 березня 2016, 14:21

Здравствуйте, мой ребенок учится в педагогической акдемии на 2 курсе , при поступлении предоставлена справка о льготах «Про підвищення престижності шахтарської праці» . Стипендию повышенную не платят , ссылаясь на то , что она учится на педагога , а не на профессию , которая приравнивается к шахтерской . Подскажите , правильно ли это ?
Новачок
Новачок
 
Повідомлень: 1
З нами з: 15 грудня 2015, 11:44
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Днепропетровская область

Re: Стипендія дітям шахтарів

Просто_человек » 21 березня 2016, 22:18

sokolovaiy написав:Здравствуйте, мой ребенок учится в педагогической акдемии на 2 курсе , при поступлении предоставлена справка о льготах  «Про підвищення престижності шахтарської праці» .  Стипендию повышенную не платят , ссылаясь на то , что она учится на педагога , а не на профессию , которая приравнивается к шахтерской . Подскажите , правильно ли  это ?

ст.5 Закону - особи, батьки яких є шахтарями та які мають стаж підземної роботи не менш як 15 років або які загинули внаслідок нещасного випадку на виробництві чи стали інвалідами I або II групи, зараховуються поза конкурсом за особистим вибором спеціальності до державних і комунальних вищих та професійно-технічних навчальних закладів України для навчання за рахунок коштів державного і місцевих бюджетів з наданням місць у гуртожитках на час навчання та гарантованою виплатою за рахунок коштів державного бюджету стипендії в розмірі прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб.

В этом случае выплата стипендии не зависит от выбранной специальности. Должны платить.
Аватар користувача
Мешканець
Мешканець
 
Повідомлень: 207
З нами з: 23 грудня 2014, 11:15
Звідки: Днепр
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Днепропетровская область

Re: Стипендія дітям шахтарів

KoT3 » 24 вересня 2016, 12:14

Здравствуйте, я учусь на 3 курсе в НГУ поступал по льготе [font="Noto Sans", sans-serif]«Про підвищення престижності шахтарської праці» , скажите пожалуйста если я не вышел на стипендию, учусь на бюджете , стипендия все-равно должна выплачиваться или нет? [/font]
Новачок
Новачок
 
Повідомлень: 1
З нами з: 24 вересня 2016, 12:05
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Днепропетровская область



Хто зараз онлайн
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість