плата за проживання в гуртожиткаїх

плата за проживання в гуртожиткаїх

Gala_m » 10 липня 2019, 17:13

Підскажіть: які первинні докумети використовують для нарахування, відповідно до законодавства. Раніше ми використовували заяви студентів та/або рішення колегіального органу, розпорядження, тепер кервництво хоче акт виконаних робіт. Як відповідно до законодавства коректно відповісти, що заява на поселення - це первинний документ. Якщо акт виконаних робіт він повинен бути підписаний усіма мешканцями гуртожитків (це тисячі мешканців)?
Наказ МОНу №736/902/758 від 23.07.10 "Порядок надання інших платних послуг державними та комунальними установами" чітко зазаначеноп.1.6 на підставі заяви та договору(контракту).
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 10
З нами з: 10 березня 2016, 13:13
Дякував (а): 2 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Киевская область

Re: плата за проживання в гуртожиткаїх

Kobzar Nata » 05 листопада 2019, 09:59

Скажіть будь ласка, звільняються від оподаткування ПДВ студенти у гуртожитках, якої форми навчання? Тільки бюджетники, чи й контрактної форми навчання? Дякую!
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 13
З нами з: 28 грудня 2015, 15:21
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: плата за проживання в гуртожиткаїх

Eugenia » 13 лютого 2020, 11:58

Матвєєва Вікторія написав:Так, якщо калькуляцію ви складаєте однакову для усіх категорій мешканців, то відрізнятися кінцева сума буде на 20%

Перепрошую, та в "Розрахунок плати за проживання у гуртожитку навчального закладу" (Бюджетна бухгалтерія", 2016, № 11) та у Положенні про гуртожитки, затвердженому Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства № 84 від 27.04.2015 року, у пункті 7 Розділу ІІІ вказано, що «Особа, яка проживає в гуртожитку, сплачує за проживання, а також за житлово-комунальні послуги, які їй надаються у зв’язку з проживанням у гуртожитку». Таким чином, однозначно сформульована різниця між термінами «сплата за проживання» та «сплата за житлово-комунальні послуги». Так, у пункті 197.1.2 Податкового кодексу України (ПКУ) зазначається, що від обкладання ПДВ звільняється послуга з проживання студентів у гуртожитках. Коментар податківців у цьому виданні підкреслює, що послуги з розміщення інших категорій громадян у гуртожитках підлягають оподаткуванню на загальних підставах за ставкою 20%. Розміщення для проживання  - як кажуть в народі "квартплата". 
Розмір плати за житлово-комунальні послуги визначається відповідно до встановлених уповноваженим органом цін/тарифів на такі послуги та показань засобів обліку або за нормами, затвердженими в установленому порядку.
При цьому тарифи на комунальні послуги в обов’язковому порядку встановлюються Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг або органами місцевого самоврядування (ст. 7, 14 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», ст. 28 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст. 6 Закону України «Про державне регулювання у сфері комунальних послуг», ст.17 Закону України «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг»).
Послуги з постачання електроенергії, газу, тепла, води, водовідведення та вивезення твердих побутових відходів не виробляються і не створюються університетом. Рахунки, що надходять до ВНЗ за такі послуги ВЖЕ включають в собі ПДВ!!! 
Відповідно до Посилання: пункт 188.1 статті 188 розділу V Податкового Кодексу України (Лист Державної фіскальної служби України від 04.08.2016 № 26595/7/99-99-15-03-02-17 "Про податок на додану вартість"     та    Індивідуальна податкова консультація ДФСУ № 919/6/99-99-15-03-02-15/ІПК від 07.03.2018 щодо оподаткування ПДВ операцій з відшкодування студентами, які проживають у гуртожитку навчального закладу, коштів за використану ними електроенергію, 
що якщо орендодавцем є бюджетна установа (університет), то кошти, що отримуються від орендаря (мешканці гуртожитку) у вигляді відшкодування (компенсації витрат) за комунальні послуги (електропостачання, газопостачання, теплопостачання, водопостачання, водовідведення, вивезення твердих побутових відходів) не повинні включатися до бази оподаткування податком на додану вартість на відміну від оплати за користування помешканням.
Новачок
Новачок
 
Повідомлень: 1
З нами з: 13 лютого 2020, 10:37
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Днепропетровская область

Поперед.



Хто зараз онлайн
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість