Платні медичні послуги

Платні медичні послуги

mail_agava153 » 18 лютого 2014, 10:11

Ми заклад охорони здоров’я – міська лікарня. Плануємо надавати платні медичні послуги. В зв’язку з цим виникло запитання – яким порядком ми можемо користуватись для організації надання платних послуг та для розрахунку плати за послуги?
Новачок
Новачок
 
Повідомлень: 1
З нами з: 05 лютого 2014, 11:18

Re: Платні медичні послуги

Станкус Тетяна » 19 лютого 2014, 14:21

Насамперед заклади охорони здоров’я для визначення видів платних послуг, які планується надавати, мають керуватись Переліком платних послуг, які надаються в державних закладах охорони здоров'я та вищих медичних закладах освіти, затвердженим постановою КМУ від 17.09.96 р. № 1138. Надавати можна лише ті види платних послуг, які визначені у цьому Переліку.
Законодавчо визначеного порядку надання платних послуг медичними установами та закладами на сьогодні немає. Але, в зв’язку з тим, що на офіційному сайті Міністерства охорони здоров’я України містяться проекти Методики розрахунку вартості медичних послуг, є надія на те, що найближчим часом така методика буде офіційно затверджена.
В ситуації, що склалася, доцільно керуватись загальними принципами формування вартості послуг.
Базою для визначення ціни послуги є розрахунок витрат, пов'язаних з безпосереднім наданням послуги. Як визначено у п. 138.8 ст. 138 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VI собівартість виготовлених та реалізованих товарів, виконаних робіт, наданих послуг складається з витрат, прямо пов'язаних з виробництвом таких товарів, виконанням робіт, наданням послуг, а саме:
- прямих матеріальних витрат;
- прямих витрат на оплату праці;
- амортизації виробничих основних засобів та нематеріальних активів, безпосередньо пов'язаних з виробництвом товарів, виконанням робіт, наданням послуг;
- вартості придбаних послуг, прямо пов'язаних з виробництвом товарів, виконанням робіт, наданням послуг;
- інших прямих витрат, у тому числі витрат з придбання електричної енергії (включаючи реактивну).
Також зазначимо, що п. 12 постанови КМУ «Про встановлення повноважень органів виконавчої влади та виконавчих органів міських рад щодо регулювання цін (тарифів)» від 25.12.96 р. № 1548 тарифи на платні послуги, що надають лікувально-профілактичні державні і комунальні заклади охорони здоров'я регулюють (встановлюють) Рада міністрів АР Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації.
На практиці це реалізується шляхом встановлення граничних рівнів рентабельності до собівартості послуги, адже державні адміністрації не можуть врахувати безпосередні витрати всіх установ та закладів охорони здоров’я в регіоні, які здійснюються в зв’язку з наданням тих чи інших платних послуг.
Як зазначено в листі Державної інспекції з контролю за цінами від 17.05.2008 р. № 200/6-10/1799 якщо державне регулювання тарифів на платні медичні послуги, що надають лікувально-профілактичні державні та комунальні заклади охорони здоров'я в регіоні не запроваджено, то тарифи на такі послуги встановлюються на ринкових засадах.
Аватар користувача
Місцевий
Місцевий
 
Повідомлень: 545
З нами з: 03 лютого 2014, 07:43
Регіон: Харьковская область

Re: Платні медичні послуги

KTS1972 » 27 лютого 2015, 11:09

Просимо Вас надати роз'яснення стосовно того,чи передбачені чинним законодавством пільги для працівників лікарні та ветеранів праці,які знаходяться на заслуженому відпочинку, на оплату за проведення медичних оглядів для отримання посвідчення водія власного автотранспорту.
Чи повинні працівники лікарні сплачувати кошти за видачу сертифікатів про проходження профілактичного наркологічного огляду, видачу медичної довідки про проходження обов'язкових попереднього та періодичного психіатричних оглядів та видачу медичного посвідчення водія власного автотранспорту на загальних підставах?
Чи має право лікарня в колективному договорі передбачати в розділі «Соціальні гарантії та пільги» пільги за вищезазначеним видом медогляду –оплату для працівників лікарні, як водіїв власного автотранспорту, лише за бланки медичної документації?
На яких умовах здійснюється оплата для водіїв службового транспорту ЦРЛ та відокремлених ЦПМСД(центри первинної допомоги) , СЕМД(швидка допомога), та для яких осіб та в якому розмірі чинним законодавством передбачені пільги в оплаті?
Новачок
Новачок
 
Повідомлень: 9
З нами з: 27 лютого 2015, 10:36

Re: Платні медичні послуги

Станкус Тетяна » 28 квітня 2015, 09:13

Ні, такі пільги чинном законодавством не передбачені.
Для ветеранів праці згідно із ст.7 Закону України «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні» від 16.12.93 р. № 3721-XII передбачено лише щорічне медичне обстеження і диспансеризація із залученням необхідних спеціалістів.
Для працівників медичних установ таких пільг також не передбачено.
Тож всі сплати за медичний огляд для отримання посвідчення водія мають здійснюватись на загальних підставах.
В колективному договорі бюджетна установа може передбачити лише пільги, які передбачені законодавством.
Аватар користувача
Місцевий
Місцевий
 
Повідомлень: 545
З нами з: 03 лютого 2014, 07:43
Регіон: Харьковская область

Re: Платні медичні послуги

KTS1972 » 06 травня 2015, 11:52

Ця відповідь стосується також цієї частини питання? - На яких умовах здійснюється оплата для водіїв службового транспорту ЦРЛ та відокремлених ЦПМСД(центри первинної допомоги) , СЕМД(швидка допомога), та для яких осіб та в якому розмірі чинним законодавством передбачені пільги в оплаті?
Новачок
Новачок
 
Повідомлень: 9
З нами з: 27 лютого 2015, 10:36

Re: Платні медичні послуги

Станкус Тетяна » 06 травня 2015, 14:54

Так
Аватар користувача
Місцевий
Місцевий
 
Повідомлень: 545
З нами з: 03 лютого 2014, 07:43
Регіон: Харьковская область

Re: Платні медичні послуги

KTS1972 » 06 травня 2015, 15:09

А як проходити наркологічний огляд для отримання сертифікату працівникам лікарні та працівникам центру ПМСД,які мають доступ до наркотичних препаратів,в т.ч. анестезіолог,головна медсестра,старші медсестри відділень,водій,бухгалтер і т.д.- теж за плату на загальних підставах?
Новачок
Новачок
 
Повідомлень: 9
З нами з: 27 лютого 2015, 10:36

Re: Платні медичні послуги

KTS1972 » 07 травня 2015, 07:20

Чи можливо установа повинна перерахувати з загального фонду на спеціальний фонд зазначені кошти?
Новачок
Новачок
 
Повідомлень: 9
З нами з: 27 лютого 2015, 10:36

Re: Платні медичні послуги

Станкус Тетяна » 12 травня 2015, 11:02

Якщо знову мається на увазі наркологічний медичний огляд для отримання посвідчення водія, то як я зазначала вище, пільг для медичних працівників щодо такого огляду немає.
Аватар користувача
Місцевий
Місцевий
 
Повідомлень: 545
З нами з: 03 лютого 2014, 07:43
Регіон: Харьковская область

Re: Платні медичні послуги

KTS1972 » 12 травня 2015, 11:13

Для права доступу працівникам, які повязані з використанням,зберіганням ,перевезенням,обліком наркотичних речовин.
Новачок
Новачок
 
Повідомлень: 9
З нами з: 27 лютого 2015, 10:36

Re: Платні медичні послуги

Станкус Тетяна » 22 травня 2015, 08:57

Пільги мають бути передбачені законодавством, а таких пільг чинне законодавство не передбачає. Колективний договір має відповідати вимогам чинного закнодавства.
Аватар користувача
Місцевий
Місцевий
 
Повідомлень: 545
З нами з: 03 лютого 2014, 07:43
Регіон: Харьковская область

Re: Платні медичні послуги

NataliP » 14 березня 2017, 08:52

Допоможіть, будь ласка, бухгалтеру початківцю! Як правильно впровадити платні послуги? Ми - міська лікарня. Впроваджуємо послуги згідно Переліку. Розробили калькуляцію своїх витрат на покриття надання послуг. Затвердили своїм наказом.Далі, що потрібно зробити? Потрібно чи затверджувати через міську раду?
Новачок
Новачок
 
Повідомлень: 3
З нами з: 14 березня 2017, 08:39
Регіон: Донецкая область




Хто зараз онлайн
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 3 гостей