Як проголосувати мешканцям окупованих територій

Як проголосувати мешканцям окупованих територій

Міхно Тетяна » 07 травня 2014, 09:49

Нагадаємо, відповідно до Постанови ЦВК від 13 квітня 2014 року № 265 було визнано факт неможливості утворення окружних виборчих комісій з виборів Президента України територіальних виборчих округів № 1 – 10, 224, 225 на позачергових виборах Президента України 25 травня 2014 року, тобто на території АРК Крим та м. Севастополя.
Але, не слід забувати про те, що відповідно до ч. 3 ст. 7 Закону України "Про Державний реєстр виборців» від від 22.02.2007, № 698-V за мотивованим зверненням виборця, який має право голосу на відповідних виборах чи референдумі, орган ведення Реєстру може тимчасово (на період їх проведення) змінити виборцю місце голосування (виборчу дільницю) без зміни його виборчої адреси. Таке звернення подається до органу ведення Реєстру за місцезнаходженням зазначеної виборцем виборчої дільниці або за виборчою адресою не пізніше ніж за п'ять днів до дня голосування на відповідних виборах чи референдумі. Тимчасова зміна місця голосування виборця (виборчої дільниці) підтверджується посвідченням за формою, встановленою Центральною виборчою комісією, яке видається виборцю.
При цьому нагадаємо, що відповідно до п. 2.1 Постанови ЦВК "Про забезпечення тимчасової зміни місця голосування виборця без зміни його виборчої адреси" № 893 від 13.09.2012 р. Заява про тимчасову зміну місця голосування виборця (далі - заява) приймається органом ведення Реєстру.
При цьому, відповідно до абз. 3 п. 2.5 цієї постанови виборці, виборча адреса яких знаходиться на території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, можуть не додавати до заяви документи, які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця їх голосування.
З наведеного вбачається, що ті виборці, які перебувають на території Україні, але зареєстровані на окупованій території зможуть взяти участь у виборах Президента України 25.05.2014 р., але повинні про це подбати завчасно, оскільки звертатися до органу ведення реєстру виборців можна не пізніше ніж за п’ять днів до дня голосування.
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 28
З нами з: 03 лютого 2014, 07:52
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: ХарківХто зараз онлайн
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей