Щодо розміру орендної плати за земельну ділянку

Щодо розміру орендної плати за земельну ділянку

Брусенцова Яна » 13 жовтня 2014, 11:11

На офіційному сайті Державної фіскальної служби України розміщено відповідь на запитання щодо розміру орендної плати за земельну ділянку встановлено у грошовому виразі (http://sfs.gov.ua/garyacha-liniya/167142.html)

Запитання:
У договорі оренди земельної ділянки, укладеному з райдержадміністрацією, річний розмір орендної плати встановлено у грошовому виразі. Як у такому випадку з метою сплати податкових зобов’язань визначити розмір орендної плати за земельну ділянку державної чи комунальної власності, нормативну грошову оцінку якої не проведено та яка розташована за межами населеного пункту?

Відповідь:
Згідно з п. 288.4 ст. 288 Податкового кодексу розмір та умови внесення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності встановлюються у договорі оренди між орендодавцем та орендарем.

Водночас п. 288.5 цієї статті визначено, що розмір орендної плати за такі земельні ділянки встановлюється в договорі, але річна сума платежу не може бути меншою, ніж 3% нормативної грошової оцінки, та не може перевищувати, зокрема, для інших земельних ділянок, наданих в оренду, 12% нормативної грошової оцінки.

Укладення договору оренди земельної ділянки із земель державної або комунальної власності здійснюється на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування — орендодавця.

Договір оренди землі — це договір, за яким орендодавець зобов’язаний за плату передати орендареві земельну ділянку у користування на певний строк, а орендар зобов’язаний використовувати земельну ділянку відповідно до умов договору та вимог земельного законодавства.

Постановою Кабінету Міністрів України від 03.03.2004 р. № 220 «Про затвердження Типового договору оренди землі» затверджено форму Типового договору оренди землі, згідно з якою орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності встановлюється із зазначенням відсотків від нормативної грошової оцінки або розміру земельного податку.

Форми розрахунку розміру орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, грошову оцінку яких не проведено, а також за земельні ділянки, грошову оцінку яких проведено, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 13.12.2006 р. № 1724 «Деякі питання оренди земель».

У вищезазначеному випадку податкове зобов’язання з орендної плати за земельну ділянку, розташовану за межами населеного пункту, нормативну грошову оцінку якої не проведено, встановлено у договорі оренди.

Водночас якщо у договорі оренди розмір орендної плати в порушення вимог типового договору оренди землі встановлено у грошовому виразі, то орендарю доцільно звернутися до орендодавця, з яким укладено договір оренди, з приводу приведення його у відповідність із вимогами чинних нормативно-правових актів.
Аватар користувача
Місцевий
Місцевий
 
Повідомлень: 954
З нами з: 03 лютого 2014, 07:44
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 1 раз.
Регіон: Харків


Хто зараз онлайн
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість