Невитребувані паї - як оформити оренду?

Невитребувані паї - як оформити оренду?

Брусенцова Яна » 02 грудня 2014, 13:42

Сьогодні залишається актуальним питання щодо оформлення договору оренди невитребуваних паїв. На жаль сьогодні однозначної відповіді на це запитання немає, більше того - на законодавчому рівні воно не вирішено поки що.

Так, зокрема, сьогодні є лише роз'яснення з цього приводу Державнї реєстраційної служби України, надане листом від 06.06.2014 р.№9300/05-15-14. Цей лист власне і стосується проблемних питань, які виникають при проведенні державної реєстрації речових прав на земельні ділянки.

В ньому зазначається, що на сьогодні Порядок проведення державної реєстрації права оренди на нерозподілені (невитребувані) земельні ділянки (паї) залишається неврегульованим на законодавчому рівні, з огляду на відсутність суб’єкта, за яким здійснюється державна реєстрація права власності.

Разом з тим, у Верховній Раді України зареєстровано проект Закону України «Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів України (щодо узгодження їх положень із новим механізмом державної реєстрації земельних ділянок та речових прав на них)» (реєстраційний номер 2421 від 28 лютого 2013 року). Відповідно до цього проекту пропонується внести відповідні зміни до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», згідно з якими право оренди на нерозподілені (невитребувані) земельні ділянки, що надані в оренду органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування на умовах та в порядку, визначеними статтею 13 Закону України «Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)», здійснюється без державної реєстрації права власності на такі земельні ділянки.Прийняття законопроекту дозволить узгодити норми Земельного кодексу України, Законів України «Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)», із новим механізмом державної реєстрації земельних ділянок та речових прав на них, запровадженими Законом України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».

Водночас на сьогодні право оренди на нерозподілені (невитребувані) земельні ділянки (паї) може бути зареєстроване у спеціальному розділі Державного реєстру прав у випадку, коли договір оренди було укладено відповідно до законодавства, яке діяло до 01 січня 2013 року.
Аватар користувача
Місцевий
Місцевий
 
Повідомлень: 954
З нами з: 03 лютого 2014, 07:44
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 3 раз.
Регіон: ХарківХто зараз онлайн
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість