Пропонуються зміни до Типового договору

Пропонуються зміни до Типового договору

Брусенцова Яна » 29 січня 2015, 12:02

На офіційному сайті Державного агентства земельних ресурсів розміщено оголошення про оприлюднення проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Типового договору оренди землі».

Відповідно до статті 9 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» з метою одержання зауважень і пропозицій від фізичних та юридичних осіб, їх об'єднань Державне агентство земельних ресурсів України повідомляє про оприлюднення доопрацьованого проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Типового договору оренди землі» (далі – проект постанови).

Проект постанови спрямований на приведення Типової форми договору оренди землі у відповідність до положень законів України «Про Державний земельний кадастр», «Про оренду землі», «Про оцінку земель» та «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».

Проект постанови розміщено на офіційному веб-сайті Держземагентства України (http://land.gov.ua) у розділі «Земельне законодавство» – «Законотворча діяльність».

Зауваження та пропозиції до проекту постанови просимо надсилати протягом місяця з дня оприлюднення на адресу:

вул. Народного ополчення, 3, м. Київ, 03680, Державне агентство земельних ресурсів України,

або на електронну адресу: 21_kadastr@dazru.gov.ua.


Обґрунтування необхідності прийняття акта.

Державна реєстрація земельних ділянок та правовстановлюючих документів на них (зокрема договорів оренди землі) у складі Державного реєстру земель здійснювалась до 1 січня 2013 року територіальними органами Держземагентства/Держкомзему згідно із Земельним кодексом України та постановою Кабінету Міністрів України від 09 вересня 2009 р. № 1021 «Про затвердження порядків ведення Поземельної книги і Книги записів про державну реєстрацію державних актів на право власності на земельну ділянку та на право постійного користування земельною ділянкою, договорів оренди землі».

З 1 січня 2013 року набули чинності закони України «Про Державний земельний кадастр» та «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» у частині реєстрації земельних ділянок та речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, згідно з якими повноваження територіальних органів Держземагентства у частині державної реєстрації державних актів на право власності на земельну ділянку та на право постійного користування земельною ділянкою і договорів оренди землі з 1 січня 2013 року припинилися. Зазначеними законами не передбачено державної реєстрації договорів оренди землі.

Відповідно до статті 4 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» обов'язковій державній реєстрації підлягають речові права та обтяження на нерухоме майно, розміщене на території України, що належить фізичним та юридичним особам, державі в особі органів, уповноважених управляти державним майном, іноземцям та особам без громадянства, іноземним юридичним особам, міжнародним організаціям, іноземним державам, а також територіальним громадам в особі органів місцевого самоврядування, зокрема, право оренди земельної ділянки.

Однак на сьогодні відповідно до Типового договору оренди землі, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03 березня
2004 року № 220, договір оренди землі набирає чинності з моменту його державної реєстрації та внесення відомостей про нього до Державного реєстру земель. У зв’язку з цим до Типового договору оренди землі пропонується внести зміни, зокрема до пунктів 20 і 43, для врегулювання питань щодо державної реєстрації права оренди землі та моменту набрання чинності договором оренди землі.
Аватар користувача
Місцевий
Місцевий
 
Повідомлень: 954
З нами з: 03 лютого 2014, 07:44
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 3 раз.
Регіон: ХарківХто зараз онлайн
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 3 гостей