Щодо витягів з техдокументації про нормативну грошову оцінку

Щодо витягів з техдокументації про нормативну грошову оцінку

Брусенцова Яна » 04 лютого 2015, 12:33

Щодо витягів з технічної документації про нормативну грошову оцінку землі.

Асоціація міст України зверталася до Державного агентства земельних ресурсів України за роз'ясненням щодо порядку видачі територіальними органами Держземагенства витягів з технічної документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок у межах населених пунктів, термін дії якої перевищує 7 років.

У листі АМУ говорилося, що плата за землю є одним з основних джерел надходжень до місцевих бюджетів. Відповідно до статті 271 Податкового кодексу базою для оподаткування цим податком є нормативна грошова оцінка земельних ділянок з урахуванням коефіцієнта індексації. Правові засади проведення оцінки земель визначені Законом України "Про оцінку земель". Нормативна грошова оцінка земельних ділянок, розташованих у межах населених пунктів, згідно статей 15, 18 Закону України "Про оцінку земель" проводиться органами місцевого самоврядування не рідше, ніж один раз на 5-7 років.

Статтею 23 Закону України «Про оцінку земель» встановлено, що витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки видається центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин. Таким чином, вчасність нарахувань плати за землю залежить від виконання територіальними органами Держземагенства обов’язків з видачі відповідних витягів. Однак у випадках, коли технічна документація з нормативної грошової оцінки земельних ділянок у межах населених пунктів була розроблена більш, ніж 7 років тому, територіальні органи Держземагенства відмовляють у видачі витягів з такої документації. Така позиція обґрунтовується тим, говорилося у зверненні, що «термін дії нормативної грошової оцінки закінчився». При цьому не зважається, що жодних рішень органів місцевого самоврядування про закінчення дії такої документації не приймалося, а стаття 18 Закону України «Про оцінку земель» не встановлює термінів дії такої документації. На думку експертів АМУ, норми цієї статті встановлюють обов’язок органів місцевого самоврядування, а не термін дії відповідної технічної документації.

Держземагентство підтримало позицію АМУ. У роз’ясненні зазначено, що стаття 18 Закону України «Про оцінку земель» не встановлено.

З листом Держземагентства можна ознайомитися за посиланням http://www.auc.org.ua/news/derzhzemagen ... 9yasnennya

(За матеріалами офіційного сайту АМУ http://www.auc.org.ua/)
Аватар користувача
Місцевий
Місцевий
 
Повідомлень: 954
З нами з: 03 лютого 2014, 07:44
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 3 раз.
Регіон: ХарківХто зараз онлайн
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість