Договори оренди з обленерго, облагазами...

Договори оренди з обленерго, облагазами...

Брусенцова Яна » 02 квітня 2015, 10:34

На офіційному сайті Міністерства фінансів України розміщені нові матеріали, підготовлені на підставі питання, порушених місцевими органами влади під час проведення виїзної наради у Львівські області. Їх можна знайти за посиалнням: http://minfin.kmu.gov.ua/control/uk/pub ... _id=411308

Ось одне з них (і відповідь на нього Мінфіну).

Запитання: Як вирішити питання із енергопостачальними організаціями (обленерго, облгази, РСМ тощо), які не оформлюють договори оренди землі та не сплачують земельного податку?

Відповідь: Відповідно до Податкового кодексу платниками плати за землю є власники земельних ділянок та землекористувачі, а також орендарі земель державної та комунальної власності.

Відповідно до статей 125 і 126 Земельного кодексу України право власності на земельну ділянку, а також право постійного користування та право оренди земельної ділянки виникають лише з моменту реєстрації цих прав.

Підставою для нарахування земельного податку відповідно до пункту 286.1 статті 286 Податкового кодексу України є дані державного земельного кадастру. Отже, платником земельного податку можуть бути лише власники земельної ділянки, право власності яких засвідчено в законодавчому порядку.

Відповідно до статті 124 Земельного кодексу України передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється на підставі рішення відповідного органу місцевого самоврядування шляхом укладення договору оренди земельної ділянки.

Підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку відповідно до пункту 288.1 статті 288 Податкового кодексу України є договір оренди такої земельної ділянки оформлений та зареєстрований відповідно до законодавства.

За відсутності державної реєстрації земельна ділянка не може вважатися такою, що знаходиться у власності або є орендованою для особи, яка фактично використовує таку земельну ділянку.

Чіткої відповіді Мінфін не надава, але, на мою думку, прямо натякнув, що обленерго та інші у разі відсутності відповідних договорів не мають права коритсуватися цими земельними ділянками. Щоправда, про це й так відомо
Аватар користувача
Місцевий
Місцевий
 
Повідомлень: 954
З нами з: 03 лютого 2014, 07:44
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 2 раз.
Регіон: Харків



Хто зараз онлайн
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість