Внесення житла в декларацію

Re: Внесення житла в декларацію

Дмитрий Иванович » 01 лютого 2019, 10:35

Козиренко Віталій написав:ну так, створити в одному повідомленні про суттєві зміни два об’єкти доходу, що можна підтвердити наявними правовстановлюючими документами.

Проблема тільки в тому що якщо створити два обєкта з різними джерелами доходу, то яку суму писати... 120000 від кожного буде не правильно, тому що вийде дохід в 2 рази більше. Писати по 60000 від кожного теж не зовсім правильно, тому що немає розділення в документах.
Місцевий
Місцевий

Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 73 раз.
Регіон: Черновцы

Козиренко Віталій » 01 лютого 2019, 10:52

Дмитрий Иванович написав:
Козиренко Віталій написав:ну так, створити в одному повідомленні про суттєві зміни два об’єкти доходу, що можна підтвердити наявними правовстановлюючими документами.

Проблема тільки в тому що якщо створити два обєкта з різними джерелами доходу, то яку суму писати... 120000 від кожного буде не правильно, тому що вийде дохід в 2 рази більше. Писати по 60000 від кожного теж не зовсім правильно, тому що немає розділення в документах.

нема розділення - то ж писати порівну. головне задекларувати у 10 денний термін.
Місцевий
Місцевий

Дякував (а): 23 раз.
Подякували: 138 раз.
Регіон: Луганська область

Derruk » 08 лютого 2019, 16:40

Доброго Дня.Підкажіть будь-ласка заповнюю декларацію за 2018 рік.У 2018 цьому році придбали квартиру ,тобто Договір купівлі- продажу майнових прав , на тепершній час квартира ще будуватимиться до 2020 року і кожного місяця ми вносимо суму розтермінування , Чи потрібно мені вказувати цю квартиру у декларації ?
Новачок
Новачок

Дякував (а): 1 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Львовская область

Козиренко Віталій » 08 лютого 2019, 21:19

Derruk написав:Доброго Дня.Підкажіть будь-ласка заповнюю декларацію за 2018 рік.У 2018 цьому році придбали квартиру ,тобто Договір купівлі- продажу майнових прав , на тепершній час квартира ще будуватимиться до 2020 року і кожного місяця ми вносимо суму розтермінування , Чи потрібно мені вказувати цю квартиру у декларації ?

Складно сказати, не вивчивши підписаного договору. Тому можна лише припустити, що у підписаному договорі розписано механізм і терміни внесення платежів результатом чого буде підписано акт приймання-передавання житла власнику з можливістю внесення до реєстру речових прав у 2020 році.
Отже, у 2020 і станеться подія, яку треба буде задекларувати спочатку у десятиденний термін, а відтак і у черговій декларації до 01.04.2021.
Місцевий
Місцевий

Lozzik » 12 лютого 2019, 01:55

Доброго вечора! Підкажіть будь ласка, якщо чоловік фізична особа приватний підприємець, орендує приміщення чи потрібно мені вказувати дату набуття права, яка зазначається в договорі оренди чи позначити як "член сім'ї не надав інформацію"? Тип права потрібно обрати "оренда", а в інформації про власника обирати чоловіка чи третю особу (так як чоловік орендує приміщення)? Дякую!
Новачок
Новачок

Регіон: Львовская область

Козиренко Віталій » 12 лютого 2019, 09:13

Lozzik написав:Доброго вечора! Підкажіть будь ласка, якщо чоловік фізична особа приватний підприємець, орендує приміщення чи потрібно мені вказувати дату набуття права, яка зазначається в договорі оренди чи позначити як "член сім'ї не надав інформацію"?

- якщо відомо, то чому не писати. а якщо обрати "член сім'ї не надав інформацію" - наражаєте НАЗК на додаткову роботу з виконання Закону щодо повної перевірки декларації.

Тип права потрібно обрати "оренда", а в інформації про власника обирати - третю особу (так як чоловік орендує приміщення - обрати, що цей об’єкт стосується саме його)

Думаю так.
Місцевий
Місцевий

Alla Semenyuk » 20 лютого 2019, 22:48

Доброго вечора! Підкажіть, будь ласка! 
Отримала разом із сестрою від матері у дарунок ½ частину житлового будинку з надвірними будівлями і спорудами у рівних частинах(по ¼ частці кожен). Вартість дарунку - 60 000 грн. Як вказати даний дарунок у декларації?
В нас із сестрою вже є по ¼ частці житлового будинку за спадщиною.

Дякую за допомогу!
Мандрівник
Мандрівник

Дякував (а): 8 раз.
Регіон: Черкасская область

Козиренко Віталій » 21 лютого 2019, 08:28

Alla Semenyuk написав:Доброго вечора! Підкажіть, будь ласка! 
Отримала разом із сестрою від матері у дарунок ½ частину житлового будинку з надвірними будівлями і спорудами у рівних частинах(по ¼ частці кожен). Вартість дарунку - 60 000 грн. Як вказати даний дарунок у декларації?
В нас із сестрою вже є по ¼ частці житлового будинку за спадщиною.

Дякую за допомогу!

60 тис. менше за 50 МПМ, тому про суттєві зміни в десятиденний термін повідомляти не треба.
у щорічній декларації за рік, в якому відбувся цей дарунок, показати цей дарунок у двох розділах: як дарунок у розділі своїх доходів із зазначенням вартості 1/4 будинку та у розділі нерухомості змінити раніше задекларовану частку з 1/4 на 1/2 з відповідними змінами у вартості об’єкта.
якщо сестра - член сім’ї - повторити вищезазначене й для неї у тих же розділах. якщо сестра не член сім’ї (для цілей декларації), вказати про неї як про власника на половину будинку як третя особа. Ну і маму, звісно, з власників будинку убрати.
Місцевий
Місцевий

Олег Alloha » 22 лютого 2019, 11:44

Знайшов таке розяснення НАЗК, яке не можу зрозуміти. 
Яким чином зазначати об’єкт нерухомості, який належить суб’єкту декларування (або члену його сім’ї) на праві власності, а членам його сім’ї на праві користування, чи потрібно створювати нове поле по об’єкту для кожного члена сім’ї чи зазначити інформацію про користування в одному полі та яким чином? 
У декларації у графі "Права на цей об’єкт" вказати інформацію про суб’єкта декларування (члена сім’ї) у власності якого перебуває такий об’єкт нерухомості, заповнивши поля "Тип права", "Інформація про власника", "Частка власності", та натиснути кнопку "Додати". Після цього в полі "Тип права" вибрати "Інше право користування", в полі "Зазначте яке саме" в ручному режимі зазначити інформацію, в полі "Інформація про власника" вказати члена сім’ї (суб’єкта декларування), якому належить такий об’єкт на праві користування, в полі "Частка власності" зазначити "Не застосовується", далі натиснути кнопку "Додати". Дану дію провести аналогічно для кожного члена сім’ї. В кінці натиснути кнопку "Зберегти об’єкт". Створювати нові поля для кожного члена сім’ї не потрібно. Аналогічно, якщо об’єкт нерухомості перебуває на іншому праві користування у суб’єкта декларування та членів його сім’ї, то відомості про такий об’єкт зазначаються в одному полі.
Я проживаю з дружиною та малолітньою дитиною в квартирі, яку (згідно договору купівлі-продажі) в рівних частках купили моя дружина та її мати. Мати дружини за нами не проживає.  
Яким чином внести цю квартиру в декларацію? Чи правильно буде внести, що квартиру декларує дружина, Тип права- спільна власність,  Інформація про власника - дружина, Частка власності - 50%. Потім додати ще одну особу, а саме вибрати Тип права - спільна власність, Інформація про власника - третя особа, потім вказати дані тещі, Частка власності - 50%. Так буде правильно? 
Яким чином вказати що в даній квартирі я також проживаю? Чи є у мене право користування даною квартирою? Чи потрібно вказувати це право та яким чином?
Новачок
Новачок

Дякував (а): 2 раз.

Козиренко Віталій » 22 лютого 2019, 12:11

Олег Alloha написав:Я проживаю з дружиною та малолітньою дитиною в квартирі, яку (згідно договору купівлі-продажі) в рівних частках купили моя дружина та її мати. Мати дружини за нами не проживає.  
Яким чином внести цю квартиру в декларацію? Чи правильно буде внести, що квартиру декларує дружина, Тип права- спільна власність,  Інформація про власника - дружина, Частка власності - 50%. Потім додати ще одну особу, а саме вибрати Тип права - спільна власність, Інформація про власника - третя особа, потім вказати дані тещі, Частка власності - 50%. Так буде правильно? - якщо це ж написано у правовстановлюючих документах, то правильно, звісно.

Яким чином вказати що в даній квартирі я також проживаю? Чи є у мене право користування даною квартирою? Чи потрібно вказувати це право та яким чином? - можна написати інше право користування - право на проживання (місце реєстрації), частка власності не застосовується.
Місцевий
Місцевий

Marynab » 22 лютого 2019, 17:00

Знімаю кімнату у господарки житлового будинку без договору оренди. Як маю заповнювати розділ Інформація щодо об'єкта нерухомості ?
Новачок
Новачок

Регіон: Полтавская область

Козиренко Віталій » 22 лютого 2019, 17:15

Marynab написав:Знімаю кімнату у господарки житлового будинку без договору оренди. Як маю заповнювати розділ Інформація щодо об'єкта нерухомості ?

... і без реєстрації, напевно.
отже, якщо якось прийшовши "додому" побачите свої речі за порогом (наприклад, знайшовся дорожчий клієнт), скаржитися безперспективно через відсутність будь яких прав на цей об’єкт...
як варіант, можна щодо себе вказати про інше право - короткострокове місце перебування (частка власності - не застосовується), а власник третя особа.
Місцевий
Місцевий

Marynab » 22 лютого 2019, 17:19

Козиренко Віталій написав:
Marynab написав:Знімаю кімнату у господарки житлового будинку без договору оренди. Як маю заповнювати розділ Інформація щодо об'єкта нерухомості ?

... і без реєстрації, напевно.
отже, якщо якось прийшовши "додому" побачите свої речі за порогом (наприклад, знайшовся дорожчий клієнт), скаржитися безперспективно через відсутність будь яких прав на цей об’єкт...
як варіант, можна щодо себе вказати про інше право - короткострокове місце перебування (частка власності - не застосовується), а власник третя особа.

Маю зареєстроване місце проживання, фактично проживаю у орендованій кімнаті житлового будинку
Новачок
Новачок

Козиренко Віталій » 22 лютого 2019, 17:25

так я й мав на увазі, що немає реєстрації у тій кімнаті.
якщо виберете варіант декларувати ту кімнату, все ж краще вказати адресу для листування за місцем реєстрації
Місцевий
Місцевий

Marynab » 22 лютого 2019, 17:49

Козиренко Віталій написав:так я й мав на увазі, що немає реєстрації у тій кімнаті.
якщо виберете варіант декларувати ту кімнату, все ж краще вказати адресу для листування за місцем реєстрації

Якщо я вкажу лише зареєстроване місце проживання, то потрібно вказувати членів сім'ї, а отже і декларувати об'єкт нерухомості за пропискою

однак я проживаю окремо

тому маю вказати місце фактичного проживання, тому потрібно зазначати інформацію про об'єкт нерухомості, тобто будинок де я станом на 31 січня звітного року проживала (проживаю), то господарка цього дому не надасть жодної інформації щодо будинку
Новачок
Новачок

Nikon_19 » 22 лютого 2019, 18:38

[font="Noto Sans", sans-serif]Подаровано квартиру батьками . Вартість  склала 15000 грн. В якому рядку, розділі декларації треба вказати?[/font]
Новачок
Новачок

Регіон: Ровенская область

Олег Alloha » 22 лютого 2019, 18:48

Олег Alloha написав:Я проживаю з дружиною та малолітньою дитиною в квартирі, яку (згідно договору купівлі-продажі) в рівних частках купили моя дружина та її мати. Мати дружини за нами не проживає.  
Яким чином внести цю квартиру в декларацію? Чи правильно буде внести, що квартиру декларує дружина, Тип права- спільна власність,  Інформація про власника - дружина, Частка власності - 50%. Потім додати ще одну особу, а саме вибрати Тип права - спільна власність, Інформація про власника - третя особа, потім вказати дані тещі, Частка власності - 50%. Так буде правильно? - якщо це ж написано у правовстановлюючих документах, то правильно, звісно.

Яким чином вказати що в даній квартирі я також проживаю? Чи є у мене право користування даною квартирою? Чи потрібно вказувати це право та яким чином? - можна написати інше право користування - право на проживання (місце реєстрації), частка власності не застосовується.

А чому немає відповіді? Лише процитовано моє повідомлення.
Новачок
Новачок

Дякував (а): 2 раз.

Козиренко Віталій » 23 лютого 2019, 19:49

Олег Alloha написав:
Олег Alloha написав: - якщо це ж написано у правовстановлюючих документах, то правильно, звісно.

- можна написати інше право користування - право на проживання (місце реєстрації), частка власності не застосовується.

А чому немає відповіді? Лише процитовано моє повідомлення.

Не тільки процитовано, якщо придивитися
Місцевий
Місцевий

Козиренко Віталій » 23 лютого 2019, 19:54

Nikon_19 написав:[font="Noto Sans", sans-serif]Подаровано квартиру батьками . Вартість  склала 15000 грн. В якому рядку, розділі декларації треба вказати?[/font]

У дохід: 15000, джерело доходу третя особа.
У неружомості записати цю квартиру у свою власність.
Місцевий
Місцевий

Козиренко Віталій » 23 лютого 2019, 20:04

Marynab написав:
Козиренко Віталій написав:так я й мав на увазі, що немає реєстрації у тій кімнаті.

Якщо я вкажу лише зареєстроване місце проживання, то потрібно вказувати членів сім'ї, а отже і декларувати об'єкт нерухомості за пропискою

однак я проживаю окремо

тому маю вказати місце фактичного проживання, тому потрібно зазначати інформацію про об'єкт нерухомості, тобто будинок де я станом на 31 січня звітного року проживала (проживаю), то господарка цього дому не надасть жодної інформації щодо будинку

Спільне проживання , без спільних прав та обов'язків, без спільного господарства, для цілей декларації є недостатнім для визначення члена сім'ї з усіма витікаючими... А ось прописка вказує на якесь право... Як мінімум на користування чи проживання.
А за фактичною адресою формально, як на мене, то просто пустили заночувати без хоч якихось прав.
Місцевий
Місцевий

Поперед.Далі

Хто зараз онлайн
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість