Оприлюднення декларації

Хто оприлюднює декларації у ОМС?

Козіна Віра » 17 лютого 2014, 16:45

Згідно до чинної редакції ст. 12 антикорупційного Закону № 3206 підлягають оприлюдненню відомості, зазначені у декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за минулий рік сільського, селищного, міського голови, голови районної у місті (у разі її утворення), районної, обласної ради та їх заступників, керівників виконавчих органів сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад та їх заступників, секретаря сільської, селищної, міської ради.
Депутати місцевих рад відомості з декларацій оприлюднювати не повинні. Хай в вас не вводить у оману посилання у ст. 12 зазначеного Закону на колективні органи (комісії, ради), оскільки цей припис стосується лише державних колегіальних органів. Нагадаю, що місцева рада є представницьким органом місцевого самоврядування і не належить до гілки державної влади.
Аватар користувача
Місцевий
Місцевий
 
Повідомлень: 721
З нами з: 13 грудня 2013, 13:07
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Харків

Оприлюднення декларації

svetlana.b » 14 лютого 2015, 15:48

Відповідно до статті 12 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» відомості, зазначені у декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру (далі - декларація) за минулий рік керівників органів влади підлягають оприлюдненню протягом 30 днів з дня їх подання на офіційному веб - сайті відповідного державного органу на строк не менше одного року. Голову райдержадміністрації було звільнено 5 січня 2015 року, в той же день він подав декларацію за 2014 рік. Чи необхідно її оприлюднювати на сайті рда, враховуючи, що він на момент оприлюднення вже не працює на посаді голови райдержадміністрації?
Якщо буде призначено нового голову рда і він подасть декларацію за минулий рік до особової справи – то його декларація також підлягає оприлюдненню на сайті рда?
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 33
З нами з: 03 липня 2014, 21:01
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: Оприлюднення декларації

Козіна Віра » 16 лютого 2015, 09:06

Так, у обох описаних Вами випадках потрібно оприлюднювати. Звісно, крім інформації, яка віднесена до інформації з обмеженим доступом.

Якби попередній голова звільнився у грудні - тут можна було б говорити про певні спірні моменти, які б дозволяли не оприлюднювати його декларацію. І то, я б рекомендувала добре подумати над цим.

Однак, оскільки звільнення відбулося саме у січні 15 року - Ваш колишній голова чітко підпадає під "букву закону" ч. 2 ст. 12 ЗУ № 3206. А у випадках, коли мова йде про корупційну відповідальність - доцільніше суворо дотримуватись саме букви, а не шукати можливості у силу "духу Закону" не виконувати його вимог. Дорожче обійдеться.

Пані Світлано, хочеться сказати мовою Інтернету "пишіть ще": у Вас надзвичайно цікаві, розумні запитання, які заставляють "побігати" по нормативці та стряхнути мізки. Це велике задоволення!
Аватар користувача
Місцевий
Місцевий
 
Повідомлень: 721
З нами з: 13 грудня 2013, 13:07
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Харків

Re: Оприлюднення декларації

svetlana.b » 16 лютого 2015, 17:08

Щиро дякую! Мені теж приємно отримувати такі відповіді! Коли "варишся в своєму соку" - дуже цінним є коментар фахівця! Розумні пояснення - дорого вартують! Надіюсь на наше подальше плідне спілкування!
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 33
З нами з: 03 липня 2014, 21:01
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: Оприлюднення декларації

Баран Ирина » 02 березня 2015, 15:34

Доброго дня! Відповідно до статті 12 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» відомості, зазначені у декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру (далі - декларація) за минулий рік керівників органів влади підлягають оприлюдненню протягом 30 днів з дня їх подання .Чи оприлюднює свою декларацію керуючий справами виконавчого апарату районної ради ?
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 12
З нами з: 24 листопада 2014, 14:03
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: Оприлюднення декларації

Козіна Віра » 03 березня 2015, 11:39

Тільки якщо за посадою він є заступником голови районної ради
Аватар користувача
Місцевий
Місцевий
 
Повідомлень: 721
З нами з: 13 грудня 2013, 13:07
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Харків

Re: Оприлюднення декларації

Баран Ирина » 03 березня 2015, 13:07

Щиро вдячна за надану відповідь :)
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 12
З нами з: 24 листопада 2014, 14:03
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: Оприлюднення декларації

Козіна Віра » 05 березня 2015, 15:40

Запитання. Заступник головий райради звільнився у лютому 2014 року. Чию декларацію оприлюднювати - 2старого2 заступника чи новообраного?

Відповідь: У цьому випадку, звісно того, хто був обраний у 2014 році та, як я зрозуміла із запитання, є заступником голови зараз.
Аватар користувача
Місцевий
Місцевий
 
Повідомлень: 721
З нами з: 13 грудня 2013, 13:07
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Харків

Re: Оприлюднення декларації

Козіна Віра » 16 березня 2015, 18:16

Запитання з вебінару: Чи можуть сільські голови, секретарі сільрад оприлюднити декларації на офіційному веб-сайті районної ради або райдержадміністрації?

Відповідь: Це не буде вважатися офіційним оприлюдненням, крім випадків, коли є угода про створення та ведення спільного офіційного ресурсу. Але у 99 % випадків такого немає, тому - друкуйтеся у газетах.
Аватар користувача
Місцевий
Місцевий
 
Повідомлень: 721
З нами з: 13 грудня 2013, 13:07
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Харків

Re: Оприлюднення декларації

Козіна Віра » 16 березня 2015, 19:14

Знову з вебінару: чи підлягає оприлюдненню декларація за 2014 рік керівника структурного підрозділу облдержадміністрації (управління, департаменту) і де, якщо власного сайту підрозділ не має?

Відповідь: Якщо керівник - заступник голови ОДА, то так - підлягає оприлюдненню. Оприлюднюється на сайті ОДА - управління чи департамент адміністрації не є самостійним органом державної влади, тому навіть якщо б мало власний сайт - оприлюднювати треба на основному сайті ОДА.
Це ми говоримо про обов'язок оприлюднення, закріплений у ст. 12 ЗУ № 3206.

Якщо питання про оприлюднення у рамках здійснення заходів з очищення влади - то там мають бути оприлюднені декларації усіх посадових осіб, які проходять люстраційну перевірку. спосіб оприлюднення - див. постанову КМУ № 563 за минулий рік.
Аватар користувача
Місцевий
Місцевий
 
Повідомлень: 721
З нами з: 13 грудня 2013, 13:07
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Харків

Re: Оприлюднення декларації

Chmil Lenchik » 17 березня 2015, 18:03

Заступник міського голови - директор (органу місцевого самоврядування) подав декларацію, вона підлягає оприлюдненню. Орган місцевого сам- відокремлена юридична особа. Оприлюднювати декларацію необхідно на сайті о.м.с. чи на сайті ради?
Востаннє редагувалось Chmil Lenchik в 18 березня 2015, 10:53, всього редагувалось 1 раз.
Аватар користувача
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 19
З нами з: 17 березня 2015, 17:07
Звідки: Україна, Вольногорск
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: Оприлюднення декларації

Козіна Віра » 18 березня 2015, 09:17

за логікою - краще на сайті ради. хоча не думаю, що буде помилкою зробити це і на сайті виконавчого омс, керівником якого він є (якщо цей виконавчий орган - окрема юридична особа та сайт цього органу правильно оформлений)
Аватар користувача
Місцевий
Місцевий
 
Повідомлень: 721
З нами з: 13 грудня 2013, 13:07
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Харків

Re: Оприлюднення декларації

Козиренко Віталій » 18 березня 2015, 11:45

Chmil Lenchik написав:Заступник міського голови - директор (органу місцевого самоврядування) подав декларацію, вона підлягає оприлюдненню. Орган місцевого сам- відокремлена юридична особа. Оприлюднювати декларацію необхідно на сайті о.м.с. чи на сайті ради?


відповідь аналогічна, як мені здається:

Козіна Віра написав:Знову з вебінару: чи підлягає оприлюдненню декларація за 2014 рік керівника структурного підрозділу облдержадміністрації (управління, департаменту) і де, якщо власного сайту підрозділ не має?

Відповідь: Якщо керівник - заступник голови ОДА, то так - підлягає оприлюдненню. Оприлюднюється на сайті ОДА - управління чи департамент адміністрації не є самостійним органом державної влади, тому навіть якщо б мало власний сайт - оприлюднювати треба на основному сайті ОДА.
Це ми говоримо про обов'язок оприлюднення, закріплений у ст. 12 ЗУ № 3206.

Якщо питання про оприлюднення у рамках здійснення заходів з очищення влади - то там мають бути оприлюднені декларації усіх посадових осіб, які проходять люстраційну перевірку. спосіб оприлюднення - див. постанову КМУ № 563 за минулий рік.
Місцевий
Місцевий
 
Повідомлень: 549
З нами з: 13 березня 2015, 14:25
Дякував (а): 1 раз.
Подякували: 3 раз.
Регіон: Луганська область

Re: Оприлюднення декларації

Chmil Lenchik » 18 березня 2015, 13:33

Козиренко Віталій, не можу погодитись, так як в даному випадку це не структурний підрозділ, а відокремлена юридична особа.
Аватар користувача
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 19
З нами з: 17 березня 2015, 17:07
Звідки: Україна, Вольногорск
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: Оприлюднення декларації

Козиренко Віталій » 18 березня 2015, 15:10

не буду сперечатися, тим більше що не знаю ні про який саме орган іде мова, ні відповідно до якого закону відбувається оприлюднення.
Місцевий
Місцевий
 
Повідомлень: 549
З нами з: 13 березня 2015, 14:25
Дякував (а): 1 раз.
Подякували: 3 раз.
Регіон: Луганська область

Re: Хто оприлюднює декларації у ОМС?

vish » 24 березня 2015, 20:20

Секретар звільнився з посади 23 березня 2015 року. Чи оприлюднюється декларація?
Новачок
Новачок
 
Повідомлень: 1
З нами з: 24 березня 2015, 19:44
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Днепропетровская область

Re: Оприлюднення декларації

Козіна Віра » 25 березня 2015, 09:23

А дивіться самі, як Вам зручно і яка у вас обстановка у вашій місцевості
Це не гілка виконавчої влади, тому тут занадто жорсткого підходу бути не повинно.
Можу обґрунтувати правомірність як оприлюднення, так і неоприлюднення.
Якщо обрано нового секретаря, то я б радила оприлюднити відомості про нового, а тому, що звільнився, - не оприлюднюватись.
Аватар користувача
Місцевий
Місцевий
 
Повідомлень: 721
З нами з: 13 грудня 2013, 13:07
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Харків

Re: Оприлюднення декларації

Козиренко Віталій » 25 березня 2015, 09:34

Взагалі то секретар ні керівник, ні заступник керівника органу місцевого самоврядування (за посадою) і доцільність оприлюднення їх декларацій в рамках фінансового контролю не однозначна. А ось з 1 червня розпочнеться люстраційна перевірка і тоді виникне питання не доцільності оприлюднення, а офіційності веб-сайту.
Місцевий
Місцевий
 
Повідомлень: 549
З нами з: 13 березня 2015, 14:25
Дякував (а): 1 раз.
Подякували: 3 раз.
Регіон: Луганська область

Re: Оприлюднення декларації

Козіна Віра » 25 березня 2015, 09:50

Ні, Віталію, як представник іншої гілки влади, Ви пропустили новації щодо оприлюднення декларацій посадовими особами ОМС, що й зрозуміло, бо воно вам, я так розумію, по роботі було не сильно потрібно ))
У нас за чинною редакцією ч. 2 ст. 12 ЗУ № 3206 секретарі сільських, селищних та міських рад також оприлюднюють відомості з декларацій.
Аватар користувача
Місцевий
Місцевий
 
Повідомлень: 721
З нами з: 13 грудня 2013, 13:07
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Харків

Re: Оприлюднення декларації

Козиренко Віталій » 25 березня 2015, 10:08

Дякую за виправлення. Дійсно така інформація для мене менш актуальна і треба не поспішати її коментувати. Вибачта, буду перевіряти.
Місцевий
Місцевий
 
Повідомлень: 549
З нами з: 13 березня 2015, 14:25
Дякував (а): 1 раз.
Подякували: 3 раз.
Регіон: Луганська область

Далі


Хто зараз онлайн
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість