Суд нарахував моральну шкоду. Як показувати?

Суд нарахував моральну шкоду. Як показувати?

Козіна Віра » 05 березня 2015, 15:52

Запитання (знову Дніпро):
За рішенням суду було постановлено стягнути з третьої особи на користь суб'єкта декларування моральну та матеріальну шкоду. Коли ці кошти треба задекларувати: у момент набрання чинності рішенням суду, чи у момент фактичного одержання відшкодування?

Відповідь:
Покопирсалася у Податковому та Цивільному кодексах, та пораджу все ж показати цей дохід по фактичним надходженням, оскільки у будь-який час може бути прийняте рішення про реструктуризацію платежів, призупинення виконання рішення суду, припинення виконавчого провадження. А за наслідками таких рішень буде коригуватися саме поняття "доходу" у розумінні ПК. Тому, якщо ви зараз покажете по рішенню суду (а це ще не можна вважати повноцінним "нарахуванням"), а потім будете коригувати по фактичних виплатах - вийде шалена плутанина.
Аватар користувача
Місцевий
Місцевий
 
Повідомлень: 720
З нами з: 13 грудня 2013, 13:07
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 6 раз.
Регіон: Харків

Re: Суд нарахував моральну шкоду. Як показувати?

Козіна Віра » 10 березня 2015, 09:31

Порадилася зі своєю наставницею по адвокатурі, вона як раз вже багато років спеціалізується на подібних категоріях спорів.
Вона також однозначно стоїть на позиції, що моральну та матеріальну шкоду у декларації треба показувати лише по факту реальних виплат, одержаних особою, на користь якої винесено рішення суду. Це важливо, через те що цивільне процесуальне законодавство допускає можливість примирення сторін, розстрочення та відстрочку платежів, або навіть зміну способу виконання рішення суду.
Взагалі де-юре, для такого виду доходу термін "нараховано" є некоректним з правової природи цього зобов'язання, а тому тут доречне тільки "одержано".
Аватар користувача
Місцевий
Місцевий
 
Повідомлень: 720
З нами з: 13 грудня 2013, 13:07
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 6 раз.
Регіон: Харків
Хто зараз онлайн
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 3 гостей