Кошти батьків через банк

Кошти батьків через банк

Elena7777 » 06 березня 2015, 15:01

Шановна Віра Вадимівна! Вітаємо Вас з святом 8 березня. Бажаємо весняного натхнення.
Зараз період коли виникає все більше запитань, наприклад:
1) Чи декларувати кошти, переказані батьками декларанту через банк (на ремонт, на подарунок и т.д.)
2) Якщо декларант придбав машину по генеральній довіреності, як відобразити у декларації? Мається на увазі, що він не є власником, але витратив на це кошти.
3) Колишні працівники виїхали на ПМЖ закордон, достатньо буде листа-нагадування про необхідність подання декларації?
4) З великим почуттям подиву реагують директори комунальних підприємств на заклик подати декларацію. Дайте будь ласка пораду і з цього питання....
Новачок
Новачок
 
Повідомлень: 8
З нами з: 27 лютого 2015, 12:12
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: Кошти батьків через банк

Козіна Віра » 06 березня 2015, 16:32

Дякую, Олено! Вас та жіночу частину вашого колективу також зі святами! Нехай весна приносить тільки радість!

Тепер щодо запитань:
1. Так, кошти, одержані через банк, обов'язково слід декларувати. Якщо це гроші з України, то показуєте їх тільки у позиції 11 декларації. Якщо з-за кордону, то ще й ДОДАТКОВО показуєте їх у позиції 21 декларації.

2. Щодо "придбання" автомобіля за генеральною довіреністю. Показуєте у позиції 35 декларації. Якщо офіційна сума витрат на оформлення цього правочину склала понад 80 тис. грн., то вказуєте у графі "Сума витрат (грн.) на оренду чи інше право користування) у позиції 35 Декларації ці кошти. Якщо - менше - то у цій графі ставите прочерки, залишаєте лише інформацію про автомобіль та рік його випуску.

3. Вам не обов'язково нагадувати колишнім працівникам про обов'язок здати декларацію, особливо, якщо вони при звільнені були письмово про це повідомлені. Тому - це ваша добра воля - хочете повідомте, хочете - не повідомляйте.

4. Щодо керівників комунальних підприємств. Законом № 3206 з червня 2013 року чітко передбачено, що суб'єктами декларування, серед іншого, є особи, зазначені в пункті 1, підпункті "а" пункту 2 частини першої статті 4 цього Закону, які зобов'язані подавати декларацію. Підпункт "а" п. 2 ч. 1 ст. 4 Закону № 3206 чітко та однозначно встановлює, що до таких віднесено усіх посадових осіб юридичних осіб публічно права.

Ось вам посилання на кілька рішень судів про накладення адміністративних стягнень за вчинення корупціного правопорушення на посадовців подібної категорії:

http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/40371312
http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/39568083
http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/42851235
http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/40245197

Думаю, для прикладу досить, але у Єдиному державному реєстрі судових рішень такого дуже багато. Не забудьте також нагадати своїм керівникам комунальних підприємств, що з 26 квітня згідно з оновленою редакцією ч. 1 ст. 172-6 КпАП за несвоєчасне подання Декларації штраф складатиме від 50 до 100 нмдг (від 850 до 1700 грн.) За повторне несвоєчасне подання (ч. 3 ст. 172-6 КпАП у редакції, що діятиме з 26 квітня) – штраф від 100 до 300 нмдг (від 1700 до 5100 грн.) з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю строком на один рік.
Якщо буде встановлений факт умисного неподання декларації, за це передбачатиметься кримінальна відповідальність у порядку, встановленому ст. 366-1 КК України.
Аватар користувача
Місцевий
Місцевий
 
Повідомлень: 721
З нами з: 13 грудня 2013, 13:07
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Харків



Хто зараз онлайн
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість