Вклади в банках

Вклади в банках

Максим » 12 березня 2015, 15:06

Дуже актуальне питання, зокрема на даний час. Позиція 45 Декларації - сума коштів на рахунках у банках та інших фінансових установах.
Питання у тому як бути з вкладами у радянському сберегательному банку? Ощадбанк України є його правонаступником. Але чи володіє банк інформацією щодо сум коштів на рахунках? Який коефіцієнт старих рублів/карбованців і нинішньої гривні? Як бути тим хто успадкував ці вклади від бабусь/дідусів, але не володіє жодною інформацією щодо стану справ з цими коштами, в т.ч. не переоформляв на себе ці вклади?
Квартирант
Квартирант

Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Киевская область

Re: Вклади в банках

Козіна Віра » 12 березня 2015, 15:13

Просто не показуйте їх
Місцевий
Місцевий

Подякували: 4 раз.
Регіон: Харків

Максим » 12 березня 2015, 15:22

Дякую за відповідь. Теж так думав. Але якщо наприклад податкова при перевірці декларацій направить відповідний запит до Ощадного банку і той надасть певну інформацію, то тут уже буде надання недостовірної інформації.
Квартирант
Квартирант

Козіна Віра » 12 березня 2015, 15:26

Не думаю, що такі запити будуть. У випадку виникнення запитань - тут можна обґрунтувати без проблем, чому саме такі вклади не були відображені.
Місцевий
Місцевий

Депозитні вклади

Elena77 » 13 березня 2015, 21:35

1) Чи відноситься сума депозитного вкладу (тіло депозиту) до суми на рахунках декларанта? Якщо так, то в якій графі зазначати суми?
2) Якщо депозитні вклади в різних банках, вказувати загальну суму або потрібно ділити суми і відповідно вказувати назви банків?
3) Якщо протягом року були короткострокові депозити, які перекладались в різні банки, як це відобразити?
4) Якщо в одному банку депозит і в гривні, і в валюті, показувати загальну суму?
5) Якщо депозит у валюті, і курс протягом року змінювався, на яку дату вираховувати суму депозиту?
6) Якщо депозит на рік, наприклад з серпня 2014 року по серпень 2015 року, але з щомісячним нарахуванням відсотків, чи потрібно вказувати такі відсотки за 2014 рік, чи потім вказати всю суму в 2015 році?
Дякую.
Новачок
Новачок

Антикорупційне законодавство заповнення декларації

Оlga.011 » 14 березня 2015, 14:04

як можна помістити у одному рядку відомості про назву банку і суму, якщо таких банків декілька? :?:
Мандрівник
Мандрівник

Регіон: Івано - Франківська область

Re: Депозитні вклади

Козіна Віра » 16 березня 2015, 09:16

1. так, відноситься. показуємо у 45 та (за певних умов) 46 - залежно від суми та дати вкладу.
2. Показувати по окремих банках. під кожною сумою зазначати найменування фінансової установи, у якій знаходиться відповідна сума коштів.
3. Станом на 31.12.14 р. Виключення - якщо вкладалися одноразово понад 80 тис. грн. Якщо таке було - відпишіться мені, я задам додаткові запитання щоб вам чітко відповісти.
4. Гадаю так, але якщо покажете двома сумами - це помилкою не буде.
5. З цього приводу у Законі чітких вказівок немає, але виходячи з аналогії по інших позиціях - показуйте на момент здійснення операції (розміщення вкладу, за курсом НБУ).
6. Якщо відсотки зараховуються на рахунок, то показуйте разом з відсотками, нарахованими за 2014 рік.
Місцевий
Місцевий

Re: Антикорупційне законодавство заповнення декларації

Козіна Віра » 16 березня 2015, 09:41

Коли будете друкувати собі бланк декларації на коп'ютері опустіть трошки рядки, які потрібно, щоб усе помістилося
Місцевий
Місцевий

Щодо депозиту

Borys » 16 березня 2015, 10:49

Маю таку ситуацію
На мою зарплатну картку (потім на інтернет картку) знайома особа перераховувала певну суму коштів. За ці кошти я придбавав ін. валюту та клав на депозит і через короткий термін часу кошти були зняті та передані вищезгаданій особі. Фактично на мене був оформлений депозит, а кошти мені не належали (є тільки незначний залишок).
1. Чи вважаються в даній ситуації кошти, перераховані на мої картки від іншої особи як дохід?
2. Чи потрібно показувати мені цей депозит, чи залишок депозиту?
Новачок
Новачок

Регіон: Волынская область

user » 16 березня 2015, 11:28

У 2014 році батько перехавув зі свого депозитного рахунку на мій депозитний 210 тис. грн. Ніяких документів не оформлялося. Показувати як подарунок чи ще десь?
Мешканець
Мешканець

Дякував (а): 43 раз.
Подякували: 34 раз.
Регіон: Полтавская Область

Re: Щодо депозиту

Козіна Віра » 16 березня 2015, 11:48

Не зовсім приємна ситуація, може виникнути необхідність її пояснювати. залишок по депозиту станом на кінець року треба показати обов'язково, якщо вклад був оформлений на ваше ім'я.
Місцевий
Місцевий

Козіна Віра » 16 березня 2015, 11:55

На мою думку так буде доцільно, якщо у вас з батьком це не було оформлено, як позичка чи щось таке. Депозит же на ваше ім'я, так що де-юре - ви власник цих коштів.
Місцевий
Місцевий

Borys » 16 березня 2015, 12:14

Уточніть будь ласка, що все ж таки показувати в декларації?
Новачок
Новачок

Максим » 16 березня 2015, 12:22

У позиції 45 показуєте суму коштів на рахунках в банках, в т.ч. і депозитних, відкритих на ваше ім'я, станом на 31 грудня 2014 року.

Що стосується перерахунку на ваші рахунки певних коштів, то моя думка що це є вашим доходом, і при бажанні дуже легко відслідкувати чи це були зарплатні кошти, чи це стороння особа вам їх перерахувала.
Квартирант
Квартирант

Козіна Віра » 16 березня 2015, 18:00

Запитання з вебінару: Чи потрібно включати в строку 46 депозит вкледений в 2013 році і пролонгований в 2014 році?

Відповідь: Так, показати потрібно, але не у 46, а у 45 позиції, якщо дійсно була пролонгація, а не новий депозит.
Місцевий
Місцевий

Козіна Віра » 16 березня 2015, 18:40

Запитання з вебінару: Якщо в 2014 році купила 300 доларів і положила на депозит у банк на місяць і через місяць зняла, Як показувати в декларації, по якому курсу долара?

Відповідь: Не треба його взагалі показувати.
Місцевий
Місцевий

Borys » 17 березня 2015, 09:30

У позиції 45 показуєте суму коштів на рахунках в банках, в т.ч. і депозитних, відкритих на ваше ім'я, станом на 31 грудня 2014 року.

Що стосується перерахунку на ваші рахунки певних коштів, то моя думка що це є вашим доходом, і при бажанні дуже легко відслідкувати чи це були зарплатні кошти, чи це стороння особа вам їх перерахувала/

На рахунок другого абзацу. Не можу погодитись. Дану операцію можна ж кваліфікувати як запозичення коштів ( в одній із тем було сказано , що позичені і повернуті кошти не вказуються в декларації), а яким чином я ці кошти повертав, це і вже інша справа. Тобто доходів я так і не отримав.
Новачок
Новачок

Козіна Віра » 17 березня 2015, 09:34

У цій позиції зазначаються не доходи, а банківські вклади, тому навіть якщо це кошти, які ви зберігали у шухляді протягом останніх 10 років (тобто станом на 2014 рік - не дохід, а просто особисті накопичення), а потім ви кладете їх на депозит - показати треба.
Місцевий
Місцевий

Borys » 17 березня 2015, 09:38

Перепрошую, питання стосувалося останньої відповіді Максима, на рахунок перерахування коштів на мої картки
Новачок
Новачок

Максим » 17 березня 2015, 09:45

На рахунок другого абзацу. Не можу погодитись. Дану операцію можна ж кваліфікувати як запозичення коштів ( в одній із тем було сказано , що позичені і повернуті кошти не вказуються в декларації), а яким чином я ці кошти повертав, це і вже інша справа. Тобто доходів я так і не отримав.

В тому то і справа що можна кваліфікувати як запозичення коштів, а можна кваліфікувати як дохід. Якщо можете довести документально що це позика то питань немає, а якщо ні то це дохід.
Квартирант
Квартирант

Далі

Хто зараз онлайн
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 5 гостей