Субсидії та пенсії

Субсидії та пенсії

Козіна Віра » 12 березня 2015, 16:43

Запитання з вебінару: В яку графу записувати субсидію та пенсію

Відповідь: Обидві у позицію 20
Аватар користувача
Місцевий
Місцевий
 
Повідомлень: 721
З нами з: 13 грудня 2013, 13:07
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Харків

Пенсія на картці. Як показувати?

Козіна Віра » 12 березня 2015, 16:48

Запитання з вебінару: Якщо у 2014 році на банківському рахунку (картці) декларанта крім пенсії за 2014 рік була ще й пенсія за 2013 рік - чи потрібно її вказувати в декларації за 2014 рік. Якщо так, то в яку графу?

Відповідь: Дякую за гарне питання!
Картка, відкрита для нарахування та використання пенсії, не є банківським вкладом. Тому ви показуєте тільки пенсію, одержану у 14 році. Вона відображується у позиції 20 Декларації.
Але за невикористання коштів банк, у якого ви обслуговуєтесь, міг нарахувати вам якісь копійчані відсотки, як бонус. Якщо таке було, у тому числі, якщо відсотки за невикористання коштів 2013 року були нараховані вам у 2014 році, їх треба показати у позиції 9 Декларації
Аватар користувача
Місцевий
Місцевий
 
Повідомлень: 721
З нами з: 13 грудня 2013, 13:07
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Харків

Чи вносити пільги, як дохід в декларацію?

Amadeus » 12 березня 2015, 21:48

Чи враховувати пільги за комунальні платежі, батьківську плату та ін. як дохід і в яку графу це вносити?
Новачок
Новачок
 
Повідомлень: 4
З нами з: 12 березня 2015, 21:16
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Тернопольская область

Re: Чи вносити пільги, як дохід в декларацію?

Козіна Віра » 13 березня 2015, 14:26

Подивіться будьласочка ст. 164 та 165 ПК, тут буде залежати від того, якої категорії пільговик, чиє майно, що таке "батьківська плата"...
Аватар користувача
Місцевий
Місцевий
 
Повідомлень: 721
З нами з: 13 грудня 2013, 13:07
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Харків

Re: Чи вносити пільги, як дохід в декларацію?

УПСЗН » 13 березня 2015, 14:52

Співробітник користується 50-відсотковою пільгою з оплати за житлово-комунальні послуги, як ветеран війни. Пільга є безготівкова. Чи вноситься ця пільга як дохід в декларацію та до якого пункту?
Новачок
Новачок
 
Повідомлень: 2
З нами з: 13 березня 2015, 14:42
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Днепропетровская область

Re: Чи вносити пільги, як дохід в декларацію?

Козіна Віра » 13 березня 2015, 16:29

Статтю 165 ПК України подивіться, будь ласка
Аватар користувача
Місцевий
Місцевий
 
Повідомлень: 721
З нами з: 13 грудня 2013, 13:07
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Харків

Re: Чи вносити пільги, як дохід в декларацію?

Amadeus » 14 березня 2015, 09:51

Мається на увазі багатодітна сім'я, яка отримує 50% пільги на газ, ел. енергію та водопостачання а також оплату дитячого садка. Чи рахувати ці пільги, як дохід? І куди вносити, якщо так?
Новачок
Новачок
 
Повідомлень: 4
З нами з: 12 березня 2015, 21:16
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Тернопольская область

Re: Чи вносити пільги, як дохід в декларацію?

Козіна Віра » 16 березня 2015, 09:37

Ось вам цитата з ПК:
"165.1. До загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються такі доходи:

165.1.1 сума державної та соціальної матеріальної допомоги, державної допомоги у вигляді адресних виплат та надання соціальних і реабілітаційних послуг відповідно до закону, житлових та інших субсидій або дотацій, компенсацій (включаючи грошові компенсації інвалідам, на дітей-інвалідів при реалізації індивідуальних програм реабілітації інвалідів, суми допомоги по вагітності та пологах), винагород і страхових виплат, які отримує платник податку з бюджетів та фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування та у формі фінансової допомоги інвалідам з Фонду соціального захисту інвалідів згідно із законом, у тому числі (але не виключно): <...>"

Тобто це є доходом, який не включається у базу оподаткування, але все рівно підпадає під категорію "дохід"
Аватар користувача
Місцевий
Місцевий
 
Повідомлень: 721
З нами з: 13 грудня 2013, 13:07
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Харків

Пенсія декларанта чи слена родини

Козіна Віра » 16 березня 2015, 19:31

Запитання з вебінару: Пенсія членів родини вказується в декларації? (деякі податкові вимагали виправлень, бо в них не було даних)

Відповідь: Вказується. те, що податкова не завжди актуалізує необхідні дані - не ваша проблема. ви знаєте про дохід та маєте його показати. Позиція 20 Декларації
Аватар користувача
Місцевий
Місцевий
 
Повідомлень: 721
З нами з: 13 грудня 2013, 13:07
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Харків

Re: Пенсія декларанта чи слена родини

Максим » 17 березня 2015, 09:54

Доповню:
Податкова не має право вимагати внесення будь яких виправлень до декларації.
Квартирант
Квартирант
 
Повідомлень: 68
З нами з: 12 березня 2015, 12:51
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Киевская область

Re: Пенсія декларанта чи слена родини

Козіна Віра » 17 березня 2015, 12:58

ні, Максиме, де-юре, не має. Однак якщо помилки не будуть виправлені чи пояснені - буде адмінпротокол. Податківці просто зобов'язані будуть повідомити до міліції чи прокуратури про факт порушення((
Аватар користувача
Місцевий
Місцевий
 
Повідомлень: 721
З нами з: 13 грудня 2013, 13:07
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Харків

Re: Пенсія декларанта чи слена родини

Максим » 17 березня 2015, 15:40

Однак якщо помилки не будуть виправлені чи пояснені - буде адмінпротокол. Податківці просто зобов'язані будуть повідомити до міліції чи прокуратури про факт порушення((

Це вже інше питання.

ст. 12 ЗУ "Про засади запобігання і протидії корупції":

10. У разі встановлення за результатами передбачених цією статтею перевірок ознак правопорушення уповноважений підрозділ письмово повідомляє керівнику відповідного державного органу, органу влади Автономної Республіки Крим, його апарату, органу місцевого самоврядування, юридичної особи публічного права та спеціально уповноваженим суб’єктам у сфері протидії корупції.

У разі встановлення за результатами перевірки недостовірності відомостей, зазначених у декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру, центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, письмово повідомляє про це спеціально уповноваженим суб’єктам у сфері протидії корупції, а також керівнику органу, в якому працює відповідний суб’єкт декларування.

Виявлення недостовірних відомостей, зазначених у декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру, не звільняє суб’єкта декларування від обов’язку подати декларацію з достовірними відомостями. У такому разі декларація з достовірними відомостями підлягає оприлюдненню на заміну раніше оприлюдненої декларації у порядку, встановленому цим Законом.

Подання завідомо недостовірних відомостей в декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру є підставою для притягнення суб’єкта декларування до дисциплінарної, адміністративної відповідальності відповідно до закону.

***

Але питання не про виправлення вже поданої декларації, а подання виправленої (нової) декларації.
Квартирант
Квартирант
 
Повідомлень: 68
З нами з: 12 березня 2015, 12:51
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Киевская область

Re: Субсидії та пенсії

Новопсков райрада » 25 березня 2015, 14:22

Чи показувати в декларації недоотриману пенсію померлої матері, яку я фактично отримав після поховання. Якщо так, яким чином?
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 31
З нами з: 24 березня 2015, 09:41
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Луганская область

Re: Субсидії та пенсії

Козіна Віра » 25 березня 2015, 16:36

Якщо мати не показується у звітному періоді, як член сім'ї - то не показувати.
виключення - якщо ви її одержали як офіційний спадкоємець. тоді у 14-ту
Аватар користувача
Місцевий
Місцевий
 
Повідомлень: 721
З нами з: 13 грудня 2013, 13:07
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Харків

Re: Субсидії та пенсії

Наталия Проценко » 18 березня 2016, 01:54

Як вказати субсидії в деклараці, якщо вони зазначені тільки  на чоловіка (на його особовий рахунок), а субсидія нараховується на 4 чол.( чоловік, дружина і двоє дітей), чи десь передбачено, що необхідно ділити якимось чином суму наданих субсидій між працюючими членами сім"Ї, чи просто писати так як соціальні служби надають довідку - тільки на чоловіка.
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 11
З нами з: 09 березня 2016, 11:13
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: Субсидії та пенсії

Козиренко Віталій » 18 березня 2016, 09:53

на це питання однозначної відповіді не має так само, як і щодо будинку в якому ви живете. Якщо Ви вказуєте один і той самий будинок/квартиру і п.24/25, і в п.30/31, хоча документи на чоловіка, то логічно і субсидію показати по половині собі й чоловіку.
До сьогодні офіційних претензій від перевірників не було ні по сукупному заповненню на одного з подружжів, ні по розділовому. Електронний бланк може уточнити цю позицію. Побачимо.
Місцевий
Місцевий
 
Повідомлень: 549
З нами з: 13 березня 2015, 14:25
Дякував (а): 1 раз.
Подякували: 2 раз.
Регіон: Луганська область



Хто зараз онлайн
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей