Про спільне майно

Про спільне майно

Козіна Віра » 12 березня 2015, 16:59

Запитання з вебінару: Если имущество (дом, машина, квартира)куплено совместно в браке и зарегестрировано все на члена семьи? Необходимо показывать в розделе 3 декларанту как инше право користування? или только у члена семьи?

Відповідь: Дякую, гарне питання. Ми цього ще жодного разу не пояснювали.
Згідно зі ст. 60 Сімейного кодексу України майно, набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності незалежно від того, що один з них не мав з поважної причини (навчання, ведення домашнього господарства, догляд за дітьми, хвороба тощо) самостійного заробітку (доходу). Вважається, що кожна річ, набута за час шлюбу, крім речей індивідуального користування, є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя.
Тому відповідь - так, доцільно показати у відповідних позиціях підрозділу А розділів III та IV Декларації. але тут буде не право користування, а спільна власність (Це я вже в'їдливо, як юрист уточнюю. Для декларації це не має значення, якщо ви не забажаєте це показати у дужках у відповідних позиціях так, як ми говорили на вебінарі ;) ).
Аватар користувача
Місцевий
Місцевий
 
Повідомлень: 721
З нами з: 13 грудня 2013, 13:07
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Харків

Розлучення у грудні 2014

Козіна Віра » 13 березня 2015, 18:52

Запитання з вебінару: Держслужбовець розлучилася з чоловіком 16.12.2014 р. Чи потрібно у декларації за 2014 рік показувати у членах сім'ї бувшого чоловіка?

Відповідь: Чесно сказати - розгублена та не знаю, що відповісти. З одного боку - інформація заповнюється станом на кінець звітного періоду, з іншого - були членами сім'ї майже весь рік, наші любі "спеціально уповноважені органи" можуть придратися.
Я б не показувала, але трошки сумніваюся. Пропоную не показувати, а для перестраховки надіслати запит до Мінюсту (збережіть документи про відправлення запиту, щоб було видно, що ви сумнівалися - тобто не було умислу на приховування інформації).

Друзі, якщо у когось в минулому році були подібні ситуації - долучіться до обговорення питання! Давайте допоможемо колезі!
Аватар користувача
Місцевий
Місцевий
 
Повідомлень: 721
З нами з: 13 грудня 2013, 13:07
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Харків



Хто зараз онлайн
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 3 гостей