Внесення житла в декларацію

Re: Внесення житла в декларацію

Дмитрий Иванович » 24 лютого 2017, 12:08

ag0071 написав:Вы не так поняли кадастровый номер земельного участка на котором строятся несколько объектов ЖК    по дому как я понял это регистрационный № объекта по СТРОЙ ИНСПЕКЦИИ. Спасибо за консультацию уже немного разобрался!

Перечитайте еще розяснення НАЗК по 3-4 разделу декларации https://nazk.gov.ua/deklaraciya
Місцевий
Місцевий

Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 67 раз.
Регіон: Черновцы

Helgama » 27 лютого 2017, 15:12

Підкажить будь-ласк, яку ставити дату набуття права власності на об'єкт нерухомості : дату рішення виконавчого комітету Запорізької міської ради, дату свідоцтва про право власності на нерухоме майно, або дату реєстрації права власності?
Мандрівник
Мандрівник

Дякував (а): 7 раз.
Подякували: 1 раз.
Регіон: Запорожская область

Дмитрий Иванович » 27 лютого 2017, 15:47

Helgama написав:Підкажить  будь-ласк, яку ставити дату набуття права власності на об'єкт нерухомості : дату рішення виконавчого комітету Запорізької міської ради, дату свідоцтва про право власності на нерухоме майно, або дату реєстрації права власності?

Дуже цікаве питання. Взагалі то по ЦКУ право власності на нерухоме майно набувається з моменту державної реєстрації такого майна.
Але наприклад, у людини є старе свідоцтво права власності на квартиру видане у 90-х. Людина власник квартири. Оспорити його право можна тільки в суді. Але в реєстрі прав його квартири немає. І ось в 2016 році людина зареєструвала квартиру в реєстрі. Яка тут дата набуття права власності... Якщо 2016 рік, то що до цього часу людина не була власником? Тому я схиляюсь до того, що дата набуття права власності є свідоцтво або інший правовстановлюючий документ на нерухоме майно.
Місцевий
Місцевий

Kateryna.N » 27 лютого 2017, 17:34

До внесення квартири в реєстр вона мала би бути в списках БТі, повторно це вже якби перереєстрація
Мешканець
Мешканець

Дякував (а): 3 раз.
Регіон: Хмельницкая область

Helgama » 28 лютого 2017, 09:38

Дякую за відповідь. При заповненні декларації виникло ще одне питання: приватизація квартири - це спільна часткова власність? Та якщо на декларанта приватизовано 25% квартири, але він там не проживає, то не потрібно інших учасників приватизації (колишнього чоловіка та повнолітніх дітей) вказувати в декларації?
Мандрівник
Мандрівник

Митрофанка » 28 лютого 2017, 12:02

1.Як вносити в електронну декларацію інформацію про майно, якщо декларант не є власником, але прописаний в квартирі яка є власністю батька, в то й же час з батьками спільно не проживає і не веде спільне господарство, в якому розділі і як це вказувати?
Новачок
Новачок

Подякували: 0 раз.
Регіон: Закарпатская область

Helgama » 28 лютого 2017, 12:59

У розділі 3 "Об'єкти нерухомості" зазначити себе, як особу, якої стосується об'єкт декларування, далі - загальну інформацію про квартиру, її місцезнаходження, а вже потів зазначити у графі "Тип права" - "інше право користування", вказати яке саме - "реєстрація" (тобто прописка), далі нформація про власника - обрати "третя особа"(оскільки ви не зазначаєте його як члена сім'ї, бо не ведете спільне господарство), "громадянин України", ПІБ батька и т.д.(ІДН, проживання тощо) та натискаєте "додати"
Мандрівник
Мандрівник

Митрофанка » 28 лютого 2017, 14:04

А якщо батько і мати прописані в цій квартирі також, але проживають по факту в іншому місці то вказувати їхнє місце перебування фактичне чи згідно прописки?
Новачок
Новачок

Helgama » 28 лютого 2017, 15:16

Ви вказуєте у своїй декларації тільки власника квартири - батька. Якщо він прописаний в цій квартирі, а проживає в іншій - вказуєте його місце реєстрації та місце фактичного проживання (дані про власника - є саме такі графи)
Мандрівник
Мандрівник

Дмитрий Иванович » 28 лютого 2017, 18:05

Helgama написав:Дякую за відповідь. При заповненні декларації виникло ще одне питання: приватизація квартири - це спільна часткова власність? Та якщо на декларанта приватизовано 25% квартири, але він там не проживає, то не потрібно інших учасників приватизації (колишнього чоловіка та повнолітніх дітей) вказувати в декларації?

Якщо декларант є власником (співвласником), то відповідно він заносить до декларації об'єкт нерухомого майна та усіх власників (співвласників) цього майна незалежно чи є вони членами сім'ї декларанта, родичами, чи взагалі стороні особи.
При приватизації треба бути уважним як вказано в свідоцтві права власності - спільна сумісна чи спільна часткова. Якщо сумісна - часток немає, і відповідне поле декларації потрібно відмітити "не застосовується". Якщо часткова - то необхідно вказувати частку у відсотках, навіть якщо у свідоцтві зазначено 1/4 чи 1/2 чи 25/100.
Місцевий
Місцевий

kora » 01 березня 2017, 08:01

Доброго дня!
Виникли наступні запитання при заповненні декларації:
1. Яку назву вулиці вказувати в графі місцезнаходження квартири ( розділ об'єкти нерухомості), що знаходиться у спільній власності декларанта, якщо приватизація була у 2003 році, а перейменування вулиці - у 2015 році? При цьому декларант там не прописаний, але фактично проживає. Також стара назва вулиці зазначена як місце реєстрації в паспортах інших співвласників квартири. Яку назву вулиці вказувати у графі "Місце фактичного проживання або а/с"?

2.Якщо приватизація проходила безкоштовно і відома лише відновна вартість квартири в сумі 10 грн ,чи варто це вказувати в графі " Вартість нерухомості на момент набуття у власність"?
Новачок
Новачок

Регіон: Ивано-Франковская область

Helgama » 01 березня 2017, 08:55

Дмитрий Иванович, дякую за відповідь, внесла відповідні зміни до декларації. Тільки в е-декларації є пункт "спільна власність", без розподілу на часткову та сумісну - недоопрацювали)))))
Мандрівник
Мандрівник

Дмитрий Иванович » 02 березня 2017, 08:50

Helgama написав:Дмитрий Иванович, дякую за відповідь, внесла відповідні зміни до декларації. Тільки в е-декларації є пункт "спільна власність", без розподілу на часткову та сумісну - недоопрацювали)))))

Передбачено "спільну власність", а вже якщо часткова декларант вказує частку, якщо сумісна вказує не застосовується.
Це для зручності.
Місцевий
Місцевий

Дмитрий Иванович » 02 березня 2017, 08:58

kora написав:1. Яку назву вулиці вказувати в графі місцезнаходження квартири ( розділ об'єкти нерухомості), що знаходиться у спільній власності декларанта, якщо приватизація була у 2003 році, а перейменування вулиці - у 2015 році? При цьому декларант там не прописаний, але фактично проживає. Також стара назва вулиці зазначена як місце реєстрації в паспортах інших співвласників квартири. Яку назву вулиці вказувати у графі "Місце фактичного проживання або а/с"?

Назва вулиці станом на 31 грудня. Вся інформація в декларації пишеться станом на 31 грудня. Крім доходів, видатків, які вказуються за цілий звітний рік.

kora написав:2.Якщо приватизація проходила безкоштовно і відома лише відновна вартість квартири в сумі 10 грн ,чи варто це вказувати в графі " Вартість нерухомості на момент набуття у власність"?

Відновна вартість це не є оціночна вартість майна. Вказувати 10 грн під великим питанням...
Місцевий
Місцевий

Митрофанка » 02 березня 2017, 09:36

я у розділі 3 "Об'єкти нерухомості" зазначила себе, як особу, якої стосується об'єкт декларування, далі - загальну інформацію про квартиру, її місцезнаходження, потім у графі "Тип права" - "інше право користування", вказала- "реєстрація" (тобто прописка), далі нформація про власника - обрала "третя особа"(вказала батька, оскільки не вказую його як члена сім'ї, бо не ведемо спільне господарство), "громадянин України", ПІБ батька и т.д.(ІДН, проживання тощо) та натискаєте "додати". А далі воно мені видає помилку і запрошує вкажіть частку власності... В МЕНЕ ЇЇ НЕМА, а вказати "НЕМА" неможна, треба цифрами вказувати, пишу- 0,00 недопускається - виникає питання як заповнити цю графу?
Новачок
Новачок

Дмитрий Иванович » 02 березня 2017, 11:18

Митрофанка написав:я у розділі 3 "Об'єкти нерухомості" зазначила себе, як особу, якої стосується об'єкт декларування, далі - загальну інформацію про квартиру, її місцезнаходження, потім у графі "Тип права" - "інше право користування", вказала- "реєстрація" (тобто прописка), далі нформація про власника - обрала "третя особа"(вказала батька, оскільки не вказую його як члена сім'ї, бо не ведемо спільне господарство), "громадянин України", ПІБ батька и т.д.(ІДН, проживання тощо) та натискаєте "додати". А далі воно мені видає помилку і запрошує вкажіть частку власності... В МЕНЕ ЇЇ НЕМА, а вказати "НЕМА" неможна, треба цифрами вказувати, пишу- 0,00 недопускається - виникає питання як заповнити цю графу?

У полі "частка" відмічайте "не застосовується".
Місцевий
Місцевий

Helgama » 02 березня 2017, 12:39

Прочитала питання, спробувала на своїй - не можна зазначити "не застосовується", вимагає вказати частку
Мандрівник
Мандрівник

Helgama » 02 березня 2017, 12:40

Можливо мається на увазі якою часткою квартири користується декларант на праві реєстрації?))
Мандрівник
Мандрівник

Митрофанка » 02 березня 2017, 12:51

Ну так а якшоб декларант знав чи мав частку то він би себе вказував вже як співвласника і частку якою має право користуватися, але ж я вказую третю особі бо у мене нема прав і часток на квартиру Чи я думаю як блондінка?) мене злити починає ця деклараці ) А ще від мене требує вказати вартість квартири, і тоже я її незнаю нема вартості, але воно видає помилку, я мусила вказати 1 гривню щоб зберегти, але то так неможе бути...
Новачок
Новачок

Helgama » 02 березня 2017, 13:12

Щодо вартості квартири - натиснить на знак питання - буде зазначено "не відомо"
Мандрівник
Мандрівник