Внесення житла в декларацію

Re: Внесення житла в декларацію

Альона888 » 15 березня 2018, 18:02

Доброго дня!
Підкажіть, будь ласка, можливо хтось володіє інформацією. Ситуація така - потрібно подати декларацію за 2017 рік. В березні 2018 року придбала квартиру ( точніше майнові права). Квартиру в експлуатацію буде здано в липні 2018року тобто фактично зараз в мене майнові права на неї. Техпаспорту та свідоцтва про право власності немає та не буде до моменту здачі в експлуатацію. Допоможіть, як і коли показувати цю квартиру в декларації щоб все було згідно законодавства.
Дякую!!!
Новачок
Новачок

Дякував (а): 2 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Хмельницкая область

Козиренко Віталій » 16 березня 2018, 08:26

Альона888 написав:Доброго дня!
Підкажіть, будь ласка, можливо хтось володіє інформацією. Ситуація така - потрібно подати декларацію за 2017 рік. В березні 2018 року придбала квартиру ( точніше майнові права). Квартиру в експлуатацію буде здано в липні 2018року тобто фактично зараз в мене майнові права на неї. Техпаспорту та свідоцтва про право власності немає та не буде до моменту здачі в експлуатацію. Допоможіть, як і коли показувати цю квартиру в декларації щоб все було згідно законодавства.
Дякую!!!

у 2017 ще не було ніяких прав - показувати нічого
у декларації за 2018 вже буде що декларувати: якщо об’єкт так і не введеться в експлуатацію, то буде що вписати в об’єкти незавершеного будівництва, а якщо здасться в експлуатацію і до 31.12.2018 буде відповідний запис у реєстрі власності на нерухомість - вписується до розділу про нерухомість + правочини
але якщо придбані майнові права перевищують 10 МПМ на 01.01.2018 протягом 10 днів треба подати зміни у майновому стані
Місцевий
Місцевий

Дякував (а): 20 раз.
Подякували: 83 раз.
Регіон: Луганська область

Альона888 » 16 березня 2018, 09:18

Дякую за відповідь. хочу уточнити ще не до кінця зрозуміла. вартість по договору купівлі майнових прав 550 000 грн. Договір купівлі майнових прав від 28.02.2018 а свідоцтво про право власності та техпаспорт будуть літом після здачі в експлуатацію. То чи правильно я зрозуміла: протягом 10 днів після отримання свідоцтва про право власності я повинна буду показати це майно і правочин в декларації чи протягом 10 днів після підписання договору??
Новачок
Новачок

Козиренко Віталій » 16 березня 2018, 10:28

Альона888 написав:Дякую за відповідь. хочу уточнити ще не до кінця зрозуміла. вартість по договору купівлі майнових прав 550 000 грн. Договір купівлі майнових прав від 28.02.2018 а свідоцтво про право власності та техпаспорт будуть літом після здачі в експлуатацію. То чи правильно я зрозуміла: протягом 10 днів після отримання свідоцтва про право власності я повинна буду показати це майно і правочин в декларації чи протягом 10 днів після підписання договору??

на жаль ні - щодо зміни майнового стану - 10 днів від 28.02.2018. якщо договір підписано суб’єктом декларування, а не членом сім’ї, раджу звернутися до адвоката й разом виправити ситуацію.
Місцевий
Місцевий

Альона888 » 16 березня 2018, 14:40

Козиренко Віталій, дякую. остання сума була внесена вчора тобто права набуті вчора а не при підписанні договору, значить ще є 9 днів для повідомлення якщо я правильно розумію. А підкажіть тоді як відобразити дану зміну в повідомленні? Там немає розділу "об'єкти незавершеного будівництва" та правочинів теж немає... лише нерухоме майно але майнові права - ще не майно
Новачок
Новачок

Козиренко Віталій » 16 березня 2018, 16:27

Альона888 написав:Козиренко Віталій, дякую. остання сума була внесена вчора тобто права набуті вчора а не при підписанні договору, значить ще є 9 днів для повідомлення якщо я правильно розумію. А підкажіть тоді як відобразити дану зміну в повідомленні? Там немає розділу "об'єкти незавершеного будівництва" та правочинів теж немає... лише нерухоме майно але майнові права - ще не майно

остання сума була внесена вчора тобто права набуті вчора а не при підписанні договору, значить ще є 9 днів для повідомлення якщо я правильно розумію - так, за умови, що попередні платежі не перевищували 50 МПМ

як відобразити дану зміну в повідомленні - можливо, нематеріальні активи , і написати якіф саме - майнові права
Місцевий
Місцевий

Дмитрий Иванович » 17 березня 2018, 08:43

Майнові права це теж повідомлення про суттєві зміни в майновому стані.
Місцевий
Місцевий

Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 67 раз.
Регіон: Черновцы

mmm62 » 18 березня 2018, 10:24

У 2017 році я подарував квартиру родичу, як цю інформацію мені відобразити в розділу 14 "Видатки та правочини суб'єкта декларування"? У якому підрозділу потрібно вказати цей подарунок - "Інформація щодо видатку" чи "Інформація щодо іншого правочину"? Якщо треба вказати у підрозділу "Інформація щодо видатку" - необхідно чи ні вказати вартість цієї квартири в колонці "Розмір видатку"? У декларації за 2016 рік я цю квартиру з її вартістю відображав у розділі "Об'єкти нерухомості".
Новачок
Новачок

Регіон: Николаевская область

Дмитрий Иванович » 18 березня 2018, 13:38

mmm62 написав:У 2017 році я подарував квартиру родичу, як цю інформацію мені відобразити в розділу 14 "Видатки та правочини суб'єкта декларування"? У якому підрозділу потрібно вказати цей подарунок - "Інформація щодо видатку" чи "Інформація щодо іншого правочину"? Якщо треба вказати у підрозділу "Інформація щодо видатку" - необхідно чи ні вказати вартість цієї квартири в колонці "Розмір видатку"? У декларації за 2016 рік я цю квартиру з її вартістю відображав у розділі "Об'єкти нерухомості".

Дарування квартири це теж відчуження майна. Однак при даруванні ви не отримували дохід, а значить не буде повідомлення про суттєві зміни в майновому стані (немає доходу) та не буде доходу в декларації за 2017 рік. Просто в декларації з об'єктів нерухомості у вас зникає квартира. Але у розділі видатки та правочини ви повинні вказати відчуження квартири (інші правочини).
Місцевий
Місцевий

Helgama » 19 березня 2018, 16:22

Підкажіть будь ласка, як зазначити (в яких пунктах) в е-декларації таку ситуацію: у 2017 році отримано спадщину - квартира померлих батьків. Квартира у цьому ж році продана. Гроші від продажі поділено з братом - 50/50. Свою частку грошей декларант поклав на рахунок у банк. Брат проживає в іншій країні. 

Дякую, відповідь вже отримала.
Востаннє редагувалось Helgama в 20 березня 2018, 10:09, всього редагувалось 1 раз.
Мандрівник
Мандрівник

Дякував (а): 7 раз.
Подякували: 1 раз.
Регіон: Запорожская область

Дмитрий Иванович » 20 березня 2018, 09:45

Helgama написав:Підкажіть будь ласка, як зазначити (в яких пунктах) в е-декларації таку ситуацію: у 2017 році отримано спадщину - квартира померлих батьків. Квартира у цьому ж році продана. Гроші від продажі поділено з братом - 50/50. Свою частку грошей декларант поклав на рахунок у банк. Брат проживає в іншій країні.

11 розділ:
дохід спадщина - сума згідно спадкових документів.
дохід від відчущення нерухомого майна - сума згідно договору купівлі продажу.
12 розділ:
сума коштів на рахунку у банку від продажу квартири.
14 розділ:
відчуження нерухомого майна.
Місцевий
Місцевий

Helgama » 20 березня 2018, 10:00

Щіро дякую за відповідь. Вибачте, уточніть будь ласка - суму спадщини я зазначаю повністю, а власність декларанта вказую 50%? Дохід від відчуження майна - зазначати суму взагалі чи тільки 50% від суми, яку отримав декларант? Та в 14 розділі я також зазначаю повну суму відчуження нерухомого майна?
Мандрівник
Мандрівник

Дякував (а): 7 раз.
Подякували: 1 раз.
Регіон: Запорожская область

Дмитрий Иванович » 20 березня 2018, 10:19

Helgama написав:Щіро дякую за відповідь. Вибачте, уточніть будь ласка - суму спадщини я зазначаю повністю, а власність декларанта вказую 50%? Дохід від відчуження майна - зазначати суму взагалі чи тільки 50% від суми, яку отримав декларант? Та в 14 розділі я також зазначаю повну суму відчуження нерухомого майна?

Все залежить від спадкоємців. Якщо ви та брат - тоді 50% від суми, якщо тільки ви спадкоємець значить всю суму. Дивіться свідоцтво про спадщину.
Місцевий
Місцевий

Onb18 » 20 березня 2018, 14:22

Добрий день. Підкажіть, будь ласка, батьки подарували квартиру вартістю 250 тис. грн., я повинна подати повідомлення про суттєві зміни у майновому стані. Який розділ мені заповнювати: доходи, у тому числі дарунки? Чи обєкти нерухомості теж?
Мандрівник
Мандрівник

Дякував (а): 3 раз.
Подякували: 2 раз.
Регіон: Одесская область

Дмитрий Иванович » 20 березня 2018, 15:43

Onb18 написав:Добрий день. Підкажіть, будь ласка, батьки подарували квартиру вартістю 250 тис. грн., я повинна подати повідомлення про суттєві зміни у майновому стані. Який розділ мені заповнювати: доходи, у тому числі дарунки? Чи обєкти нерухомості теж?

В одному повідомленні:

Доходи: подарунок у негрошовій формі - 250000 грн.
Нерухомість: квартира з усіма відомостями.
Місцевий
Місцевий

Onb18 » 22 березня 2018, 09:20

Дмитрий Иванович написав:
Onb18 написав:Добрий день. Підкажіть, будь ласка, батьки подарували квартиру вартістю 250 тис. грн., я повинна подати повідомлення про суттєві зміни у майновому стані. Який розділ мені заповнювати: доходи, у тому числі дарунки? Чи обєкти нерухомості теж?

В одному повідомленні:

В розділі обєкти нерухомості потрібно вказувати продавця. А як вказати продавця, якщо це подарунок
Мандрівник
Мандрівник

Дмитрий Иванович » 22 березня 2018, 12:50

Onb18 написав:

В одному повідомленні:

В розділі обєкти нерухомості потрібно вказувати продавця. А як вказати продавця, якщо це подарунок

Пишіть в продавці інформацію про дарувальника.
Аналогія.
Місцевий
Місцевий

Onb18 » 22 березня 2018, 13:46

Onb18 написав:

В одному повідомленні:

Пишіть в продавці інформацію про дарувальника.
Аналогія.

Дуже дякую!
Мандрівник
Мандрівник

Соценко Євген » 26 березня 2018, 16:48

Підкажіть будь ласка, як правильно зазначити в декларації  будинок, який будувався за власний кошт, в частині "Вартість на дату набуття"?
Новачок
Новачок

Дмитрий Иванович » 27 березня 2018, 08:02

Соценко Євген написав:Підкажіть будь ласка, як правильно зазначити в декларації  будинок, який будувався за власний кошт, в частині "Вартість на дату набуття"?

Якщо при введені в експлуатації, реєстрації будинку проводилась оцінка - її і вказувати у вартість на дату набуття.
Місцевий
Місцевий

Поперед.Далі

Хто зараз онлайн
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 4 гостей