Внесення житла в декларацію

Re: Внесення житла в декларацію

Козиренко Віталій » 20 липня 2018, 13:54

undefined написав: (3  - отримання коштів (подарунок від сина не оподатковується), купівля квартири, купівля нежитлового приміщення). і нормально подавати їх в один день - 10-денний термін
Місцевий
Місцевий

Дякував (а): 20 раз.
Подякували: 83 раз.
Регіон: Луганська область

undefined » 21 липня 2018, 13:02

Козиренко Віталій написав:
undefined написав: (3  - отримання коштів (подарунок від сина не оподатковується), купівля квартири, купівля нежитлового приміщення). і нормально подавати їх в один день - 10-денний термін

Дякую. А підкажіть будь-ласка по порядку заповнення. 

1. Спочатку треба створити окреме повідомлення про отримання коштів від сина у подарунок. Для цього, наскільки я зрозумів, створюється Повідомлення про суттєві зміни майнового стану, в якому заповнюється (1) "інформація про субєкта декларування" (мабуть вона заповнена автоматично) і лише (2) "доходи, у тому числі подарунки" де і вказується дата, сума та хто подарував. 

Питання: що робити з іншими пунктами, лишати їх повністю без змін? Тобто те, що вже декларувалось раніше і не було набуто на протязі останніх 10 днів - повторному декларуванню не підлягає? Наприклад автомобіль, який було придбано декілька років тому, який був задекларований в т.ч. у річних деклараціях, чи потрібно його вносити ще раз?

2. Подати перше повідомлення

3. Створити друге повідомлення, про придбання нерухомості. Наскільки мені зрозуміло - тут заповнєються знову ж таки (1) "інформація про субєкта декларування" та лише(?) пункт (3) "обєкти нерухомості".

Питання: пункт (2) "доходи, у тому числі подарунки" в цьому випадку лишається без змін (фактично не виконуються ніякі дії щодо цього кроку), тобто подаровані кошти тепер вже не треба декларувати? Тобто, фактично, не треба відмічати жоден з пунктів "У субєкта декларування наявні ... / У суб'єкта декларуванні відсутні ... "?

4. Подати друге повідомлення

Питання
- Чи потрібно в повідомленні про придбання нерухомості певним чином відзначати видатки на її придбання. Чи система автоматично "розуміє" що спочатку були подаровані кошти, за які було придбано квартиру і тепер, фактично, цих коштів вже немає
- Чи потрібно вказувати в річній декларації (в 2019 році) подаровані кошти, якщо за них було куплено квартиру і коштів вже нема?
- Чи потрібно створювати третє повідомлення, про придбання нежитлового приміщення, якщо його ціна знаходиться в межах 10 тис грн?
Новачок
Новачок

Дякував (а): 1 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Львовская область

Козиренко Віталій » 21 липня 2018, 16:08

undefined написав:

1. Спочатку треба створити окреме повідомлення про отримання коштів від сина у подарунок. Для цього створюється Повідомлення про суттєві зміни майнового стану, в якому заповнюється (1) "інформація про субєкта декларування" (мабуть вона заповнена автоматично) і лише (2) "доходи, у тому числі подарунки" де і вказується дата, сума та хто подарував. -так

Питання: з іншими пунктами, лишати їх повністю без змін - те, що вже декларувалось раніше і не було набуто на протязі останніх 10 днів - повторному декларуванню не підлягає. Наприклад автомобіль, який було придбано декілька років тому, який був задекларований в т.ч. у річних деклараціях, не потрібно його вносити ще раз.

2. Подати перше повідомлення

3. Створити друге повідомлення, про придбання нерухомості. Наскільки мені зрозуміло - тут заповнєються знову ж таки (1) "інформація про субєкта декларування" та лише пункт (3) "обєкти нерухомості".

Питання: пункт (2) "доходи, у тому числі подарунки" в цьому випадку лишається без змін (фактично не виконуються ніякі дії щодо цього кроку), тобто подаровані кошти тепер вже не треба декларувати. Тобто, фактично, не треба відмічати жоден з пунктів "У субєкта декларування наявні ... / У суб'єкта декларуванні відсутні ... "?

4. Подати друге повідомлення

Питання
- Чи потрібно в повідомленні про придбання нерухомості певним чином відзначати видатки на її придбання. Чи система автоматично "розуміє" що спочатку були подаровані кошти, за які було придбано квартиру і тепер, фактично, цих коштів вже немає - у розділі про нерухомість зазначається й вартість цього майна - сума, за яку воно придбано.
- Чи потрібно вказувати в річній декларації (в 2019 році) подаровані кошти, якщо за них було куплено квартиру і коштів вже нема? - потрібно - в доходах вказати подарункові кошти, а вже про наявність цих коштів на банківських рахунках чи готівкою - не треба.
- Чи потрібно створювати третє повідомлення, про придбання нежитлового приміщення, якщо його ціна знаходиться в межах 10 тис грн? - повідомлення не треба (до 88 тис. грн), а в наступній річній декларації треба буде вказати.
Місцевий
Місцевий

milka7 » 24 липня 2018, 15:57

milka7 написав:в реестре вещественных прав имущества зарегистрирован только муж  - обозначено что 1 частка та власник - муж. Нужно ли мне отправлять Повідомлення про суттєві зміни у майновому стані?

нет

Спасибо!а в декларации как нужно будет правильно внести новую квартиру -это же "спільна власність",  мне как-то нужно показать право користування ? заполняется раздел - видатки та правочини?
Мандрівник
Мандрівник

Дякував (а): 10 раз.
Регіон: Харьковская область

Козиренко Віталій » 25 липня 2018, 08:05

так, наприклад, декларує моя дружина в аналогічній ситуації:
[font=Arial, 'Helvetica Neue', Helvetica, sans-serif]Тип права: Інше право користування[/font]

[font=Arial, 'Helvetica Neue', Helvetica, sans-serif]Відсоток, %: [Не застосовується][/font]

[font=Arial, 'Helvetica Neue', Helvetica, sans-serif]Інший тип: право на користування (стаття 405 Цивільного кодексу України)[/font]
Місцевий
Місцевий

milka7 » 26 липня 2018, 10:26

Козиренко Віталій написав:так, наприклад, декларує моя дружина в аналогічній ситуації:
[font=Arial, 'Helvetica Neue', Helvetica, sans-serif]Тип права: Інше право користування[/font]

[font=Arial, 'Helvetica Neue', Helvetica, sans-serif]Відсоток, %: [Не застосовується][/font]

[font=Arial, 'Helvetica Neue', Helvetica, sans-serif]Інший тип: право на користування (стаття 405 Цивільного кодексу України)[/font]

Дуже дякую!а розділ Видатки та правочині мені потрібно заповнювати?
Мандрівник
Мандрівник

Козиренко Віталій » 26 липня 2018, 11:10

57. Чи слід декларувати видатки членів сім’ї? Ні, видатки та правочини членів сім’ї не зазначаються в декларації: https://nazk.gov.ua/sites/default/files/docs/nazk_files/zvity/24.10/14.pdf
Місцевий
Місцевий

milka7 » 26 липня 2018, 14:22

Козиренко Віталій написав:57. Чи слід декларувати видатки членів сім’ї? Ні, видатки та правочини членів сім’ї не зазначаються в декларації: https://nazk.gov.ua/sites/default/files/docs/nazk_files/zvity/24.10/14.pdf

Але в мене ж виникає право на користування - це не є правочином?
Мандрівник
Мандрівник

Козиренко Віталій » 26 липня 2018, 16:38

правочин - якась дія, направлена на якусь мету. у даному випадку дію, направлену на набуття права власності, здійснював член сім’ї. це він здійснював правочин. у документах про право власності інших осіб не зазначено і підписів не стоїть.
але є час спитати про це офіційно НАЗК, бо хто знає що в них у голові, а саме вони перевіряють декларації...
Місцевий
Місцевий

Олександр123456 » 04 серпня 2018, 17:41

Що робити якщо батьки дали гроші на квартиру як правильно подати квартиру в декларацію?
Новачок
Новачок

Дякував (а): 0 раз.
Регіон: Хмельницкая область

Козиренко Віталій » 06 серпня 2018, 07:01

Олександр123456 написав:батьки дали гроші на квартиру - подарунок. Якщо це за 88 тис. грн - суттєві зміни в 10 денний термін, а потім вже і в черговій декларації за 2018 рік показати цей подарунок
квартиру - спочатку в 10 денний термів подати суттєві зміни (не змішувати з грошовим подарунком, а окремим поданням), а потім вже в чергову декларацію і в нерухомість, і в правочини.
Місцевий
Місцевий

Arinka » 09 серпня 2018, 11:20

Добрий день.
Дайте, будь ласка, пораду, що потрібно робити в моїй ситуації.
Мій чоловік 04.08.2018 року придбав квартиру за 50 000 грн. Я надавала згоду для придбання майна.
07.08.2018 чоловік подарував цю квартиру нашій повнолітній доньці. Чи потрібно мені декларувати ці факти зараз, і як правильно це зробити?
Новачок
Новачок

Регіон: Днепропетровская область

Козиренко Віталій » 09 серпня 2018, 13:10

Arinka написав:Добрий день.
Дайте, будь ласка, пораду, що потрібно робити в моїй ситуації.
Мій чоловік 04.08.2018 року придбав квартиру за 50 000 грн. Я надавала згоду для придбання майна.
07.08.2018 чоловік подарував цю квартиру нашій повнолітній доньці. Чи потрібно мені декларувати ці факти зараз, і як правильно це зробити?

1. 50000 менше 50 МПМ і це стосується члена сім’ї, а не декларанта, тому це не вважається суттєвою зміною в майновому стані й відповідне повідомлення не потрібне.
2. в майбутній декларації за 2018 рік: по-перше, у власності члена сім’ї це ніяк не вказується, бо на 31.12.2018 майна вже немає, по-друге, подарунок не передбачає оплату, тому в доходи не вноситься, по-третє, 50000 менше 50 МПМ тому як правочин це не вноситься навіть чоловікові.
отже, за такої вартості питання, воно ніде не вноситься, але якщо донька - декларант, вона вже декларує.
Місцевий
Місцевий

cheryirina » 08 вересня 2018, 18:00

[font="Noto Sans", sans-serif]Підкажіть будь-ласка, якщо подана декларація кандидата на посаду і не відмічено членів сімї, лише вказано власником будинку - ПІБ мами, як третьої  особи. Чи потрібно  вказувати маму як члена сімї (проживаємо в одному будинку і мама є власником будинку, але окремий бюджет) в  декларації переможця конкурсуі?[/font]
Новачок
Новачок

Дякував (а): 5 раз.
Подякували: 2 раз.
Регіон: Волынская область

Козиренко Віталій » 08 вересня 2018, 21:16

cheryirina написав:окремий бюджет - очевидно, окремі права та обов'язки, кожен сам собі господар. Для цілей декларації - члени різних родин[font="Noto Sans", sans-serif].[/font]

У кандидатській декларації все правильно
Востаннє редагувалось Козиренко Віталій в 11 вересня 2018, 11:49, всього редагувалось 1 раз.
Місцевий
Місцевий

cheryirina » 09 вересня 2018, 10:05

cheryirina написав:окремий бюджет - очевидно, окремі права та обов'язки, кожен сам собі господар. Для цілей декларації - різні члени родини[font="Noto Sans", sans-serif].
[/font]

У кандидатській декларації все правиль

Дякую!!..якщо так, то я можу заповнити декларацію переможця конкурсу аналогічно. Я вагалась чи не буде помилкою - не вважати членом сімї маму, якщо проживаємо в одному будинку..
Новачок
Новачок

Дякував (а): 5 раз.
Подякували: 2 раз.
Регіон: Волынская область

Natalia Pro » 01 жовтня 2018, 16:20

Я декларант. Мій чоловік приватний підприємець, ми в шлюбі. Плануємо купити квартиру и документи оформити на мене. Гроші на квартиру, більшість,звісно, заробив мій чоловік. Як я маю оформити повідомлення про суттєві зміни в майновому стані?  Як подаровані мені гроші, а тоді придбання квартири? Чи просто -квартира у власності, та й все?) Дякую)
Новачок
Новачок

Регіон: Винницкая область

Козиренко Віталій » 02 жовтня 2018, 11:34

Natalia Pro написав:Я декларант. Мій чоловік приватний підприємець, ми в шлюбі. Плануємо купити квартиру и документи оформити на мене. Гроші на квартиру, більшість,звісно, заробив мій чоловік. Як я маю оформити повідомлення про суттєві зміни в майновому стані?  Як подаровані мені гроші, а тоді придбання квартири? Чи просто -квартира у власності, та й все?) Дякую)

на мою думку, якщо гроші задекларовані у попередніх деклараціях, у т.ч. і члена родини, і їх сумарно з грошима декларанта вистачає на придбання квартири, нічого додаткового робити не треба: купили, повідомили про суттєві зміни, внесли до чергової декларації. Але що Вам заважає зробити офіційний запит на НАЗК через їх сайт?
Місцевий
Місцевий

Денис Федорович » 19 жовтня 2018, 12:28

Добрий день. Пишу можливо не потрібну тему але мені потрібна відповідь. Я в декларації за 2017 рік вказував що маю готівкові збереження дома які в жовтні місяці я планую покласти на рахунок в банку який я планую відкрити тоже в жовтні. Як хто думає чи потрібно подавати Повідомлення про суттєві зміни?
Новачок
Новачок

Дякував (а): 3 раз.
Регіон: Одесская область

Козиренко Віталій » 19 жовтня 2018, 15:06

Денис Федорович написав:Добрий день. Пишу можливо не потрібну тему але мені потрібна відповідь. Я в декларації за 2017 рік вказував що маю готівкові збереження дома які в жовтні місяці я планую покласти на рахунок в банку який я планую відкрити тоже в жовтні. Як хто думає чи потрібно подавати Повідомлення про суттєві зміни?

ні, бо повідомляють про дохід або придбання, а власні кошти на депозит - не дохід, і не придбання. а ось зняття коштів з депозиту за податковим кодексом - дохід...
Місцевий
Місцевий

Поперед.Далі

Хто зараз онлайн
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 4 гостей