Внесення житла в декларацію

Re: Внесення житла в декларацію

Derruk » 28 лютого 2019, 17:06

Доброго Дня .У мене така ситуація Заповнюю декларацію за 2018 р  , батько у 2018 р продав квартиру , хочу внести інформацію "Про отримання коштів за відчуження майна ,але сума по майновій оцінці одна ,а продали за більшу , яку суму потрібно вносити ? Батько ті гроші хоче подарувати мені ,відповідно мені потрібно буде вносити зміни про суттєві зміни у майновому стані ,але якщо я вкажу суму за ту що продали , а вона не буде співпадати з майновою оцінкою, як бути підкажіть .Дякую
Новачок
Новачок

Дякував (а): 1 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Львовская область

Козиренко Віталій » 01 березня 2019, 09:41

Derruk написав:Доброго Дня .У мене така ситуація Заповнюю декларацію за 2018 р  , батько у 2018 р продав квартиру , хочу внести інформацію "Про отримання коштів за відчуження майна ,але сума по майновій оцінці одна ,а продали за більшу , яку суму потрібно вносити ? Батько ті гроші хоче подарувати мені ,відповідно мені потрібно буде вносити зміни про суттєві зміни у майновому стані ,але якщо я вкажу суму за ту що продали , а вона не буде співпадати з майновою оцінкою, як бути підкажіть .Дякую

1. читати договір купівлі-продажу щодо сплаченої суми, яка може відрізнятися від оціночно.
2. батьки можуть подарувати кошти у загальній сумі не лише від продажу, а можуть і менше.
Місцевий
Місцевий

Дякував (а): 23 раз.
Подякували: 139 раз.
Регіон: Луганська область

VitaG » 06 березня 2019, 17:49

Підкажіть будь ласка, як діяти в такій ситуації: місце реєстрації - юридична адреса військової частини (нежитлові приміщення). Декларант чоловік ( не є військовослужбовцем, на територію режимного об'єкта доступу не має і нічим там не користується) Яким чином відобразити місце реєстрації в розділі 3 об'єкти нерухомості і що вказувати в обов'язковому полі площа об'єкта (технічної можливості вказати 'невідомо' немає, а площа військового містечка з усіма будівлями на його території мені не відома)
Новачок
Новачок

Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 1 раз.
Регіон: Винницкая область

Козиренко Віталій » 07 березня 2019, 10:46

VitaG написав:Підкажіть будь ласка, як діяти в такій ситуації: місце реєстрації - юридична адреса військової частини (нежитлові приміщення). Декларант чоловік ( не є військовослужбовцем, на територію режимного об'єкта доступу не має і нічим там не користується) Яким чином відобразити місце реєстрації в розділі 3 об'єкти нерухомості і що вказувати в обов'язковому полі площа об'єкта (технічної можливості вказати 'невідомо' немає, а площа військового містечка з усіма будівлями на його території мені не відома)

Місце реєстрації - можна вказати як інше право на цей об’єкт. Загальну площу можна зазначити приблизну, яку надають (повинні надавати) для проживання. якщо хтось з уповноважених буде "прискіпатися", можна буде пояснити, що цей об’єкт задекларовано виключно з мотивів доброчесності й щодо нього була вказана вся відома на той час інформація
Місцевий
Місцевий

Nerat Mykola » 07 березня 2019, 20:14

Доброго вечора!

В мене склалася нестандартна ситуація з приводу декларацій: я проживаю на одній території з батьками - вони в одному будинку, а я в іншому. Проблема полягає в тому, що я не можу задекларувати будинок, тому що жодних офіційних даних про будинок немає,жодних документів і номера будинку, оскільки будинок був збудований у часи радянського союзу. В цьому році ми плануєм зробити документи - проте що робити на даний час - незрозуміло. 

В минулі роки я не записував у декларацію нічого _ проте я ж десь живу, тобто нерухомість повинна бути.

Новачок
Новачок

Козиренко Віталій » 09 березня 2019, 20:52

Nerat Mykola написав:

Доброго вечора!

В мене склалася нестандартна ситуація з приводу декларацій: я проживаю на одній території з батьками - вони в одному будинку, а я в іншому. Проблема полягає в тому, що я не можу задекларувати будинок, тому що жодних офіційних даних про будинок немає,жодних документів і номера будинку, оскільки будинок був збудований у часи радянського союзу. В цьому році ми плануєм зробити документи - проте що робити на даний час - незрозуміло. 

В минулі роки я не записував у декларацію нічого _ проте я ж десь живу, тобто нерухомість повинна бути.

Розумію, що два будинки на одній земельній ділянці і за документами на цій ділянці лише батьківський будинок. 
У такому випадку будинок без документів декларується як об'єкт незавершеного будівництва з усіма відомими на 31 грудня звітного року даними: адреса батьківського будинку, площа розрахункова, власність гіпотетична і т.д.
Місцевий
Місцевий

Kos31025 » 13 березня 2019, 22:03

Підкажіть будь ласка. Склад сімї: субєкт декларування, чоловік, син і син =4 чоловіки. Квартира приватизована на 3 осіб: субєкта декларування, чоловіка та першу дитину- спільна власніст без зазначення частки. Як це відобразити в декларації ??? Чи необхідно зазначати другу дитину, на яку не приватизована квартира, як саме???  (інше право користування) на квартиру???
Новачок
Новачок

Регіон: Харьковская область

Козиренко Віталій » 14 березня 2019, 08:15

Kos31025 написав:Підкажіть будь ласка. Склад сімї: субєкт декларування, чоловік, син і син =4 чоловіки. Квартира приватизована на 3 осіб: субєкта декларування, чоловіка та першу дитину- спільна власніст без зазначення частки. Як це відобразити в декларації ??? Чи необхідно зазначати другу дитину, на яку не приватизована квартира, як саме???  (інше право користування) на квартиру???

на мою думку можна, наприклад, так: Власник: син Прізвище: ____Ім'я: ____По батькові: ____Тип права: Інше право користування Відсоток, %: [Не застосовується]Інший тип: право на користування (стаття 405 Цивільного кодексу України)
Місцевий
Місцевий

kadry » 14 березня 2019, 15:23

Доброго дня! Декларант отримав 1/4 квартири у власність в звітному періоді - спадщина. Грошова оцінка не проводилась. Зазначаємо в розділ нерухоме майно. Чи правильно розумію що в розділ доходи зазначати не потрібно тому що немає грошової оцінки.
Мандрівник
Мандрівник

Дякував (а): 3 раз.
Регіон: Волынская область

Дмитрий Иванович » 14 березня 2019, 15:37

kadry написав:Доброго дня! Декларант отримав 1/4 квартири у власність в звітному періоді - спадщина. Грошова оцінка не проводилась. Зазначаємо в розділ нерухоме майно. Чи правильно розумію що в розділ доходи зазначати не потрібно тому що немає грошової оцінки.

Якщо в свідоцтві на спадщину немає вартості спадкового майна та в довідці про доходи з ДФС немає доходу у вигляді спадщина - то в доходах в декларації не потрібно нічого вказувати.
Але 1/4 квартири потрібно показати в розділі Нерухомість та розділі Видатки та правочини.
Місцевий
Місцевий

Подякували: 73 раз.
Регіон: Черновцы

Козиренко Віталій » 14 березня 2019, 15:52

Дмитрий Иванович написав:
kadry написав:Доброго дня! Декларант отримав 1/4 квартири у власність в звітному періоді - спадщина. Грошова оцінка не проводилась. Зазначаємо в розділ нерухоме майно. Чи правильно розумію що в розділ доходи зазначати не потрібно тому що немає грошової оцінки.

Якщо в свідоцтві на спадщину немає вартості спадкового майна та в довідці про доходи з ДФС немає доходу у вигляді спадщина - то в доходах в декларації не потрібно нічого вказувати.
Але 1/4 квартири потрібно показати в розділі Нерухомість та розділі Видатки та правочини.

Відомості про видатки та правочини зазначаються лише у разі, якщо розмір відповідного видатку (вартість предмету правочину) перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановленних для працездатних осіб на 1 січня звітного року.
Місцевий
Місцевий

Мандарин » 19 березня 2019, 22:59

Добрий вечір. Допоможіть мені з заповненням повідомлення про зміни у майновому стані. Ситуація така:
Цілий будинок був у власності у чоловіка. Зараз будинок був поділений між мною та чоловіком по 1/2 (за договором про визначення часток, посвідченим нотаріусом), та потім свою 1/2 частину будинку чоловік дарує мені за договором дарування.
Мені вказувати це у розділі "доходи" як дарунок (1/2 будину) та "інше" "набуття майна у власніть" (інша 1/2 будинку) + вказувати у розділі "нерухоме майно" як цілий будинок?
Новачок
Новачок

Регіон: Одесская область

Козиренко Віталій » 20 березня 2019, 08:37

Мандарин написав:Добрий вечір. Допоможіть мені з заповненням повідомлення про зміни у майновому стані. Ситуація така:
Цілий будинок був у власності у чоловіка. Зараз будинок був поділений між мною та чоловіком по 1/2 (за договором про визначення часток, посвідченим нотаріусом), та потім свою 1/2 частину будинку чоловік дарує мені за договором дарування.
Мені вказувати це у розділі "доходи" як дарунок (1/2 будину) та "інше" "набуття майна у власніть" (інша 1/2 будинку) + вказувати у розділі "нерухоме майно" як цілий будинок?

тут важливо чи проводилася оцінка майна і чи зазначалася вартість у договорах при поділі та даруванні. як правило при взаємодії найближчих родичів, коли не стоїть питання оподаткування, оцінка майна не проводиться і, відповідно, про суттєві зміни повідомляти не треба.
Місцевий
Місцевий

Мандарин » 20 березня 2019, 10:00

Козиренко Віталій написав:
Мандарин написав:Добрий вечір. Допоможіть мені з заповненням повідомлення про зміни у майновому стані. Ситуація така:

тут важливо чи проводилася оцінка майна і чи зазначалася вартість у договорах при поділі та даруванні. як правило при взаємодії найближчих родичів, коли не стоїть питання оподаткування, оцінка майна не проводиться і, відповідно, про суттєві зміни повідомляти не треба.
Новачок
Новачок

Мандарин » 20 березня 2019, 10:01

Оцінка проводилась. Сума перевищує 50 прожиткових.
Новачок
Новачок

Козиренко Віталій » 20 березня 2019, 12:03

Мандарин написав: Ситуація така:
виходимо з наявності оцінки на момент поділу, що перевищує 50пм, та що все пройшло протягом 2018 року. Декларант лише дружина.

Цілий будинок був у власності у чоловіка. Зараз будинок був поділений між мною та чоловіком по 1/2 (за договором про визначення часток, посвідченим нотаріусом), - декларант протягом 10 днів повідомив про суттєві зміни - набуття у власність (для розділу декларації "доходи" це навряд чи підійде, читайте договір поділу, можливо, це поділено як спільна сумісна власність)). у декларації власність мала би розділитися (але далі буде) та виник правочин 1 - набуття у власність.

та потім свою 1/2 частину будинку чоловік дарує мені за договором дарування. - декларант протягом 10 днів повідомив про суттєві зміни - дохід - подарунок від члена сім’ї. у декларації власність стає декларанта на 100% та виник правочин 2, у доходах додається подарунок

Мені вказувати це у розділі "доходи" як дарунок (1/2 будину) та "інше" "набуття майна у власніть" (інша 1/2 будинку) + вказувати у розділі "нерухоме майно" як цілий будинок? - десь так.
Місцевий
Місцевий

КТВ » 21 березня 2019, 14:13

Доброго дня. Я у 2018 році отримала у спадок за законом 1/4 квартири (після смерті чоловіка). Отже, стала власницею 1/2 квартири. Ще співвласниками є дорослі діти: по 1/4 частині квартири. Квартира була приватизована у 2001р., інформація внесена в реєстр обласного БТІ. Ці дані я подавала у попередніх деклараціях. Після отримання в спадок 1/4 частки нотаріус зареєструвала квартиру у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, де було присвоєно новий реєстраційний номер. Отже (як я розумію), потрібно вказати у декларації цей номер і нову дату набуття права власності? Але за новою датою я отримала тільки 1/4 квартири. А попередні  свої частки я і діти отримали у 2001 році. То яку дату набуття права власності ставити? Дві дати не пускає. Дякую.
Новачок
Новачок

Дякував (а): 4 раз.
Регіон: Ивано-Франковская область

Козиренко Віталій » 21 березня 2019, 14:39

КТВ написав: Після отримання в спадок 1/4 частки нотаріус зареєструвала квартиру у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, де було присвоєно новий реєстраційний номер. Отже , потрібно вказати у декларації цей номер і нову дату набуття права власності

думаю так
Місцевий
Місцевий

КТВ » 21 березня 2019, 14:46

КТВ написав: Після отримання в спадок 1/4 частки нотаріус зареєструвала квартиру у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, де було присвоєно новий реєстраційний номер. Отже , потрібно вказати у декларації цей номер і нову дату набуття права власності

думаю так

Але ж діти набули права власності на свої частки у 2001 році (як і я на 1/4). Чи не буде це недостовірною інформацією?
Новачок
Новачок

Дякував (а): 4 раз.
Регіон: Ивано-Франковская область

Козиренко Віталій » 21 березня 2019, 14:58

КТВ написав:

думаю так

Але ж діти набули права власності на свої частки у 2001 році (як і я на 1/4). Чи не буде це недостовірною інформацією?

на 1/2 виникло право власності з тої дати, яка вказана в реєстрі речових прав. те, що було колись можна подивитись у попередніх деклараціях
Місцевий
Місцевий

Поперед.Далі

Хто зараз онлайн
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 5 гостей