Знову спадщина

Знову спадщина

Козіна Віра » 13 березня 2015, 17:40

Запитання з вебінару: Якщо неоформлена спадщина, але сім'я держслужбовця там проживає, як і на кого записувати дім?

Відповідь: Оскільки держслужбовець та члени його сім'ї цим будинком фактично користуються, показувати у відповідних розділах декларації (24 та 30 відповідно, якщо мова йде про житловий будинок)
Аватар користувача
Місцевий
Місцевий
 
Повідомлень: 720
З нами з: 13 грудня 2013, 13:07
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 4 раз.
Регіон: Харків

Re: Знову спадщина

Козіна Віра » 13 березня 2015, 18:10

Ще про спадщину.
Запитання з вебінару: Працівниця у 2014 році отримала у спадщину від мами квартиру. В документах фігурує оціночна вартість квартири. Ці кошти декларуються в п.14? А сама квартира записується до Р.ІІІ Відомості про нерухоме майно?


Відповідь: Якщо перереєстрація квартири у Реєстрі прав була здійснена у 2014 році, то так - оціночну вартість показуєте у позиції 14. Квартира записується у розділі ІІІ - тут ви також праві. Витрат на придбання, які б перевищували 80 тис. грн., у вашому випадку скоріше за все бути не може, тому у цій графі ставите прочерк.
Аватар користувача
Місцевий
Місцевий
 
Повідомлень: 720
З нами з: 13 грудня 2013, 13:07
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 4 раз.
Регіон: Харків

Re: Знову спадщина

Козіна Віра » 16 березня 2015, 19:05

Запитання з вебінару: Квартира досталась як спадщина у 2010 році, треба указувати це у декларації?

Відповідь: У позиції 11 вказувати не портібно, якщо лише у 2014 році не було перереєстроване право власності за спадковим правочином. Наприклад, якщо спадщина відкрилася у 2010, потім був судовий спір, і тому лише у 2014 році було перереєстроване право власності на успадковане майно, - тоді показуємо у позиції 11. У решті випадків тут це майно показувати не потрібно.

Також показуєте це майно у 25 позиції декларації. суми на придбання не ставите, там прочерк
Аватар користувача
Місцевий
Місцевий
 
Повідомлень: 720
З нами з: 13 грудня 2013, 13:07
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 4 раз.
Регіон: Харків

Re: Знову спадщина

Helgama » 19 березня 2018, 16:19

Як зазначити (в яких пунктах) в е-декларації таку ситуацію: у 2017 році отримано спадщину - квартира померлих батьків. Квартира у цьому ж році продана. Гроші від продажі поділено з братом - 50/50. Свою частку грошей декларант поклав на рахунок у банк. Брат проживає в іншій країні.
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 42
З нами з: 17 лютого 2017, 12:12
Дякував (а): 7 раз.
Подякували: 1 раз.
Регіон: Запорожская область

Re: Знову спадщина

Козиренко Віталій » 20 березня 2018, 08:40

Helgama написав:Як зазначити (в яких пунктах) в е-декларації таку ситуацію: у 2017 році отримано спадщину - квартира померлих батьків. Квартира у цьому ж році продана. Гроші від продажі поділено з братом - 50/50. Свою частку грошей декларант поклав на рахунок у банк. Брат проживає в іншій країні.

1.отримано спадщину - якщо була оцінка на момент успадкування, то всю суму у дохід, як спадщина + повідомлення про суттєві зміни за умови, що сума більше 80 тис.грн


2.Квартира у цьому ж році продана. - знову дохід тому, кого зазначено у договорі купівлі-продажу + повідомлення про суттєві зміни за умови, що сума більше 80 тис.грн + правочини (80 тис.грн)

3.Гроші від продажі поділено з братом - 50/50. - дарунок братові можна показати за умови 80 тис грн як повідомлення про суттєві зміни.

ПС зрозумів так, що спадкоємець - декларант, а потім гроші неофіційно поділені. якщо умова ситуації інша - спадкоємці обидва, то й порядок дій треба підкоригувати:
1.отримано спадщину - якщо була оцінка на момент успадкування, то 1/2 суми у дохід, як спадщина + повідомлення про суттєві зміни за умови, що сума більше 80 тис.грн

2.Квартира у цьому ж році продана. - знову дохід тому, кого зазначено у договорі купівлі-продажу (1/2 суми) + повідомлення про суттєві зміни за умови, що сума більше 80 тис.грн + правочини (80 тис.грн)
Місцевий
Місцевий
 
Повідомлень: 714
З нами з: 13 березня 2015, 14:25
Дякував (а): 20 раз.
Подякували: 83 раз.
Регіон: Луганська область

Re: Знову спадщина

Helgama » 20 березня 2018, 11:12

Дякую за відповідь. Уточніть, будь ласка, яким чином дарунок у вигляді грошей від продажу квартири братові декларант зазначає саме в декларації (видатки-інше-подарунок? що зазначати тоді в предметі правочину?)? Якщо повідомлення про суттєві зміни не було надіслано в 10-денний термін (продаж квартири був у квітні), зараз можна надіслати повідомлення про суттєві зміни разом з декларацією за 2017 рік?
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 42
З нами з: 17 лютого 2017, 12:12
Дякував (а): 7 раз.
Подякували: 1 раз.
Регіон: Запорожская область

Re: Знову спадщина

Helgama » 20 березня 2018, 11:28

Ще питання - джерело доходу від відчуження нерухомого майна, яке отримано як спадщина - декларант? Та якщо вказуємо у доході спадщину, то джерело доходу - батьки із зазначенням ПІБ, ІДН, місця реєстрації, які померли?
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 42
З нами з: 17 лютого 2017, 12:12
Дякував (а): 7 раз.
Подякували: 1 раз.
Регіон: Запорожская область

Re: Знову спадщина

Дмитрий Иванович » 20 березня 2018, 13:08

Helgama написав:Ще питання - джерело доходу від відчуження нерухомого майна, яке отримано як спадщина - декларант? Та якщо вказуємо у доході спадщину, то джерело доходу - батьки із зазначенням ПІБ, ІДН, місця реєстрації, які померли?

Як джерелом доходу може бути декларант? Він що сам собі платить гроші. Джерелом доходу "сам собі" може бути тільки якщо особа є приватним підприємцем. В решта випадків джерелом доходу є підприємство, установа, організація яка нараховує/виплачує дохід, іншими словами місце роботи.
У випадку спадщини джерелом доходу є спадкодавець, але податкова у своїх довідках пише джерелом доходу нотаріальну контору, яка займалась оформленням спадщини. Я схиляюсь писати в декларації дані як дає податкова. Що стосується відчуження майна та отримання доходу від цього правочину, то джерелом доходу є той громадянин який купив це майно. Логічно ж.
Місцевий
Місцевий
 
Повідомлень: 684
З нами з: 24 березня 2015, 15:59
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 67 раз.
Регіон: Черновцы

Re: Знову спадщина

Helgama » 20 березня 2018, 13:35

Дякую за відповідь. Все логічно))). Як на Вашу думку, якщо на момент успадкування вартість майна склала 0,01 грн. - чи потрібно зазначати це майно у доходи? 0,01 грн. декларація не пропускає... Черга спадкування перша. Як я зрозуміла - що ні, тоді виникає питання - як взагалі зазначити спадщину в декларації, якщо на 31.12.2017 року майно вже відчужене. В правочині не зазначається, на яку саме квартиру набуто право власності та припинено....
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 42
З нами з: 17 лютого 2017, 12:12
Дякував (а): 7 раз.
Подякували: 1 раз.
Регіон: Запорожская область

Re: Знову спадщина

Helgama » 20 березня 2018, 13:54

Оцінка майна проводилась після спадкування, перед продажем. Є тільки ринкова оціночна вартість нерухомого майна у договорі купівлі-продажу.
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 42
З нами з: 17 лютого 2017, 12:12
Дякував (а): 7 раз.
Подякували: 1 раз.
Регіон: Запорожская область

Re: Знову спадщина

Дмитрий Иванович » 20 березня 2018, 15:34

Helgama написав:Оцінка майна проводилась після спадкування, перед продажем. Є тільки ринкова оціночна вартість  нерухомого майна у договорі купівлі-продажу.

Фактично це і є вартість спадщини.
Місцевий
Місцевий
 
Повідомлень: 684
З нами з: 24 березня 2015, 15:59
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 67 раз.
Регіон: Черновцы

Re: Знову спадщина

Helgama » 21 березня 2018, 08:46

Але ж якщо я зазначу оцінку майна-спадщини з договору купівлі-продажу - потрібно було подати повідомлення про суттєві зміни у майновому стані. Згідно спадкових документів - оцінка майна склала 0,01 грн. - тому й не було повідомлення. Можливо зазначити 1 грн.? Декларант успадкував 1/2 частки майна - відповідно зазначити власність 50%.
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 42
З нами з: 17 лютого 2017, 12:12
Дякував (а): 7 раз.
Подякували: 1 раз.
Регіон: Запорожская область

Re: Знову спадщина

Козиренко Віталій » 21 березня 2018, 11:14

Дмитрий Иванович написав:
Helgama написав:Оцінка майна проводилась після спадкування, перед продажем. Є тільки ринкова оціночна вартість  нерухомого майна у договорі купівлі-продажу.

Фактично це і є вартість спадщини.

ні, на момент спадщини - "[font='Noto Sans', sans-serif]на момент успадкування вартість майна склала 0,01 грн[/font]". Дійсно система пропускає у гривнях, то ж писати можна 1 грн (дохід же ж був таки) - мінімально можливу суму.
Місцевий
Місцевий
 
Повідомлень: 714
З нами з: 13 березня 2015, 14:25
Дякував (а): 20 раз.
Подякували: 83 раз.
Регіон: Луганська область

Re: Знову спадщина

Козиренко Віталій » 21 березня 2018, 11:16

Helgama написав:... Можливо зазначити 1 грн.? Декларант успадкував 1/2 частки майна - відповідно зазначити власність 50%.

так
Місцевий
Місцевий
 
Повідомлень: 714
З нами з: 13 березня 2015, 14:25
Дякував (а): 20 раз.
Подякували: 83 раз.
Регіон: Луганська область

Re: Знову спадщина

Helgama » 21 березня 2018, 11:46

Дякую за відповідь!!! Можливо сьогодні відправлю декларацію та відсвяткую це))). Дякую за ваш форум та вашу небайдужість до допомоги! Офіційні роз'яснення НАЗК не завжди можна застосувати до реального життя)
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 42
З нами з: 17 лютого 2017, 12:12
Дякував (а): 7 раз.
Подякували: 1 раз.
Регіон: Запорожская область




Хто зараз онлайн
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість