Журналісти просять оприлюднити декларації

Журналісти просять оприлюднити декларації

Козіна Віра » 13 березня 2015, 18:26

Запитання з вебінару: Журналісти просять опубліковувати щорічно копії декларацій депутатів місцевих рад після їх обрання, а також працівників місцевих рад. Чи правомірна вимога журналістів?

Відповідь: Трохи дивно, що у вашій раді депутатів обирають щороку, якось ви їх не бережете ))
Щодо надання відомостей з декларацій депутатів - гарне питання, дякую! Більшість інформації з декларацій не є інформацією з обмеженим доступом, тому ви зобов'язані надавати її на запити осіб, на яких поширюється дія Закону "Про доступ до публічної інформації". Оприлюднювати -у сенсі десь спеціально вивішувати ці декларації чи самостійно публікувати їх у ЗМІ ви не зобов'язані. Хочуть журналісти - нехай подають вам запит на інформацію, платять за копіювання (якщо у вас є відповідне положення) та самі оприлюднюють якщо їм так хочеться. Тут вже ви їм не перешкодите.

Також можуть плутати із обов'язком оприлюднювати декларації кандидатів у депутати, який передбачено ст. 43 Закону "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів". Але це не обов'язок ради.
Аватар користувача
Місцевий
Місцевий
 
Повідомлень: 720
З нами з: 13 грудня 2013, 13:07
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 6 раз.
Регіон: Харків

Re: Журналісти просять оприлюднити декларації

Козіна Віра » 13 березня 2015, 18:35

Запитання звідти ж: Чи потрібна згода декларанта відповідно до Закону України "Про захист персональних даних" на публікацю чи надання копії декларації на вимогу третіх осіб?

Відповідала на це раніше, але у підгілці, яку зразу може й не знайдете, бо стосувалося випадків подання декларацій до податкової. Тому продублюю. Відповідно до ч. 5 ст. 6 Закону України "Про захист персональних даних" обробка персональних даних здійснюється для конкретних і законних цілей, визначених за згодою суб'єкта персональних даних, або у випадках, передбачених законами України, у порядку, встановленому законодавством. Обробка персональних даних - це будь-яка дія або сукупність дій, таких як збирання, реєстрація, накопичення, зберігання, адаптування, зміна, поновлення, використання і поширення (розповсюдження, реалізація, передача), знеособлення, знищення персональних даних, у тому числі з використанням інформаційних (автоматизованих) систем (абз. 8 ст. 2 того ж Закону). Оскільки обов'язок направляти копії декларацій для перевірки до податкової встановлено ч. 9 ст. 12 ЗУ № 3206 - згода суб'єктів декларування для цього виду обробки їх персональних даних не потрібна.
Аватар користувача
Місцевий
Місцевий
 
Повідомлень: 720
З нами з: 13 грудня 2013, 13:07
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 6 раз.
Регіон: Харків
Хто зараз онлайн
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 4 гостей