щодо перевірки декларації

Перевірка логічного та арифметичного контролю декларацій

svetlana.b » 30 січня 2015, 16:57

Відповідно до пункту 1 статті 12 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» суб’єкти декларування, які звільнилися або іншим чином припинили діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави, зобов’язані протягом одного року подавати за своїм останнім місцем роботи (служби) декларацію про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за минулий рік за формою і в порядку, визначеними цим Законом. Працівник райдержадміністрації звільнився в 2014 році та відповідно до вказаних вимог Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» подав у січні 2015 року декларацію за 2014 рік до райдержадміністрації.
Відповідно до пункту 9 статті 12 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» перевірка достовірності зазначених у декларації відомостей здійснюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, у порядку, визначеному цим органом. Чи необхідно здійснювати перевірку такої декларації уповноваженою особою на своєчасність подачі (на кофлікт інтересів така перевірка не є необхідною, поскільки особа вже не працює в рда) та подавати її копію на перевірку логічного та арифметичного контролю центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, враховуючи, що вказана особа вже не працює в райдержадміністрації? Адже перевірці підлягають всі декларації суб’єктів декларування, бо для чого тоді така декларація повинна подаватись?
Якщо така перевірка проводиться, то які дії кадрової служби в разі встановлення за результатами перевірки недостовірності відомостей, зазначених у декларації цієї особи, враховуючи, що відповідно до частини десятої статті 12 вказаного Закону подання завідомо недостовірних відомостей в декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру є підставою для притягнення суб’єкта декларування до дисциплінарної, адміністративної відповідальності відповідно до закону (знову ж таки - суб’єкт декларування вже не є працівником райдержадміністрації)?
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 33
З нами з: 03 липня 2014, 21:01
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: Перевірка логічного та арифметичного контролю декларацій

Козіна Віра » 02 лютого 2015, 11:24

Добрий день! Дякую за гарне запитання.

1. Згідно з ч. 7 ст. 12 Закону № 3206 перевірка факту своєчасності подання декларації здійснюється протягом п'ятнадцяти робочих днів з дня, у який така декларація повинна бути подана.
Оскільки у 2015 році цей термін завершується 22 квітня включно, тобто до дати введення у дію нового антикорупційного Закону № 1700, уповноважена особа зобов'язана здійснити перевірку своєчасності подання декларацій у старому порядку. Тобто 23 квітня ви маєте подати своєму керівнику (керівнику установи, у якій ви працюєте) звіт з переліком посадових осіб, які своєчасно не подали декларацію. Форма звіту має бути затверджена у вас з минулого року відповідно до положення про уповноважений підрозділ (особу).
З Вашого запиту не зовсім зрозуміло, чи подала звільнена особа Вам у січні 2015 року декларацію за весь 2014 рік, чи це малась на увазі декларація, яку він мав подати при звільненні.
Якщо перше, то, коли ви будете формувати загальний звіт про своєчасність подання декларацій - відображуєте інформацію і по цій особі як по такій, що подала декларацію своєчасно (до 01.04.15 р.).
Якщо мова йде про другий варіант - щоб надати вам вичерпну відповідь потрібна додаткова інформація. Напишіть мені "у лічку" (приватне повідомлення) - я задам кілька запитань додатково.

2. Необхідність здійснювати логічний та арифметичний контроль відпала у вас ще у минулому році після того, як був прийнятий ЗУ від 13.05.14 р. № 1261-VII
"Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у сфері державної антикорупційної політики у зв'язку з виконанням Плану дій щодо лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України". Цей закон набрав чинності 04.06.14 р., з цього дня припис про проведення логічного та арифметичного контролю скасовано.

3. Перевірка декларації на наявність конфлікту інтересів має бути проведена, адже незважаючи на звільнення щодо цієї особи ще діють обмеження осіб, які звільнилися з посад або припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави, місцевого самоврядування, передбачені ст. 10 Закону № 3206.
Ця перевірка здійснюється протягом тридцяти днів з дня подання декларації і полягає у порівнянні службових обов'язків суб'єкта декларування з його та членів його сім'ї фінансовими інтересами. Оскільки порядку проведення цього виду контролю фактично не існує, ви можете, посилаючись на ч. 2 ст. 19 Конституції України його і не здійснювати. Однак ви можете перевірити, чи не вступала звільнена особа у господарські чи цивільно-правові відносини з вашою установою самостійно чи як представник третьої особи після звільнення. Цього на разі буде досить.

4. Перевірку достовірності зазначених у декларації відомостей ви не здійснюєте. Однак згідно з абз. 2 ч. 9 ст. 12 Закону № 3206 ви маєте протягом десяти днів з дня одержання декларації від суб'єкта декларування надіслати її копію центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику.
Аватар користувача
Місцевий
Місцевий
 
Повідомлень: 720
З нами з: 13 грудня 2013, 13:07
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 6 раз.
Регіон: Харків

Re: Перевірка логічного та арифметичного контролю декларацій

svetlana.b » 14 лютого 2015, 15:15

Дякую за компетентну і вичерпну відповідь. Прошу також надати роз'яснення з наступного.
В пункті 9 статті 12 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» зазначається, що перевірка достовірності зазначених у декларації відомостей здійснюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, у порядку, визначеному цим органом. Поскільки Порядок такої перевірки не розроблений, не зрозуміло - куди саме необхідно подавати копію декларації для перевірки: в Фіскальну службу України, що і є саме центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику чи регіональний (територіальний) орган Фіскальної служби України, наприклад, районну об’єднану державну податкову інспекцію за місцем розташування райдержадміністрації? Районна державна податкова інспекція наголошує, що вони не є центральним органом, а є територіальним органом. Питання це не вирішено і якщо вже прийде час, коли необхідно буде здавати перед 1 квітня 2015 року «масово» копії декларацій - можуть виникнути проблеми.
До речі , хоч, як Ви пишете, що припис про проведення логічного та арифметичного контролю скасовано ЗУ від 13.05.14 р. № 1261-VII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у сфері державної антикорупційної політики у зв'язку з виконанням Плану дій щодо лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України" і необхідність здійснювати логічний та арифметичний контроль відпала ще у минулому році з моменту набрання чинності цього Закону з 04.06.14 р., однак, зміни до Типового положення про уповноважений підрозділ (особу) з питань запобігання та виявлення корупції, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України
від 4 вересня 2013 р. № 706 (в даний час ця постанова чинна) ще не внесені. Так, згідно частини 5 пункту 4 даного положення:
4.Основними завданнями уповноваженого підрозділу є:
5)проведення перевірки фактів своєчасності подання декларацій про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру, перевірки таких декларацій на наявність конфлікту інтересів, а також здійснення їх логічного та арифметичного контролю.
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 33
З нами з: 03 липня 2014, 21:01
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: Перевірка логічного та арифметичного контролю декларацій

Козіна Віра » 16 лютого 2015, 08:59

Дякую ще раз, пані Світлано, за цікаві запитання!
Щодо достовірності даних. Порядку перевірок декларацій податковими органами дійсно немає. Принаймні у відкритих джерелах). Водночас це не ваша проблема. У законі чітко написаний обов'язок органу, у якому працює суб'єкт декларування - надіслати декларацію центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику. Тому ви виконуйте свій обов'язок, і не турбуйтеся про проблеми податківців.
Ми надіслали запит до мінюсту та Фіскальної служби з цього приводу. Як тільки одержимо відповідь - оприлюднимо її.
Щодо логічного контролю. Згідно з прикінцевими положеннями Закону № 1261 припис п. 3 ч. 6 ст. 12 Закону 3 3206 втратив чинність з 01.01.15 р., отже на законодавчому рівні скасований обов'язок здійснення логічного та арифметичного контролю. Ця норма має переважну силу над приписами будь-якої постанови КМУ. відповідно постанова № 706, якою затверджений типовий порядок, може застосовуватись лише у частині, що не суперечить чинному Закону. те, що Кабмін не встигає приводити свої акти у відповідність до "польоту думки" законодавства - не дуже гарний факт, але що вдієш. Це знову ж таки проблема уряду, а не наша з Вами.
Аватар користувача
Місцевий
Місцевий
 
Повідомлень: 720
З нами з: 13 грудня 2013, 13:07
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 6 раз.
Регіон: Харків

Re: Перевірка логічного та арифметичного контролю декларацій

svetlana.b » 16 лютого 2015, 16:48

Дякую за пояснення! Згодна з Вами в тому, що Закон має вищу юридичну силу - цим і керуємося. Просто складається враження, що законотворець "мислить глобально", а той хто реалізує "польоти думок" знаходиться в таких умовах, що "був би розумний - здурів" - перепрошую за простоту! Коли ми працює в умовах економії (про що неодноразово виходили різні нормативно- правові акти), то навіть розіслати копії тих же декларацій в не зрозуміло які інстанції (в кращому випадку приходиться дублювати цю розсилку) - є проблемою (папір, ксерокс, почтові витрати)! І це не на одну особу . Не треба бути великим спеціалістом, щоб зрозуміти якого об'єму ця робота. Та й кошти для цього не передбачені в кошторисі місцевих рда - а Закон треба виконувати! Та головне, чи дасть це результат - чи саме перевірка декларацій державних службовців, які отримують мінімальну заробітну плату, викорінить корупцію? Ну це вже питання не до Вас - перепрошую, це вже просто думки вслух.
Ще раз щиро дякую. Якщо прийде роз'яснення з Мінюсту - напишіть, будь ласка.
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 33
З нами з: 03 липня 2014, 21:01
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: Перевірка логічного та арифметичного контролю декларацій

Козіна Віра » 16 лютого 2015, 16:57

:lol:

Ваші емоції цілком зрозумілі.
Аватар користувача
Місцевий
Місцевий
 
Повідомлень: 720
З нами з: 13 грудня 2013, 13:07
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 6 раз.
Регіон: Харків

Re: Перевірка логічного та арифметичного контролю декларацій

ga14enok » 17 лютого 2015, 08:14

[Порядку перевірок декларацій податковими органами дійсно немає. Принаймні у відкритих джерелах).

Порядок перевірок декларацій податковими органами є , ось він http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/z0581-14. Чи я помиляюсь?
Новачок
Новачок
 
Повідомлень: 2
З нами з: 28 листопада 2014, 22:08
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: Перевірка логічного та арифметичного контролю декларацій

Козіна Віра » 17 лютого 2015, 09:05

Дякую, gal4enok!
Однак це Порядок здійснення логічного та арифметичного контролю, який відповідно до змін, внесених до п. 3 ч. 6 чт. 12 Закону № 3206 вже не здійснюється.
У питанні Світлани мова йде про процедуру, за якою податкова має здійснювати перевірку достовірності зазначених у декларації відомостей. Цей тип перевірки визначено ч. 9 ст. 12 Закону № 3206 і актів, які б визначали порядок його проведення я поки що не знайшла.
Аватар користувача
Місцевий
Місцевий
 
Повідомлень: 720
З нами з: 13 грудня 2013, 13:07
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 6 раз.
Регіон: Харків

Щодо подачі декларації наперевірку до податкової інспекції

Таня Ш » 27 лютого 2015, 09:23

Скажіть, будь-ласка, як уповноважена особа може подати декларації на перевірку до податкової інспекції, якщо вони містять конфіденційну інформацію?
Новачок
Новачок
 
Повідомлень: 4
З нами з: 27 лютого 2015, 09:05
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Хто може бути уповноваженою особою з

Таня Ш » 27 лютого 2015, 09:24

Чи може бути уповноваженою особою з питань запобігання та виявлення корупції посадова особа ОМС?
Новачок
Новачок
 
Повідомлень: 4
З нами з: 27 лютого 2015, 09:05
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: Хто може бути уповноваженою особою з

Козіна Віра » 03 березня 2015, 11:48

У відповідному органі місцевого самоврядування - так. Більше того, ніхто, крім посадової особи й не може бути уповноваженим з цих питань. Зазвичай призначають працівника кадрового підрозділу
Аватар користувача
Місцевий
Місцевий
 
Повідомлень: 720
З нами з: 13 грудня 2013, 13:07
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 6 раз.
Регіон: Харків

Re: Щодо подачі декларації наперевірку до податкової інспекц

Козіна Віра » 03 березня 2015, 11:50

Наявність конфіденційної інформації не перешкоджає виконанню обов'язку, передбаченого законодавством. Більш того, якщо обов'язок з передання даних закріплений у законі, згода суб'єктів персональних даних для передачі інформації не потрібна. Відповідальність за збереження інформації з обмеженим доступом буде нести посадова особа органу, до повноважень якої належить здійснення відповідної перевірки.
Аватар користувача
Місцевий
Місцевий
 
Повідомлень: 720
З нами з: 13 грудня 2013, 13:07
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 6 раз.
Регіон: Харків

ЛОГІЧНИЙ ТА АРИФМЕТИЧНИЙ КОНТРОЛЬ У 2015 році

prudnik » 04 березня 2015, 11:44

Скажіть будь ласка, чи є вже порядок надання декларацій до центрального органу виконавчої служби, що реалізує державну податкову політику, для перевірки достовірності відомостей у деклараціях. Та чи вірно буде користуватися в даному випадку Наказом Мінфіна від 03.11.2014 р. № 1100. Дякую.
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 35
З нами з: 19 травня 2014, 08:59
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: Хто може бути уповноваженою особою з

svetlana.b » 04 березня 2015, 13:59

Думаю, що можна такі обов'язки покладати і на юриста, бо він має безпосереднє відношення до антикорупційного законодавства.
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 33
З нами з: 03 липня 2014, 21:01
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: ЛОГІЧНИЙ ТА АРИФМЕТИЧНИЙ КОНТРОЛЬ У 2015 році

Козіна Віра » 04 березня 2015, 14:05

Ні, порядок, затверджений наказом № 1100, стосується лише "люстраційних" перевірок. Можливо, найближчим часом і буде якесь розпорядження про його тимчасове використання для цілей перевірок декларацій саме при здійсненні фінансового контролю у порядку, передбаченому ст. 12 Закону № 3206, але на разі такого не передбачено.
Щодо того, як здійснювати перевірку, передбачену ч. 9 ст. 12 Закону № 3206, поки що не можемо нічого сказати. Чекаємо відповідь від ДФС України, вже підходить час, протягом якого нам мають дати відповідь. не можу гарантувати, що вона буде своєчасною - на разі, як ви знаєте, керівництво ДФС тимчасово відсторонено, це може викликати затримку. Але, сподіваюся, що ми її все ж одержимо.
Аватар користувача
Місцевий
Місцевий
 
Повідомлень: 720
З нами з: 13 грудня 2013, 13:07
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 6 раз.
Регіон: Харків

Re: ЛОГІЧНИЙ ТА АРИФМЕТИЧНИЙ КОНТРОЛЬ У 2015 році

prudnik » 04 березня 2015, 14:19

Дякую за роз"яснення, будемо теж сподіватися. :)
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 35
З нами з: 19 травня 2014, 08:59
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: Хто може бути уповноваженою особою з

Козіна Віра » 04 березня 2015, 14:23

У багатьох радах так і зробили. Тому, якщо є юрист - можна й так.
Єдине, що у нього самого подекуди буде виникати конфлікт інтересів, особливо, якщо він у вас у штаті один. Тому чимало роботи йому доведеться виконувати під контролем.
Аватар користувача
Місцевий
Місцевий
 
Повідомлень: 720
З нами з: 13 грудня 2013, 13:07
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 6 раз.
Регіон: Харків

Антикорупційне законодавство

Hrebinka Tsapenko » 11 березня 2015, 14:54

1.Кто проводить перевірку логічного та арифметичного контролю для депутатів місцевих рад?
2.Уточніть методику проведення перевірки конфлікту інтересів.
3. Чи зазначається майно успадковане або отримане в дарунок від батьків?
Новачок
Новачок
 
Повідомлень: 5
З нами з: 04 березня 2015, 10:51
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: Антикорупційне законодавство

Козіна Віра » 11 березня 2015, 16:44

1. Перевірка на логічний та арифметичний контроль у цьому році вже не проводиться. Подивіться, будь ласка, попередні пости, ми це вже обговорювали)
2. Перевірка декларації на наявність конфлікту інтересів суб'єкта декларування здійснюється протягом тридцяти днів з дня подання декларації і полягає у порівнянні службових обов'язків суб'єкта декларування з його та членів його сім'ї фінансовими інтересами. Тобто треба проаналізувати, чи передбачає посада суб'єкта декларування те, що він може приймати рішення по відношенню до третіх осіб (наприклад, давати висноки щодо відчуження на їх користь комунального чи державного майна, укладення з ними договорів тощо). Якщо ні - на цьому перевірка закінчується. Якщо так, то треба перевірити, чи не приймав суб'єкт декларування участь у постановлені відповідних рішень на користь членів своєї сім'ї, чи по відношенню до майна (майнових прав), які знаходяться у власності, володінні чи перебувають на іншому праві користування у членів сім'ї.
Дуже класне запитання, дякую! Я так розумію, нам треба розробити якісь зразки документів щодо проведення перевірок декларацій на наявність конфлікту інтересів.
3. Так, майно має бути зазначене. Але як - залежить від того, подароване воно чи успадковане, а якщо успадковане - то на якій стадії на кінець 2014 року було оформлення успадкованого майна.
Аватар користувача
Місцевий
Місцевий
 
Повідомлень: 720
З нами з: 13 грудня 2013, 13:07
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 6 раз.
Регіон: Харків

Re: Антикорупційне законодавство

Hrebinka Tsapenko » 11 березня 2015, 22:31

Дуже дякую! А як же наказ Мінфіна і Мінюсту від 20.05.2014 № 586/784/5 "Про затвердження Порядку здійснення логічного та арифметичного контролю декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру"?
і ЩЕ РАЗ ЗА ДЕПУТАТІВ місцевих рад: відповідно до ч.9 ст 12 ЗУ "Про засади запобігання і протидії корупції", хто повинен направити копію декларацію до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, для здійснення перевірки достовірності зазначених у декларації відомостей, міська рада, чи кадрова служба з місця роботи депутата?
Новачок
Новачок
 
Повідомлень: 5
З нами з: 04 березня 2015, 10:51
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

ДаліХто зараз онлайн
Зараз переглядають цей форум: nata233 і 4 гостей