Плата за кредит

Декларація про майновий стан державного службовця

Людмилка1978 » 24 березня 2014, 07:24

Чи потрібно в розділі ІІ "Відомості про доходи" вказувати суму отриманого кредиту?
Новачок
Новачок
 
Повідомлень: 4
З нами з: 21 березня 2014, 13:48
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: Декларація про майновий стан державного службовця

Козіна Віра » 24 березня 2014, 09:13

Так, якщо цей кредит одержано у 2013 році. Це випливає зі змісту поняття "кредит" (незалежно, фінансовий, товарний, іпотечний), наведеному у Податковому кодексі України
Аватар користувача
Місцевий
Місцевий
 
Повідомлень: 720
З нами з: 13 грудня 2013, 13:07
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 4 раз.
Регіон: Харків

Щодо заповнення декларації

ОленаК » 13 березня 2015, 14:46

Добрий День! Скажіть будь-ласка, якщо був отриманій фінансовий кредит у 2013 році, строк погашення кредиту два роки, тобто у 2014 році були здійсненні виплати заборгованості по кредиту, чи потрібно всю суму, яка була взята в 2013 році, зазначати в 56 графі? Дякую за відповідь!
Новачок
Новачок
 
Повідомлень: 1
З нами з: 13 березня 2015, 14:36
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Днепропетровская область

Re: Щодо заповнення декларації

Козіна Віра » 13 березня 2015, 16:02

56 взагалі не має відношення до цього правочину) мабуть, ви мали на увазі 57 позицію))
усю суму тіла кредиту, яке ви фактично сплатили у 2014 році, ви показуєте у 57, а відсотки, які ви фактично сплатили у 2014 році - у 58
Аватар користувача
Місцевий
Місцевий
 
Повідомлень: 720
З нами з: 13 грудня 2013, 13:07
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 4 раз.
Регіон: Харків

Кредити у різних банках

Козіна Віра » 13 березня 2015, 17:53

Запитання з вебінару: В п.57(погашення основної суми позики) суму показувати загальну чи окремо по банкам(брались кредити в різних банках)?

Відповідь: Так, розбиваємо по банкам і показуємо окремо, оскільки під кожною сумою ви вказуєте повне найменування установ, перед якими у вас є фінансові зобов'язання. Так само і у позиції 58
Аватар користувача
Місцевий
Місцевий
 
Повідомлень: 720
З нами з: 13 грудня 2013, 13:07
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 4 раз.
Регіон: Харків

Кредит у валюті

Козіна Віра » 13 березня 2015, 18:38

Запитання з вебінару: Сплачуємо кредит в іноземній валюті, яку суму та в який рядок ставимо?

Відповідь: Дійсно, це питання не врегулювали. Але на мою думку, за аналогією: у гривні по курсу НБУ на момент здійснення операції. У позиціях 57 або 63 відповідно.
Аватар користувача
Місцевий
Місцевий
 
Повідомлень: 720
З нами з: 13 грудня 2013, 13:07
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 4 раз.
Регіон: Харків

Плата за кредит

Максим » 16 березня 2015, 10:49

Є багато питань щодо сплати по кредиту та відображення її у декларації. Дам декілька відповідей на них.

Плата за кредит у декларації показується тільки в позиції 57,63 - погашення основної суми позики (кредиту) та в позиції 58,64 - погашення суми процентів за позикою (кредитом).

Основна сума позики (кредиту) це те ж саме що тіло кредиту, це фактично кошти які ви взяли у банку, і повинні віддати їх банку сплачуючи платежі.

Сума процентів за позикою (кредитом) це плата банку за користування коштами які він вам надав, тобто його заробіток.

Інші платежі що ви платите банку чи то штрафи, пеня, плата за смс, довідки це зовсім інші нарахування і в декларації не відображаються.

Якщо ви брали кредит уклавши договір, то додатком до договору повинен бути графік погашення де розписується кожен місяць погашення в т.ч. скільки банк повинен погасити тіла кредиту і процентів. Якщо графіку поганення немає, або це кредитна картка, то необхідно звертатися до банку щоб він надав вам усно або письмово відповідну інформацію.

До речі, клієнтам приватбанку раджу через приват24 створити довідку для декларації за 2014 (є там така функція), де все детально розписується.
Квартирант
Квартирант
 
Повідомлень: 68
З нами з: 12 березня 2015, 12:51
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Киевская область

Питання по кредиту

Borys » 16 березня 2015, 11:24

В звітному періоді погасив кредит в АТ "Брокбізнесбанк" і не всі квитанції збереглися. Взяти виписку в банку неможливо, так як введена тимчасова адміністрація, і за словами працівника банку, програмні комплекси вже не працюють.
Мені показувати дані згідно тих квитанцій, які залишились, чи згадувати приблизну суму заборгованості, яку я погасив у 2014 році?
Новачок
Новачок
 
Повідомлень: 8
З нами з: 16 березня 2015, 10:25
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Волынская область

Re: Плата за кредит

Козіна Віра » 16 березня 2015, 11:46

Дякую, Максиме, дуже корисна інформація.
Додам лише, що орієнтуватися виключно за додатком до договору, у якому у вас розписаний порядок погашення кредиту - не варто. Ви могли щось сплатити трошки раніше, чи сплатити трохи більше (менше) коштів, ніж за договором, і проценти автоматична система банку трохи перерахувала. Наприклад, у мене був кредит, тіло якого я гасила кожен місяць на 3-4 дні раніше, ніж це передбачено графіком. У мене завдяки цьому на 50-70 гривень відсотків нараховувалося менше. Тому краще взяти довідку у банку.
Аватар користувача
Місцевий
Місцевий
 
Повідомлень: 720
З нами з: 13 грудня 2013, 13:07
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 4 раз.
Регіон: Харків

Re: Питання по кредиту

Максим » 16 березня 2015, 11:51

По квитанціях ви навряд чи зможете вирахувати суму по тілу кредиту і суму по відсотках. Вимагайте від банку довідку. Якщо є графік погашення кредиту як додаток до договору, то можете писати суми звідти.
Квартирант
Квартирант
 
Повідомлень: 68
З нами з: 12 березня 2015, 12:51
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Киевская область

Re: Питання по кредиту

Козіна Віра » 16 березня 2015, 11:53

Надішліть офіційний запит у банк, щоб у вас були підтвердження того, що ви не можете одержати точну інформацію. цінним листом з описом вкладення, не забудьте. Показуйте приблизно, по пам'яті. тут може згодитися порада, яку надав Максим у одному з попередніх постів - для посилення пам'яті користуйтеся додатком до договору, де розраховані платежі по тілу та відсоткам кредиту. Ось цей пост Максима: viewtopic.php?f=29&t=2219
Аватар користувача
Місцевий
Місцевий
 
Повідомлень: 720
З нами з: 13 грудня 2013, 13:07
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 4 раз.
Регіон: Харків

Re: Плата за кредит

Максим » 16 березня 2015, 12:01

Ви праві Віра. Далеко не завжди банк дотримується тих розрахунків сплати певних сум на тіло, відсотки чи штрафи. Але і особа яка взяла кредит не завжди вчасно платить по кредиту, що є ще більшою проблемою, особливо коли кредит платиться не по графіку з запізненням. Для повної впевненості у сплачених коштах по кредиту необхідно брати довідку у банку. Але не завжди банк її дає. Тому як варіант можна писати цифри з графіку погашень.
Квартирант
Квартирант
 
Повідомлень: 68
З нами з: 12 березня 2015, 12:51
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Киевская область

Re: Питання по кредиту

Borys » 16 березня 2015, 12:10

Вдячний за поради, але ситуація з банком складніша, ніж здається. Графіка погашення не маю, тому що це кридитка, % нараховуються на залишок боргу. Спробую ще добитися офіційної інформації, але не впевнений, що мені її нададуть у строк до 1 квітня (були деякі прецеденти з цим банком).
Новачок
Новачок
 
Повідомлень: 8
З нами з: 16 березня 2015, 10:25
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Волынская область

Re: Питання по кредиту

Максим » 16 березня 2015, 12:18

Якщо це була кредитка картка, то вирахувати самостійно детально свої погашення неможливо. В вашому випадку - тільки офіційний запит у банк. Відповідь з банку навіть без необхідної для заповнення декларації інформації буде плюсом для вас в разі виникнення проблем при перевірці декларації.
Квартирант
Квартирант
 
Повідомлень: 68
З нами з: 12 березня 2015, 12:51
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Киевская область

Re: Плата за кредит

Лариса Г » 16 березня 2015, 13:45

У приват24 довідка для декларації за 2014 створюється не коректно. Я, наприклад, протягом 2014 року користувалася кредитною карткою Бонус +, станом на 31.12.2014 року вся сума була погашена. А довідка з приват24 показує що по № рахунку.... кошти на погашення основної суми позики -0.00, кошти на погашення суми процентів позики - 0,00. Рахувала в приват24 скільки взяла та скільки сплатила сама по картці.
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 12
З нами з: 12 березня 2015, 11:24
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Днепропетровская область

Re: Плата за кредит

Максим » 16 березня 2015, 14:44

У приват24 довідка для декларації за 2014 створюється не коректно.

Є така проблема. Можливо не коректно створюється сама довідка, а можливо сам банк по різному списує кошти на погашення. Наприклад в січні довідка одного змісту, в лютому вже іншого. Тоді звертайтесь до банку із запитом.
Квартирант
Квартирант
 
Повідомлень: 68
З нами з: 12 березня 2015, 12:51
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Киевская область

Кошти зняті з кредитної картки

rada » 16 березня 2015, 16:10

Поясніть будь ласка: сума коштів, що знімалася на протязі року з кредитної картки є доходом? у якій позиції цей дохід вказувати?
Новачок
Новачок
 
Повідомлень: 4
З нами з: 16 березня 2015, 15:59
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Днепропетровская область

Re: Кошти зняті з кредитної картки

Козіна Віра » 16 березня 2015, 16:16

Вже багато на цю тему говорили у попередніх постах. пошукайте відповіді за останній тиджень, будь ласка
Аватар користувача
Місцевий
Місцевий
 
Повідомлень: 720
З нами з: 13 грудня 2013, 13:07
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 4 раз.
Регіон: Харків

Re: Кошти зняті з кредитної картки

rada » 16 березня 2015, 16:52

На жаль, не знайшла. Перший раз на сайті. За яку дату надавалася консультація?
Новачок
Новачок
 
Повідомлень: 4
З нами з: 16 березня 2015, 15:59
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Днепропетровская область

Re: Плата за кредит

Козіна Віра » 16 березня 2015, 18:10

Запитання з вебінару: Якщо банк списав мені суму боргу за кредитним договором, чи відображати у декларації цю суму, яким чином, чи необхідно сплачувати податок та за якою ставкою?

Відповідь: так, за правилами ПК - це є дохід. суму, списану у 2014 році треба показати у позиції 20 декларації. По сумам податків та по тому, чи підпадає цей дохід під оподаткування ПДФО - рубрика не для цієї теми.
Аватар користувача
Місцевий
Місцевий
 
Повідомлень: 720
З нами з: 13 грудня 2013, 13:07
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 4 раз.
Регіон: Харків

Далі



Хто зараз онлайн
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість