Плата за кредит

Re: Плата за кредит

Дмитрий Иванович » 08 лютого 2017, 13:19

Яким чином вказується кредитна картка ПриватБанку з боргом в електронній декларації?

Зустрічав декілька варіантів заповнення, але роз'яснень по суті немає.
Місцевий
Місцевий
 
Повідомлень: 684
З нами з: 24 березня 2015, 15:59
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 67 раз.
Регіон: Черновцы

Re: Плата за кредит

Турчак Дмитро » 19 лютого 2017, 19:28

Кредитна картка приватбанку
Встановлений кредитний ліміт 15000 грн.
Заборгованість на 31.12.2016 -1445 грн
Кошти на погашення основної суми позики 8765 грн.
Кошти на погашення суми процентів за позикою 340 грн

Чи потрібно щось із зазначених сум вказувати в електронній декларації? Якщо так то в яких конкретно розділах декларації?
Новачок
Новачок
 
Повідомлень: 6
З нами з: 15 лютого 2017, 20:36
Звідки: Ukraine, Lviv
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: Плата за кредит

anel100986 » 18 березня 2017, 16:35

мене також цікавить питання Дмитра Турчака. Немає чітких ро*яснень, не зрозуміло, що і куди писати і чи потрібно писати ці кредитні гроші взагалі?
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 26
З нами з: 05 червня 2015, 11:12
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Винницкая область

Re: Плата за кредит

anel100986 » 18 березня 2017, 16:35

мене також цікавить питання Дмитра Турчака. Немає чітких ро*яснень, не зрозуміло, що і куди писати і чи потрібно писати ці кредитні гроші взагалі?
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 26
З нами з: 05 червня 2015, 11:12
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Винницкая область

Re: Плата за кредит

Людмила2608 » 20 березня 2017, 10:35

І мене також цікавить питання Дмитра Турчака. Немає чітких роз'яснень, не зрозуміло, що і куди писати і чи потрібно писати ці кредитні гроші взагалі? Що писати у розділ фінансові зобов'язання, що у дохід?
Новачок
Новачок
 
Повідомлень: 7
З нами з: 17 березня 2017, 10:51
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Тернопольская область

Re: Плата за кредит

Дмитрий Иванович » 21 березня 2017, 13:41

Дуже багато питань щодо кредитів...

Доходи.
Кошти які знімали з кредитної картки пишіть у розділ 3 Доходи: Інше - кредитні кошти. Але готуйтесь підтвердити ці кошти документально! Якщо кредит договірний взятий у звітному році, то доходом є кошти взяті у банку згідно договору.

Фінансові зобов'язання.
Якщо плата по кредиту (тіла та відсотки) перевищує 50 ПМДГ, то пишите окремо погашення по тілу та погашення по відсотках.
Якщо не перевищує, пишете загальну суму кредиту взяту в банку згідно договору (незалежно коли брали) та неповернуту повністю станом на 31 грудня (отримані кредити).
По кредитних картках ніхто не береться сказати як і що заповнювати на 100%. Навіть вебінар це не сказав.
На практиці вказують заборгованість по карточці станом на 31 грудня. Немає заборгованості - немає і зобов'язання.
Місцевий
Місцевий
 
Повідомлень: 684
З нами з: 24 березня 2015, 15:59
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 67 раз.
Регіон: Черновцы

Re: Плата за кредит

krrada » 21 березня 2017, 13:50

Згідно із роз"ясненнями, п.47 "Якщо кредит , позика, поворотна безвідсоткова фінансова допомога (позичка) тощо були отримані суб"єктом декларування або членом його сім"ї упродовж звітного року, то вони повинні бути відображені в розділі "Доходи, у тому числі подарунки" як "Інші доходи" (із зазначенням, про який саме дохід йдеться). Якщо такий кредит, позика тощо були дійсними , тобто не сплачені повною мірою станом на останній день звітного періоду, то вони повинні бути додатково відображені у розділі "Фінансові зобов"язання" (див. далі), неалежно від того, чи були вони отриані у звітному періоді". Тобто, на мою думку, ті кошти, які буля взяті в банку в рахунок кредита ( з кредитної картки) потрібно відобразити в розділі "Доходи" незалежно від суми. Якщо перевищує 50 МЗП, то зазначається і у розділі "Грошові активи".
У розділі "Фінансові зобовязання", якщо керуватися тими ж розясненнями, потрібно зазначати тільки суму кредиту загальну. Як прив"язати до картки???  Можливо це ліміт кредитної картки??
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 26
З нами з: 24 березня 2015, 15:31
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Харьковская область

Re: Плата за кредит

krrada » 21 березня 2017, 13:53

Турчак Дмитро, у вас повинна бути сума коштів,які ви знімали з картки протягом звітного періоду. Ці кошти йдуть у дохід. В усякому разі п.47 роз"яснень таке зазначає, без обмеження розміру. Тобто зазначається навіть якщо менше, ніж 50 МЗП.
У розділі "Фінансові зобовязання", можливо, це буде ліміт картки, тобто Ваші 15000 тис. відсотки та погашення менше, ніж 50 МЗП, його не треба вказувати. Але щдо "Фінансових зобовязань" у мене ще сумніви. Остаточно для себе не вирішила.
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 26
З нами з: 24 березня 2015, 15:31
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Харьковская область

Re: Плата за кредит

kadry » 21 березня 2017, 16:49

Доброго дня! Підкажіть яку суму вказувати в розділ "Фінансові зобов"язання" якщо кредит (іпотека) отримані в 2013 році. - Всю суму отриманого кредиту чи ту яка залишилась непогашеною в звітному періоді. Дякую
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 30
З нами з: 17 березня 2015, 15:44
Дякував (а): 1 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Волынская область

Re: Плата за кредит

krrada » 21 березня 2017, 17:35

kadry, подивіться розяснення п. 51(ftp://91.142.175.4/nazk_files/zvity/24.10/13.pdf) це посилання, якщо відкриється
"У розділі «Фінансові зобов’язання» зазначаються ті фінансові
зобов’язання, які є дійсними станом на останній день звітного періоду,
навіть якщо таке зобов’язання виникло до початку звітного періоду.
Наприклад, якщо суб’єкт декларування отримав кредит у 2010 році і цей
кредит є дійсним, тобто основна сума кредиту та проценти за ним не
сплачені повністю станом на останній день звітного періоду (наприклад,
станом на 31 грудня 2016 року), то зазначений кредит відображається у
розділі «Фінансові зобов’язання» щорічної декларації, що подається у
2017 році."(С)
Згідно із ними кредит зазначається увесь, тобто вся сума із кредитного договору
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 26
З нами з: 24 березня 2015, 15:31
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Харьковская область

Re: Плата за кредит

Панова Наталья » 21 березня 2017, 18:00

То виходить відсотки+тіло кредиту які були отримані в 2013 році, чи лише тіло кредиту яке отримане в 2013 році?
Новачок
Новачок
 
Повідомлень: 7
З нами з: 15 березня 2017, 15:07
Звідки: Ukraine, Trostyanets
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: Плата за кредит

innulj1 » 21 березня 2017, 22:18

В мене теж саме питання!!! Я зрозуміла якщо більше 50 прожит.мін то потрібно вказати і тіло і % виплачених за 2016рік. А чи потрібно вказувати залишок зобовязання станом на 31.12? Або отриману суму кредиту 2008 році
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 30
З нами з: 18 березня 2017, 00:05
Дякував (а): 1 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Хмельницкая область

Re: Плата за кредит

innulj1 » 21 березня 2017, 23:36

Чи вписувати в грошові активи ( готівку яку я отримала за продаж майна)
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 30
З нами з: 18 березня 2017, 00:05
Дякував (а): 1 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Хмельницкая область

Re: Плата за кредит

krrada » 22 березня 2017, 08:35

Панова Наталья, якщо відсотки+ тіло кредиту більші у звітному році, ніж 50 МЗП, то ви фіксуєте їх. Якщо менші, то вказуєте розмір отриманого кредиту.
Щодо кредитної картки, то схиляюся все більше до думки Дмитрия Ивановича
Re: Плата за кредит
Дмитрий Иванович » Вчора, 13:41

Дуже багато питань щодо кредитів...



Фінансові зобов'язання.

По кредитних картках ніхто не береться сказати як і що заповнювати на 100%. Навіть вебінар це не сказав.
На практиці вказують заборгованість по карточці станом на 31 грудня. Немає заборгованості - немає і зобов'язання.
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 26
З нами з: 24 березня 2015, 15:31
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Харьковская область

Re: Плата за кредит

Дмитрий Иванович » 22 березня 2017, 16:27

innulj1 написав:Чи вписувати в грошові активи ( готівку яку я отримала за продаж майна)

Якщо станом на 31 грудня ця готівка у вас є наявною і перевищує поріг для декларування "Грошових активів", то так вписувати.
Місцевий
Місцевий
 
Повідомлень: 684
З нами з: 24 березня 2015, 15:59
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 67 раз.
Регіон: Черновцы

Re: Плата за кредит

innulj1 » 22 березня 2017, 17:40

Дмитро Іванович скажіть що крім % і тіла потрібно вказувати в декларації по кредиту який перевищує 50мпм.і отриманий не в звітному році? Чи потрібно вказувати залишок покредиту чи розмір отриманого кредиту?
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 30
З нами з: 18 березня 2017, 00:05
Дякував (а): 1 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Хмельницкая область

Re: Плата за кредит

Дмитрий Иванович » 22 березня 2017, 23:06

innulj1 написав:Дмитро Іванович скажіть що крім % і тіла потрібно вказувати в декларації по кредиту який перевищує 50мпм.і отриманий не в звітному році? Чи потрібно вказувати залишок покредиту чи розмір отриманого кредиту?

В пункту 9 частини 1 статті 46 закону про запобігання корупції сказано:
фінансові зобов’язання, у тому числі отримані кредити, позики, зобов’язання за договорами лізингу, розмір сплачених коштів в рахунок основної суми позики (кредиту) та процентів за позикою (кредиту), зобов’язання за договорами страхування та недержавного пенсійного забезпечення, позичені іншим особам кошти. Відомості щодо фінансових зобов’язань включають дані про вид зобов’язання, його розмір, валюту зобов’язання, інформацію про особу, стосовно якої виникли такі зобов’язання, відповідно до пункту 1 частини першої цієї статті, або найменування відповідної юридичної особи із зазначенням коду Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, та дату виникнення зобов’язання. Такі відомості зазначаються лише у разі, якщо розмір зобов’язання перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня звітного року. У разі якщо розмір зобов’язання не перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня звітного року, зазначається лише загальний розмір такого фінансового зобов’язання.

Можна зробити наступний висновок. Якщо ви взяли кредит у звітному році більше 50 ПМДГ - вказуєте "отриманні кредити, суму, дату тощо; сплатили тіло+відсотки по ньому більше 50 ПМДГ - вказуєте погашення коштів в рахунок основної суми позики окремо та розмір сплачених процентів окремо. Якщо взяли кредит раніше чим звітний період, але погашення коштів в рахунок основної суми позики та розмір сплачених процентів в звітному році більше 50 ПМДГ - вказуйте їх в декларації. Якщо сума отриманого кредиту, погашення тіла+відсотки не перевищують 50 ПМДГ - вказується тільки загальна сума отриманого кредиту незалежно від розміру та дати/року отримання. Все це актуально вказувати якщо станом на 31 грудня у вас кредит не закритий (не повністю сплачений). Думаю все зрозуміло з кредитами.
Місцевий
Місцевий
 
Повідомлень: 684
З нами з: 24 березня 2015, 15:59
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 67 раз.
Регіон: Черновцы

Re: Плата за кредит

innulj1 » 23 березня 2017, 00:03

Дякую!!!
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 30
З нами з: 18 березня 2017, 00:05
Дякував (а): 1 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Хмельницкая область

Поперед.



Хто зараз онлайн
Зараз переглядають цей форум: Google Adsense [Bot] і 6 гостей