Спецперевірка

Re: Спецперевірка

Козіна Віра » 12 травня 2015, 14:12

Kateryna.N написав:Люди склали іспит, співбесіду, ретельно готувались, і відмовити ... вони можуть теж звернутись до суду.
ст. 43 Конституції України: кожний має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується. Конституція має найвищу юридичну силу, а її норми є нормами прямої дії. :)

Так, але порушувати право на приватне життя цих людей, проводячи щодо них обмежувальні процедури без належних підстав - це також порушення Коснтитуції - стаття 32.
Тому у черговий раз погоджуся з Віталієм - краще взяти без перевірки та потім доводити свою правоту, аніж провести перевірку, що передбачає протиправне втручення у приватне життя особи.
Розумію, що ситуація у Вас складна, а тому йдіть по шляху, який вірогідніше за все принесе вам найменше неприємностей. На мою думку простіше довести, чому людину взяли без спецперевірки, але Вам на місці краще видно, звідки можуть посунути неприємності у конкретній ситуації.
Місцевий
Місцевий

Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 4 раз.
Регіон: Харків

Kateryna.N » 12 травня 2015, 16:45

Козиренко Віталій » Сьогодні, 13:04
Як на мене, Ви маєте достойну позицію перед перевірниками. Свого часу я відстояв свою позицію щодо відсутності спецперевірки у деяких новопризначених за наявності діючого закону і відсутності порядку спецперевірки.

Дуже цінний досвід! А подробніше можна?
Мешканець
Мешканець

Дякував (а): 3 раз.
Подякували: 1 раз.
Регіон: Хмельницкая область

Козиренко Віталій » 12 травня 2015, 16:48

у цьому випадку актуальним і цінним є те, що треба мати міцну позицію на власні дії.
Місцевий
Місцевий

Дякував (а): 20 раз.
Подякували: 83 раз.
Регіон: Луганська область

Ludmilka » 15 травня 2015, 07:30

Підкажіть як правильно поступати? На Держслужбовці (на сторінці у Фейсбук) є стаття щодо спецперевірки.
"Статтею 56 нового антикорупційного Закону (від 14.10.2014 № 1700-VII) передбачено, що спеціальна перевірка проводиться стосовно осіб, які претендують на зайняття посад, які передбачають зайняття відповідального або особливо відповідального становища, а також посад з підвищеним корупційним ризиком, перелік яких затверджується Національним агентством."

Чи потрібно все ж таки проводити спецперевірку щодо простих осіб. (головних спеціалістів, завідувачів, начальників)? Бо є різні думки, дехто каже, що потрібно проводити, бо УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ № 33/2012 ще чинний, хоча він виданий відповідно до старого закону про корупцію, який вже втратив чинність. Підкажіть будь ласка. Дякую
Мандрівник
Мандрівник

Подякували: 0 раз.
Регіон: Львовская область

Козіна Віра » 15 травня 2015, 08:09

Ludmilka написав:Підкажіть як правильно поступати? На Держслужбовці (на сторінці у Фейсбук) є стаття щодо спецперевірки.
"Статтею 56 нового антикорупційного Закону (від 14.10.2014 № 1700-VII) передбачено, що спеціальна перевірка проводиться стосовно осіб, які претендують на зайняття посад, які передбачають зайняття відповідального або особливо відповідального становища, а також посад з підвищеним корупційним ризиком, перелік яких затверджується Національним агентством."

Чи потрібно все ж таки проводити спецперевірку щодо простих осіб. (головних спеціалістів, завідувачів, начальників)? Бо є різні думки, дехто каже, що потрібно проводити, бо УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ № 33/2012 ще чинний, хоча він виданий відповідно до старого закону про корупцію, який вже втратив чинність. Підкажіть будь ласка. Дякую

На кілька постів вище ми як раз це обговорювали)) Тож можете почитати та долучитися до дискусії.
Місцевий
Місцевий

Козиренко Віталій » 15 травня 2015, 08:29

ми зараз будемо призначати без спецперевірки.
Місцевий
Місцевий

Козіна Віра » 15 травня 2015, 12:43

Козиренко Віталій написав:ми зараз будемо призначати без спецперевірки.

Віталію, це - круто!
Держіть нас у курсі, будь ласка, чи будуть якісь наїзди з боку правоохоронців чи прокурорів чи ще когось, добре?
Місцевий
Місцевий

Козиренко Віталій » 15 травня 2015, 12:54

круто це не там де "гоп", а там, де перестрибнув.
Місцевий
Місцевий

Козіна Віра » 15 травня 2015, 17:54

Козиренко Віталій написав:круто це не там де "гоп", а там, де перестрибнув.

Не сумніваюся, що перестрибнете!
Місцевий
Місцевий

Kateryna.N » 15 травня 2015, 19:52

я теж не сумніваюсь, ще спілкувалась з колегами, теж призначили без спецперевірки : спеціаліста І категорії . Думаю можна буде довести свою правоту.
Мешканець
Мешканець

Kateryna.N » 18 травня 2015, 14:49

Віро Вадимівно! Якщо в результаті спецперевірки виявлено розбіжності у доходах членів сім’ї декларанти (мати декларанта) і то суттєві - біля 4 тис.грн. Як правильно поступити у цьому випадку, яким чином декларанту написати пояснення, він каже мати сама забула. Чи можна керівнику призначати на посаду цього кандидата? Чи повідомляти про виявлений факт правоохоронним органам? Чи ви вже маєте досвід у таких випадках?
Мешканець
Мешканець

Козіна Віра » 18 травня 2015, 14:57

Kateryna.N написав:Віро Вадимівно! Якщо в результаті спецперевірки виявлено розбіжності у доходах членів сім’ї декларанти (мати декларанта) і то суттєві - біля 4 тис.грн. Як правильно поступити у цьому випадку, яким чином декларанту написати пояснення, він каже мати сама забула. Чи можна керівнику призначати на посаду цього кандидата? Чи повідомляти про виявлений факт правоохоронним органам? Чи ви вже маєте досвід у таких випадках?

Так двічі у цьому році стикалася зі схожими випадками. Мати пише пояснення на ім'я керівника і декларант подає уточнення разом з цими поясненнями. В обох випадках проблем не було - адже інформація по членах сім'ї заповнюється на підставі даних, поданих цими особами і у декларанта фактично немає можливості перевірити їх повноту
Місцевий
Місцевий

Kateryna.N » 18 травня 2015, 17:07

Дякую! Чи потрібно уточнену декларацію подавати повторно в ДПІ ? Адже ще є "люстраційна " перевірка.
Мешканець
Мешканець

Козіна Віра » 18 травня 2015, 17:31

Тут вже дивіться за обставинами.
Місцевий
Місцевий

Дмитрий Иванович » 18 травня 2015, 20:58

Законом не передбачено повторно надсилати запит при спецперевірці. Тому з практики скажу що потрібно пояснення особи, яка проходить спецперевірку та виправлену декларацію (з підтверджуючими документами), на підставі цього можна приймати особу на посаду. Недостовірність по членам сімї не є підставою не проходження особою спецперевірки, так як перевірку проходить він, а не члени сімї.

До речі, вже не потрібна же спецперевірка. Чому ви її проводите?
Місцевий
Місцевий

Подякували: 67 раз.
Регіон: Черновцы

Kateryna.N » 19 травня 2015, 09:13

проводимо, такі посади. А чи ми маємо право брати пояснення у члена сім’ї? Хоча член сім’ї (мати ) не проти надати таке пояснення.
Мешканець
Мешканець

Козиренко Віталій » 19 травня 2015, 10:10

думаю, що воно має бути долучено (додатком) до пояснення посадової особи
Місцевий
Місцевий

Дмитрий Иванович » 19 травня 2015, 13:57

Kateryna.N написав:А чи ми маємо право брати пояснення у члена сім’ї? Хоча член сім’ї (мати ) не проти надати таке пояснення.

Брати пояснення маєте право. Вимагати - ні. Відповідальність все одно несе декларант. В його ж і інтересах писати пояснення і брати їх у членів сімї.
Місцевий
Місцевий

Подякували: 67 раз.
Регіон: Черновцы

Aleksun » 20 травня 2015, 15:09

Добрий день! Наступне питання: приймаємо працівника на роботу до податкової інспекції, його посаду я вважаю посадою з підвищенним корупційним ризиком, виходячи з цього орієнтовного переліку http://www.guds.gov.ua/sub/odeska/ua/pu ... bqiczyclld
Ця людина у грудні 2014 року проходила спецперевірку в іншому державному органі. В новому законі "Про запобігання корупції" вказано, що "Кандидат на посаду, стосовно якого спеціальна перевірка вже проводилася, при призначенні в порядку переведення на посаду до іншого державного органу, органу влади Автономної Республіки Крим, органу місцевого самоврядування повідомляє про це відповідний орган, який в установленому порядку запитує інформацію щодо її результатів." Тобто йдеться про "переведення" як я розумію? Мій працівник приймається не по переведенню. Чи можу я затребувати довідку про результати спецперевірки в тому держаному органі, чи мені треба робити спецперевірку по новому. І таке питанння: якщо я буду проводити спецперевірку, чи можу я затребувати в них довідку з освіти про дійсність дипломів, адже така довідка на мою думку безстрокова.
Мандрівник
Мандрівник

Подякували: 0 раз.
Регіон: Луганская область

yaoleg » 20 травня 2015, 16:31

Якщо вважаєте за потрібне проводити спецперевірку, тоді проводьте. Тим більше, що працівника приймаєте не по переведенню!
Коронована особа
Коронована особа

Дякував (а): 22 раз.
Подякували: 268 раз.
Регіон: Винницкая область

Поперед.Далі

Хто зараз онлайн
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей