Як уникнути конфлікту інтересів

Re: Як уникнути конфлікту інтересів

Аллочка » 15 травня 2015, 13:22

Решта працюючих не є посадові особи органу місцевого самоврядування .
Мандрівник
Мандрівник

Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Харьковская область

Козіна Віра » 15 травня 2015, 17:53

Аллочко, а давайте ми візьмемо Вашу ситуацію як приклад і спільно підготуємо роз'яснювальний матеріал для нашої газети "Місцеве саморвядування".
Напишіть мені у приват, будь ласка, Ваш мобільний та електронну адресу, я Вам відпишусь, що мені буде потрібно для аналізу ситуації.
Єдине - зможу цим зайнятися лише з 25 травня - наступний тиждень надзвичайно напружений.
Що скажете?
Місцевий
Місцевий

Подякували: 4 раз.
Регіон: Харків

Аллочка » 18 травня 2015, 11:53

Дуже добре. Рада буду з Вами співпрацювати.
Мандрівник
Мандрівник

bezlud » 02 червня 2015, 12:18

Як відобразити у протоколі питання щодо надання земельної ділянки депутату цієї сільської ради, він повинен утриматись від голосування, чи не голосувати.
Новачок
Новачок

Козіна Віра » 02 червня 2015, 13:07

bezlud написав:Як відобразити у протоколі питання щодо надання земельної ділянки депутату цієї сільської ради, він повинен утриматись від голосування, чи не голосувати.

Ви не приєдналися до навчання на антикорупційному курсі на платформі "ДЕСПРО"?
ось посилання: http://mx.despro.org.ua:8081/

Просто там це питання буде проаналізовано з усіх боків, з усіма можливими варіантами, не хочеться його розкривати раніше часу, бо воно зараховується у бали для оцінювання... Та й там дійсно є "нюанси", тому відповідь може бути розширена.

Якщо Вам терміново - напишіть мені у приват, я Вас проконсультую по телефону.
Місцевий
Місцевий

Філатова Ірина » 18 червня 2015, 15:32

Добрий день! Підскажіть будь-ласка, у нас в державному органі йде реорганізація всі працівники органу звільняються в порядку переведення до нової організації відповідно до п. 5 статті 36 Кодексу законів про працю. У відділі калрів працює головним спеціалістом дружина начальника юридичного відділу. Скажіть чи буде конфліктом інтересів якщо начальник юридичного відділу буде погоджувати наказ про звільнення своєї дружини?
Новачок
Новачок

Регіон: Николаевская область

yaoleg » 18 червня 2015, 18:27

Якщо дружина прямо не підпорядкована чоловікові, то це не буде конфлікт інтересів.
Коронована особа
Коронована особа

Дякував (а): 22 раз.
Подякували: 269 раз.
Регіон: Винницкая область

Козіна Віра » 19 червня 2015, 09:31

Філатова Ірина написав:Добрий день! Підскажіть будь-ласка, у нас в державному органі йде реорганізація всі працівники органу звільняються в порядку переведення до нової організації відповідно до п. 5 статті 36 Кодексу законів про працю. У відділі калрів працює головним спеціалістом дружина начальника юридичного відділу. Скажіть чи буде конфліктом інтересів якщо начальник юридичного відділу буде погоджувати наказ про звільнення своєї дружини?

Так, потенційний точно буде. Але він разовий, і його можна врегулювати, розписавши на когось зовнішній контроль (чисто номінально).
Місцевий
Місцевий

Світусик78 » 08 липня 2015, 11:25

Добрий день, наш керівник хоче видати наказ про закріплення автомобіля за ним, та дозволити тримати (залишати) цей автомобіль біля будинку, де він проживає, хоч в нашій організації є гаражі. Я вважаю, що тут є конфлікт інтересів, і пункт про тримання автомобіля біля будинку керівника буде протирічити Закону 1700, Підкажіть будь-ласка, може я помиляюь?
Квартирант
Квартирант

Регіон: Ивано-Франковская область

Дмитрий Иванович » 10 липня 2015, 10:37

Світусик78 написав:Добрий день, наш керівник хоче видати наказ про закріплення автомобіля за ним, та дозволити тримати (залишати) цей автомобіль біля будинку, де він проживає, хоч в нашій організації є гаражі. Я вважаю, що тут є конфлікт інтересів, і пункт про тримання автомобіля біля будинку керівника буде протирічити Закону 1700, Підкажіть будь-ласка, може я помиляюь?

Тут не просто конфлікт, тут можна інкримінувати перевищення повноважень.
Місцевий
Місцевий

Подякували: 67 раз.
Регіон: Черновцы

viktoriy_ubr » 13 листопада 2015, 12:13

Для виділення коштів з сільського бюджету новообрані депутати вимагають оригінали бухгалтерських документів (договора, акти, накладні) що , коли, за скільки і навіщо будуть зроблені дані оперрації .Ситуація абсурдна чи ні ??????? Як вважаєте Ви?????
Квартирант
Квартирант

Дякував (а): 3 раз.
Подякували: 7 раз.
Регіон: Киев

Козиренко Віталій » 18 листопада 2015, 22:42

абсурдна - коли депутати не розуміють за що саме голосують.
Місцевий
Місцевий

Дякував (а): 20 раз.
Подякували: 83 раз.
Регіон: Луганська область

Новопсков райрада » 19 листопада 2015, 14:05

згідно ст.55 ЗУ "Про місцевве самоврядування в Украні" голова районної ради обирається на сесії районної ради з числа депутатів таємним голосуванням. Чи може депутат, кандидат на посаду голови районної ради, приймати участь у голосуванні при обранні голови районної ради?
Мандрівник
Мандрівник

Регіон: Луганская область

Дмитрий Иванович » 20 листопада 2015, 11:22

Новопсков райрада написав:згідно ст.55 ЗУ "Про місцевве самоврядування в Украні" голова районної ради обирається на сесії районної ради з числа депутатів таємним голосуванням. Чи може депутат, кандидат на посаду голови районної ради, приймати участь у голосуванні при обранні голови районної ради?

Интересный вопрос. Я думаю что может. Кандидаты на выборах же голосуют за себя.
Місцевий
Місцевий

Новопсков райрада » 20 листопада 2015, 11:40

Справа у тому, що кандидати на виборах не входять до суб'єктів, на яких поширюється дія ст. 3 Закону "Про запобігання корупції", а от депутати підпадають під дію цього закону. Тому мабуть все ж таки при голосуванні за свою кандидатуру при обранні голови райради в них буде конфлікт інтересів. Ви як вважаєте?
Мандрівник
Мандрівник

Регіон: Луганская область

Olegklymenko » 09 грудня 2015, 14:25

Доброго дня!
Допоможіть, будь ласка, у такій ситуації.
В державній установі є начальник сектору-(в складі відділу), жінка, працівники сектору здійснюють розрахунки з клієнтами. Начальник сектору - виконує контрольні функції. Планують співпрацю з новим клієнтом, де вже працює чоловік цієї жінки. Тож чекає потенційний КІ
Тому маю кілька питань:
Кого потрібно буде повідомляти про потенц.КІ -начальника відділу (а він, у свою чергу, заступника, і керівника) чи зразу керівника установи?
Пишеться заява чи службова записка?
Що "пише" керівник установи (яку резолюцію? чи видає зраз, напр, наказ про врегулювання КІ?)
Як доцільно врегульовувати 1) передати зразу функції контролю за операціями по цьому клієнту керівнику всього відділу, 2) чи здійснювати "під наглядом" - тоді щоразу при здійсненні цих операцій нач.відділу треба буде ставити якісь відмітки? чи по іншому?
Де зберігати потім це повідомлення та розпорядчий документ щодо врегул.КІ (на робоч.місці нач.сектору? чи просто  в цілому, у відділі?  чи у відділі кадрів)
дякую дуже за відповіді
Мандрівник
Мандрівник

Регіон: Львовская область

Дмитрий Иванович » 10 грудня 2015, 09:25

Olegklymenko
По-перше, що за установа, орган? По-друге, що за розрахунки з клієнтами, не зовсім зрозуміло суть діяльності сектору?
Згідно ст. 28 про потенційний або реальний КІ повідомляється безпосереднього керівника. По суті нач сектору пише заяву/повідомлення про наявність конфлікту інтересів нач відділу. Нач відділу в свою чергу пише службову записку керівнику установи. Керівник установи зобовязаний врегулювати КІ. Або сам видає наказ або пише на службовій резолюцію до виконання уповноваженій особі з питань запобігання корупції в установі (згідно постанови КМУ № 706 така особа повина бути в установі), яка в свою чергу і повина здійснювати врегулювання, вибрати найкращий варіант. Вся документація з врегулювання повина у нього і зберігатися. Щодо самого методу врегулювання, то як на мене зовнішній контроль не дуже підходить, я би обрав усунення нач сектору від виконання конкретного завдання та вчинення дій щодо свого чоловіка. Але тут треба знати детально ситуацію.
Місцевий
Місцевий

Olegklymenko » 10 грудня 2015, 11:24

Дякую, Дмитро Іванович, за це розяснення, за допомогу і досвід! Я, власне, недавно і працюю цією "уповноваж.особою",а це-перший випадок, тож хотів би чітко розуміти, як маємо діяти (закон каже , щоКІ врегульовує - "безпос.керівник", постанова - що уповноваж.особа - "над.розяснення, контролює дотримання...щодо КІ"), дійшли згоди, що обиратимемо "усунення від виконання щодо конкретної організації..", лишилась уточнити формально - ініціатор проекту наказу (про врегулювання потенц.КІ шляхом усун.) буде нач.відділу (як "безпос.кер"), а уповноваж.особа - візує, чи байдуже?
Мандрівник
Мандрівник

Регіон: Львовская область

Дмитрий Иванович » 10 грудня 2015, 11:51

Відповідальність щодо запобігання корупції в т.ч. і щодо врегулювання конфлікту інтересів несе керівник установи. Він же і вирішує хто що готує і робить. Але якщо є уповноважена особа, то ніби вона і повинна здійснювати діяльність з цих питань. Остаточне рішення приймає керівник установи.
Місцевий
Місцевий

Olga_Kovalchyk » 15 січня 2016, 11:26

якщо в підпорядкуванні в керівника органу місцевого самоврядуванні знаходиться підлеглим  близький родич, як здійснюється преміювання
Новачок
Новачок

Регіон: Черкасская область

Поперед.Далі

Хто зараз онлайн
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 4 гостей