Місце проживання

Місце проживання

rostislav108 » 19 березня 2014, 20:54

Доброго дня шановні колеги.
Виникла така ситуація.
Декларант заповнюючи декларацію вказує своє місце мешкання. Він дійсно там мешкає та зареєстрований (п.2 Декларації). Але ця квартира не є його власністю. Вона була продана доньці і зараз декларант просто там мешкає. Він відмовляється вказувати зазначену квартиру в Розділ 3 мотивуючи тим, що майно не є його власністю, він не орендує, а лише користується, що також не підтверджується жодним документом. Як бути в такій ситуації?
Новачок
Новачок
 
Повідомлень: 9
З нами з: 17 березня 2014, 11:33
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Харьковская область

Re: Місце проживання

Міхно Тетяна » 20 березня 2014, 12:08

Річ у тім, що у позиції 25 розділу III потрібно зазначати не лише ту квартиру, яка належить суб’єкту декларування на праві власності, а і ту яка находиться у нього на іншому праві користування.
Отже, у ситуації, що описана Вами потрібно діяти наступним чином:
- Повідомляємо таку особу , що оскільки він мешкає у квартирі своєї доньки, то, напевно, між ними відбулася домовленість (навіть усна) про те, що він має право користуватися вказаним помешканням. А тому він повинен зазначити про таку квартиру у декларації.
- Також можна нагадати про те, що відповідно до вимог ст. 12 антикорупційного Закону, протягом тридцяти днів з дня подання декларації здійснюється її логічний та арифметичний контроль. При цьому, особа, що уповноважена на здійснення такої перевірки все одно поставить йому запитання, щодо того, чому він не зазначє у декларації про те майно, яким він користується (мається на увазі те, де він мешкає). Протягом п’яти днів суб’єкт декларування буде вимушений подати пояснення з цього приводу.
- Пояснюємо, що його пояснення можуть не переконати уповноважену особу, і він в цих діях побачить ознаки правопорушення. В такому випадку уповноважений підрозділ (особа) буде зобов’язана письмово повідомити не лише керівника відповідного державного органу а і правоохоронні органи про виявлений ними факт для належного реагування. З цих підстав у особи може настати юридична відповідальність. То навіщо йому усі ці неприємності!
Аватар користувача
Мандрівник
Мандрівник
 
Повідомлень: 28
З нами з: 03 лютого 2014, 07:52
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Харків

Re: Місце проживання

ludmyla » 01 квітня 2015, 07:45

Міхно Тетяна написав:Річ у тім, що у позиції 25 розділу III потрібно зазначати не лише ту квартиру, яка належить суб’єкту декларування на праві власності, а і ту яка находиться у нього на іншому праві користування.
Отже, у ситуації, що описана Вами потрібно діяти наступним чином:
- Повідомляємо таку особу , що оскільки він мешкає у квартирі своєї доньки, то, напевно, між ними відбулася домовленість (навіть усна) про те, що він має право користуватися вказаним помешканням. А тому він повинен зазначити про таку квартиру у декларації.
- Також можна нагадати про те, що відповідно до вимог ст. 12 антикорупційного Закону, протягом тридцяти днів з дня подання декларації здійснюється її логічний та арифметичний контроль. При цьому, особа, що уповноважена на здійснення такої перевірки все одно поставить йому запитання, щодо того, чому він не зазначє у декларації про те майно, яким він користується (мається на увазі те, де він мешкає). Протягом п’яти днів суб’єкт декларування буде вимушений подати пояснення з цього приводу.
- Пояснюємо, що його пояснення можуть не переконати уповноважену особу, і він в цих діях побачить ознаки правопорушення. В такому випадку уповноважений підрозділ (особа) буде зобов’язана письмово повідомити не лише керівника відповідного державного органу а і правоохоронні органи про виявлений ними факт для належного реагування. З цих підстав у особи може настати юридична відповідальність. То навіщо йому усі ці неприємності!


Я с вами полностью согласна, но подскажите как убедить человека вписать эту квартиру в декларацию, потому что он стоит на своем что документов на его имя нет, значит квартира не его. (может есть какой-т о законодательный документ по этому поводу)
Новачок
Новачок
 
Повідомлень: 2
З нами з: 19 березня 2015, 10:06
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Харьковская область

Re: Місце проживання

Дмитрий Иванович » 01 квітня 2015, 08:31

Міхно Тетяна написав:- Також можна нагадати про те, що відповідно до вимог ст. 12 антикорупційного Закону, протягом тридцяти днів з дня подання декларації здійснюється її логічний та арифметичний контроль. При цьому, особа, що уповноважена на здійснення такої перевірки все одно поставить йому запитання, щодо того, чому він не зазначє у декларації про те майно, яким він користується (мається на увазі те, де він мешкає). Протягом п’яти днів суб’єкт декларування буде вимушений подати пояснення з цього приводу.

Нету уже логичного и арифметического контроля с 1 января. ДФС проверяет декларацию на предмет достоверности данных указанных в ней. п.9 ст. 12 ЗУ "Про засади запобігання і протидії корупції".
Місцевий
Місцевий
 
Повідомлень: 554
З нами з: 24 березня 2015, 15:59
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Черновцы

Re: Місце проживання

Козіна Віра » 01 квітня 2015, 14:02

А Ви на дату посту подивіться, це ж писано вже понад рік тому! ))

А щодо необхідності переконувати декларанта - нащо Вам ці стреси? не бажає людина бланк декларації прочитати, де зазначено, що вказується й майно, що знаходиться у користуванні - ну то це її проблеми. Кожен особисто несе відповідальність з0а те, що він "намалював" у декларації. Вспливе під час перевірки - буде біда, не спливе - значить їй пощастило.
Аватар користувача
Місцевий
Місцевий
 
Повідомлень: 721
З нами з: 13 грудня 2013, 13:07
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Харків

Re: Місце проживання

Дмитрий Иванович » 01 квітня 2015, 14:43

Козіна Віра написав:А Ви на дату посту подивіться, це ж писано вже понад рік тому! ))

Вибачте. Не звернув уваги на рік, побачив тільки в останньму пості "сьогодні" і думав, що тема цього року.
Місцевий
Місцевий
 
Повідомлень: 554
З нами з: 24 березня 2015, 15:59
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Черновцы

Re: Місце проживання

Козіна Віра » 01 квітня 2015, 15:20

Я хотіла їх "поприбивати" саме з міркувань, що хтось поплутає дати, бо вони там не надто яскраві, але вирішила залишити - про всяк випадок))
Думаєте, краще їх прибрати?
Аватар користувача
Місцевий
Місцевий
 
Повідомлень: 721
З нами з: 13 грудня 2013, 13:07
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Харків



Хто зараз онлайн
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість