Чи усі бюджетники мають подавати аникорупційну декларацію?

Чи усі бюджетники мають подавати аникорупційну декларацію?

Козіна Віра » 12 лютого 2014, 13:52

Ні, не усі. Тільки посадові особи. Але не лише бюджетних установ, а будь-яких осіб юридичних осіб публічного права, незалежно від того, є вона госпрозрахунковою чи фінансується за рахунок коштів місцевого (державного) бюджету.
Така новела з"явилася у нас з 2014 року.
До юросіб публічного права згідно зі ст. 81 Цивільного кодексу України належать усі особи, створені розпорядчим актом Президента України, органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування.
На жаль, у більшості бюджетних установ не так просто встановити, чи є особа посадовою, оскільки у профільних законах, які регламентують різні види професійної діяльності, відсутні чіткі визначення цього поняття.
Відповідно до абз. 6 пп. 5 п. 3 розділу “Загальні положення” Методичних рекомендацій "Запобігання і протидія корупції в державних органах та органах місцевого самоврядування", затверджених Міністерством юстиції України 09.10.2013 р., для застосування вимог антикорупційного законодавства під “посадовими особами” розуміють працівників, які постійно, тимчасово чи за спеціальним повноваженням здійснюють функції представників влади чи місцевого самоврядування, а також постійно чи тимчасово обіймають в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах чи організаціях посади, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських функцій, або виконують такі функції за спеціальним повноваженням, яким особа наділяється повноважним органом державної влади, органом місцевого самоврядування, центральним органом державного управління із спеціальним статусом, повноважним органом чи повноважною службовою особою підприємства, установи, організації, судом або законом.
При цьому для визначення “організаційно-розпорядчих” та “адміністративно-господарських обов'язків” Мінюст пропонує використовувати постанову Пленуму Верховного Суду України від 26.04.02 р. № 5 "Про судову практику у справах про хабарництво", яка дає наступні визначення цих термінів:
Організаційно-розпорядчі обов'язки - це обов'язки по здійсненню керівництва галуззю промисловості, трудовим колективом, ділянкою роботи, виробничою діяльністю окремих працівників на підприємствах, в установах чи організаціях незалежно від форми власності. Такі функції виконують, зокрема, керівники міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, державних, колективних чи приватних підприємств, установ і організацій, їх заступники, керівники структурних підрозділів (начальники цехів, завідуючі відділами, лабораторіями, кафедрами), їх заступники, особи, які керують ділянками робіт (майстри, виконроби, бригадири тощо).
Адміністративно-господарські обов'язки - це обов'язки по управлінню або розпорядженню державним, колективним чи приватним майном (установлення порядку його зберігання, переробки, реалізації, забезпечення контролю за цими операціями тощо). Такі повноваження в тому чи іншому обсязі є у начальників планово-господарських, постачальних, фінансових відділів і служб, завідуючих складами, магазинами, майстернями, ательє, їх заступників, керівників відділів підприємств, відомчих ревізорів та контролерів тощо.
Особа є службовою не тільки тоді, коли вона здійснює відповідні функції чи виконує обов'язки постійно, а й тоді, коли вона робить це тимчасово або за спеціальним повноваженням, за умови, що зазначені функції чи обов'язки покладені на неї правомочним органом або правомочною службовою особою.
Працівники підприємств, установ, організацій, які виконують професійні (адвокат, лікар, вчитель тощо), виробничі (наприклад, водій) або технічні (друкарка, охоронник, тощо) функції, можуть визнаватися службовими особами лише за умови, що поряд із цими функціями вони виконують організаційно-розпорядчі або адміністративно-господарські обов'язки.
Аватар користувача
Місцевий
Місцевий
 
Повідомлень: 721
З нами з: 13 грудня 2013, 13:07
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Харків

Re: Чи усі бюджетники мають подавати аникорупційну деклараці

КЗОЗ ХМЛ 28 » 12 березня 2014, 06:23

Виникло питання до наведеного роз'яснення: Особи, що тимчасово виконують обов'язки декларанта - теж стають декларантами?
Наприклад: лікар невропатолог тимчасово виконує обов'язки заступника головного лікаря з поліклінічного розділу роботи на час тарифної відпустки або курсів останнього.
Новачок
Новачок
 
Повідомлень: 4
З нами з: 11 березня 2014, 12:04
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.



Хто зараз онлайн
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей