Конфлікт інтересів в галузі освіти

Конфлікт інтересів в галузі освіти

Ганна Набільська » 22 лютого 2016, 15:25

Доброго дня! Допоможіть порадою. Керівники комунальних закладів освіти прирівняні до осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування. В галузі освіти працює багато близьких осіб, що не заборонено Законом № 1700. Керівники призначають премії, щорічну грошову винагороду вчителям - своїм близьким родичам за погодженням голови профспілкового комітету. Всі керівники повідомили письмово управління освіти міської ради про наявність в закладі близьких осіб. 


Питання: як керівник управління освіти має врегулювати потенційний конфлікт інтересів? Вважаю, що допустимий захід - встановлення зовнішнього контролю. КІ має постійний характер, закладів освіти - 160! Це дуже великий обєм роботи, якщо реагувати на кожне повідомлення про КІ. Чи може керівник управління написати відповідь-лист всім керівникам закладів з пропозицією:


- посилити роль голів профспілкових комітетів при визначенні керівниками розмірів преміювання близьких осіб;


- прописати чіткий порядок преміювання близьких осіб в положенні про преміювання працівників закдалу (додаток до колективної угоди).  


Які дії ще повинні вчинити керівники закладів освіти та представники управління освіти, щоб уникнути адмін. відповідальності. Заздалегідь вдячна!

Новачок
Новачок
 
Повідомлень: 2
З нами з: 22 лютого 2016, 15:10
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Херсонская область

Re: Конфлікт інтересів в галузі освіти

yaoleg » 22 лютого 2016, 19:52

Керівник управління освіти не є безпосереднім керівником учителя. І наскільки розумію подання на премію вчителям подає до управління освіти директор навчального закладу, а вже керівник управління освіти затверджує. Ну і де тут конфлікт інтересів?
Код: Виділити все
потенційний конфлікт інтересів - наявність у особи приватного інтересу у сфері, в якій вона виконує свої службові чи представницькі повноваження, що може вплинути на об’єктивність чи неупередженість прийняття нею рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання зазначених повноважень;

реальний конфлікт інтересів - суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об’єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи невчинення дій під час виконання зазначених повноважень;


Безпосередній керівник особи або керівник органу, до повноважень якого належить звільнення/ініціювання звільнення з посади протягом двох робочих днів після отримання повідомлення про наявність у підлеглої йому особи реального чи потенційного конфлікту інтересів приймає рішення щодо врегулювання конфлікту інтересів, про що повідомляє відповідну особу.

Національне агентство у випадку одержання від особи повідомлення про наявність у неї реального, потенційного конфлікту інтересів упродовж семи робочих днів роз’яснює такій особі порядок її дій щодо врегулювання конфлікту інтересів.

Звільнення особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, прирівняної до неї особи з займаної посади у зв’язку з наявністю конфлікту інтересів здійснюється у разі, якщо реальний чи потенційний конфлікт інтересів у її діяльності має постійний характер і не може бути врегульований в інший спосіб, в тому числі через відсутність її згоди на переведення або на позбавлення приватного інтересу.

Безпосередній керівник або керівник органу, до повноважень якого належить звільнення/ініціювання звільнення з посади, якому стало відомо про конфлікт інтересів підлеглої йому особи, зобов’язаний вжити передбачені Законом заходи для запобігання та врегулювання конфлікту інтересів такої особи.

У разі існування в особи сумнівів щодо наявності в неї конфлікту інтересів вона зобов’язана звернутися за роз’ясненнями до територіального органу Національного агентства. У разі якщо особа не отримала підтвердження про відсутність конфлікту інтересів, вона діє відповідно до вимог, передбачених у розділі 5 Закону.

Якщо особа отримала підтвердження про відсутність конфлікту інтересів, вона звільняється від відповідальності, якщо у діях, щодо яких вона зверталася за роз’ясненням пізніше було виявлено конфлікт інтересів.
Аватар користувача
Коронована особа
Коронована особа
 
Повідомлень: 2440
З нами з: 11 лютого 2012, 11:15
Звідки: Вінниця
Дякував (а): 22 раз.
Подякували: 373 раз.
Регіон: Винницкая область

Re: Конфлікт інтересів в галузі освіти

Ганна Набільська » 23 лютого 2016, 08:16

Конфлікт інтересів створює керівник закладу, який наказом преміює вчителя - свою близьку особу. А начальник управління освіти призначає керівників закладів на посади, звільняє їх, притягає до дисциплінарної відповідальності та заохочує. Тому про потенційний чи реальний КІ керівники закладів повинні повідомляти саме начальника управління освіти.
Новачок
Новачок
 
Повідомлень: 2
З нами з: 22 лютого 2016, 15:10
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Херсонская область

Re: Конфлікт інтересів в галузі освіти

yaoleg » 23 лютого 2016, 18:49

Так, я згоден з Вами, конфлікт інтересів є якщо керівник закладу є близькою особою начальника управління освіти. Але якщо вчитель є близькою особою начальника управління освіти, то конфлікт інтересів відсутній, бо вчитель безпосредньо підпорядкований керівнику навчального закладу.
Аватар користувача
Коронована особа
Коронована особа
 
Повідомлень: 2440
З нами з: 11 лютого 2012, 11:15
Звідки: Вінниця
Дякував (а): 22 раз.
Подякували: 373 раз.
Регіон: Винницкая область

Re: Конфлікт інтересів в галузі освіти

Ro_Na » 26 червня 2016, 11:24

Доброго дня. Підкажіть будь ласка, чи є потенційний конфлікт  інтересів, якщо я директор школи, моя мати працює в школі на 0,25 ст. лаборантом та в опалювальний сезон на 1 ст. гардеробниці (за такою ж схемою в закладі працює ще одна людина). Пряме підпорядкування має до завгоспа школи, але ж приймати на роботу та звільняти має керівник закладу, тобто я. Мати була прийнята на роботу ще до того, як я очолила заклад. Якщо потенційний КІ присутній, чи можна його вирішити без звільнення особи, які дії для цього мені, як керівнику закладу, треба вчинити?
Новачок
Новачок
 
Повідомлень: 1
З нами з: 26 червня 2016, 10:41
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Луганская область
Хто зараз онлайн
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей