Конфлікт інтересів

Про конфлікт інтересів

nataliya. kokiza » 01 березня 2016, 15:50

Підскажіть будь-ласка, чи мав місце конфлікт інтересів, якщо сесією сільської ради прийнете рішення про надання сільському голові грошової допомоги на вирішення соціально-побутових проблем, при цьому сільський голова участі у голосуванні не приймав, а тільки вів сесію. Про конфлікт інтересів повідомлено не було, зміни до законодавства набрали чинності у квітні 2015 року. Рішення сесії прийняте у січні 2015 року, кошти виплачувалися у травні. Куди саме сільський голова мав повідомити про конфлікт інтересів?
Новачок
Новачок

Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Винницкая область

Re: Конфлікт інтересів

Світлана Сніжна » 03 березня 2016, 14:17

Доброго дня, шановні! Прошу вас допомогти у вирішенні наступного питання, повязаного із антикорупційним законодавством: сільський голова і прибиральник службових приміщень сільського будинку культури - чоловік і дружина! при перевірці виявлено КІ щодо преміювання дружини, хоча відношення про преміювання на сільського голову пише директор СБК, підкажіть як оформити правильно дану ситуацію, якщо на суді пропонували провести рішенням сесії і всі розпорядчі документи щодо дружини голови підписуватиме сільський секретар,, допоможіть, що робити?????
Новачок
Новачок

Регіон: Кировоградская область

Козиренко Віталій » 03 березня 2016, 15:56

тобто пропонується вирішити питання у рамках ст.32 ЗУ1700. Це, теоретично, можливо зробити шляхом "надщербнути" повноваження голови, надприродньо збільшивши повноваження секретаря.
А чому не зробити це у рамках ст.33? Алгоритм (який можна затвердити рішенням сесії):
1)директор СБК вносить подання голові,
2)голова надає це подання спеціально визначеному працівнику (наприклад, тому ж секретарю) разом з проектом розпорядження на погодження,
3)спеціально визначений працівник перевіряє успішність виконання своїх обов’язків прибиральницею, тобто зміст подання, підписаний директором СБК і погоджує/не погоджує проект розпорядження,
4)голова підписує погоджене розпорядження.
Місцевий
Місцевий

Дякував (а): 18 раз.
Подякували: 75 раз.
Регіон: Луганська область

Світлана Сніжна » 03 березня 2016, 16:51

Дякую вам, але чи правомірний варіант з "надщербуванням" повноважень голови????  Дякую ще раз
Новачок
Новачок

Козиренко Віталій » 04 березня 2016, 08:17

думаю, що правомірний, бо сам голова має зробити заяву про КІ і запропонувати шляхи вирішення. З іншого боку секретар, у випадку виконання обов’язків голови, також може видавати розпорядження. Думаю, що у цьому випадку сесія має закріпити виконання обов’язків голови секретарем не за відсутності голови, а за неможливості головою виконувати певні повноваження. Тим більше, що це узгоджується з ЗУ1700.
Місцевий
Місцевий

Дякував (а): 18 раз.
Подякували: 75 раз.
Регіон: Луганська область

Світлана Сніжна » 04 березня 2016, 09:06

щиро дякую Вам від душі
Новачок
Новачок

Dimarik » 11 березня 2016, 14:00

У мене також виникла ситуація з приводу можливого конфлікту інтересів!! Прошу про правову допомогу у цьому. 
Мій товариш є керівником комунального підприємства, засновником якого є відповідна обласна рада. 
Поряд з цим, близько двох років у суді розглядається кримінальне провадження, у якому мій товариш є потерпілим.
Після виборів наприкінці 2015 року, один з адвокатів, який представляє підсудних - став депутатом обласної ради. 
Після цього за його запитом, проголошеним на пленарному засіданні, підтримано пропозицію про звіт керівників комунальних підприємств обласної ради, у тому числі яке очолює мій товариш. За це рішення поряд з іншими депутатами проголосував і вищевказаний мною адвокат.
Наступні два засідання сесії обласної ради звіт мого товариша відкладався, у зв'язку з перебуванням його на лікарняному. За перенесення заслуховування звіту також проголосовано адвокатом. А поряд з цим голові обласної ради ним направлено депутатське звернення щодо проведення службової перевірки факту перебування його на лікарняному. 
Вважаю що у його діях наявний склад правопорушення, передбачений ст.172-7 КУпАП.
Про наявність конфлікту інтересів адвокатом не повідомлялось ні на сесії обласної ради ні голові обласної ради!!!
Прохання обґрунтувати саме наявність конфлікту інтересів
Новачок
Новачок

Регіон: Сумская область

lyudmila_kirilchuk » 13 березня 2016, 13:12

доброго дня . дайте роз'яснення щодо конфлікту інтересів в сільській раді: сільський голова обраний на чергових виборах 25.10.2015 року, а гол.бухгалтер - його дружина працює на посаді з 2000 року в сільській раді.
2. Як правильно оформити в протоколі сесії запис щодо конфлікту інтересів сільського голови та гол.бухгалтера?
3.Які дії уповноваженої особи з питань корупції в сільській раді?
Новачок
Новачок

Регіон: Ровенская область

Андрій Приймак » 14 березня 2016, 09:03

lyudmila_kirilchuk написав:доброго дня . дайте роз'яснення  щодо конфлікту інтересів в сільській раді: сільський голова обраний на чергових виборах 25.10.2015 року, а  гол.бухгалтер - його дружина працює на посаді  з 2000 року в сільській раді.
2. Як правильно оформити в протоколі сесії  запис щодо конфлікту інтересів сільського голови та гол.бухгалтера?  
3.Які дії   уповноваженої особи з питань корупції в сільській раді?

Комусь потрібно звільнятись.
Мандрівник
Мандрівник

Регіон: Черновицкая область

Lissa » 05 квітня 2016, 14:02

Добрий день! Підскажіть будь-ласка як вирішити ситуацію, особа працює на державній службі вже більше 10 років і десь приблизно з 1996 року у неї були цінні папери акціонерного товарист інвестиційної компанії, при заповнені декларації у позиції 47 було зазначено  номінальна вартість цих паперів(переведена ще з карбованців) будь-якого прибутку особа не отримує. Чи є це корпоративними правами та чи наявний тут конфлікт інтересів.
Новачок
Новачок

Регіон: Черниговская область

Ігор.Ко » 19 квітня 2016, 10:00

Доброго дня шановні ! питання по конфлікту інтересів, але в частині голосування депутатів на пленарному засіданні! звертаюсь сюди бо в рубриці місцеве самоврядування думаю активність менша. Питання назріло сьогодні, а сесія уже завтра і треба термінова відповідь чи ідея.
Ситуація наступна завтра буде внесення змін до районного бюджету. в ході розподілу вільних лишків є питання виділення коштів на фінансування другого етепу будівництва повітряних ліній електро передач. один з депутатів має там земельну ділянку під забудову і активно продвигає і долучається до роботи по цьому питанню. назріває конфлік інтересів оскільки він заінтересова сторона того масиву і депутат ради. В регламенті в нас прописана наступна норма "32.5. При голосуванні щодо прийняття, внесення змін та або скасування актів нормативного характеру депутати Ради не зобов’язані утримуватись від голосування навіть за умови наявності потенційного конфлікту інтересів з питань, які може спричинити у майбутньому нормативно-правовий акт, що виноситься на голосування". Назріває наступна ситуація рада керується основним законом і цим Регламентом, але Закон "Про запобігання корупцію" утворює колізію яку тяжко правильно оформити, бо частина деп. проти такого виділення коштів частина "за", і один голос може вирішити питання виділення значних коштів з декількома нулями. Прошу всіх долучитись до обговорення і порадити як вирішити цю ситуацію. Адміна прошу не видаляти.
Мандрівник
Мандрівник

Регіон: Волынская область

denis.viniarchuk » 27 квітня 2016, 13:09

Доброго дня! Підскажіть, чи є конфлікт інтересів у такій ситуації. Я працюю заступником директора-начальником відділу у центрі зайнятості. У центр зайнятості як безробітний звернувся мій батько і перебуває на обліку у фахівця, який працює у моєму відділі. Усі документи по безробіттю підписує директор. Я, як заступник, лише контролюю правильність прийняття рішень. Ніяких підписів у документах я не ставлю.
Новачок
Новачок

hamrec » 27 квітня 2016, 15:34

Доброго дня!
В директора комунальної установи працюють :
-дружина, бухгалтер по розрахунках з населенням-підпорядковується головному бухгалтеру;
- син, інженер-енергетик - підпорядковується головному інженеру;
-невістка, апаратник ХВО - підпорядковується начальнику дільниці.
Але по суті, питання підвищення, преміювання і т.д. вирішує він.
Вбачається реальний конфлікт інтересів, але на звільнення всіх тьох працівник керівництво не піде.
Можливий варіант із зовнішнім контролем, але не зовсім зрозумілий механізм.
Хто що порадить?
Новачок
Новачок

Регіон: Хмельницкая область

Марина Marina » 28 квітня 2016, 15:12

чи буде вважати потенційним конфліктом інтересів, якщо на об'єкті перевірки працює особа, з якою я колись 10 років тому перебувала у дружніх відносинах, навчались разом в університеті.?         (років 5 до перевірки вже взагалі не бачились і не спілкуємся).
Квартирант
Квартирант

denis.viniarchuk » 28 квітня 2016, 16:06

hamrec написав:Доброго дня!
В директора комунальної  установи працюють  :
-дружина, бухгалтер по розрахунках з населенням-підпорядковується головному бухгалтеру;
- син, інженер-енергетик - підпорядковується головному інженеру;
-невістка, апаратник ХВО - підпорядковується начальнику дільниці.
Але по суті, питання підвищення, преміювання і т.д. вирішує він.
Вбачається реальний конфлікт інтересів, але на звільнення всіх тьох працівник керівництво не піде.
Можливий варіант із зовнішнім контролем, але не зовсім зрозумілий механізм.
Хто що порадить?

звільняти директора, або зовнішній контроль від вищестоящої структури. Механізму контролю поки нема.
Можливий варіант директора перевести на гол.інженера, а гол.інженера - во директора.
Новачок
Новачок

Дмитрий Иванович » 28 квітня 2016, 21:46

Марина Marina написав:чи буде вважати потенційним конфліктом інтересів, якщо на об'єкті перевірки працює особа, з якою я колись 10 років тому перебувала у дружніх відносинах, навчались разом в університеті.?         (років 5 до перевірки вже взагалі не бачились і не спілкуємся).

А в чому полягає приватний інтерес?
Місцевий
Місцевий

Подякували: 67 раз.
Регіон: Черновцы

Марина Marina » 03 травня 2016, 22:17

ШОСЬ ТИПУ "Немайновий інтерес — інтерес, спрямований на задоволення особистих фізичних (біологічних), духовних, моральних, культурних, соціальних чи інших нематеріальних потреб."
Але у мене виник сумнів чи має місце конфлікт тут
Квартирант
Квартирант

Дмитрий Иванович » 04 травня 2016, 12:14

Марина Marina написав:ШОСЬ ТИПУ "Немайновий інтерес — інтерес, спрямований на задоволення особистих фізичних (біологічних), духовних, моральних, культурних, соціальних чи інших нематеріальних потреб."
Але у мене виник сумнів чи має місце конфлікт тут

В мене дуже великий сумнів щодо наявності конфлікту інтересів.
Мало хто і коли з ким вчився, працював і т.д.
Місцевий
Місцевий

Подякували: 67 раз.
Регіон: Черновцы

Вікторія81 » 06 травня 2016, 08:55

denis.viniarchuk написав:Доброго дня! Підскажіть, чи є конфлікт інтересів у такій ситуації. Я працюю заступником директора-начальником відділу у центрі зайнятості. У центр зайнятості як безробітний звернувся мій батько і перебуває на обліку у фахівця, який працює у моєму відділі. Усі документи по безробіттю підписує директор. Я, як заступник, лише контролюю правильність прийняття рішень. Ніяких підписів у документах я не ст

В такому випадку у вас виникає потенціний конфлікт інтересів, адже за відсутності директора (лікарняний, відрядження, відпустка) на Вас покладаються його функції. Уявіть, що раптово директор йде на лікарняний, а ваш батько знімається з обліку і вам треба підписати заяву, добовий наказ тощо.
Новачок
Новачок

denis.viniarchuk » 06 травня 2016, 09:01

Вікторія81 написав:
denis.viniarchuk написав:Доброго дня! Підскажіть, чи є конфлікт інтересів у такій ситуації. Я працюю заступником директора-начальником відділу у центрі зайнятості. У центр зайнятості як безробітний звернувся мій батько і перебуває на обліку у фахівця, який працює у моєму відділі. Усі документи по безробіттю підписує директор. Я, як заступник, лише контролюю правильність прийняття рішень. Ніяких підписів у документах я не ст

В такому випадку у вас виникає потенціний конфлікт інтересів, адже за відсутності директора (лікарняний, відрядження, відпустка) на Вас покладаються його функції. Уявіть, що раптово директор йде на лікарняний, а ваш батько знімається з обліку і вам треба підписати заяву, добовий наказ тощо.

дякую за відповідь. У такому разі я можу покласти контроль за веденням персональної картки батька на заступника начальника відділу? Або ще такий варіант, якщо почне пахнути смаженим, батько з обліку знімається. Для мене можуть бути якісь наслідки?
Заяву про можливий конфлікт інтересів до керівника з правом звільнення направлено...
Новачок
Новачок

Поперед.Далі

Хто зараз онлайн
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість