Конфлікт інтересів

Re: Конфлікт інтересів

Козіна Віра » 28 квітня 2015, 17:14

Только что готовила проект протокола сессии, на которой обсуждается вопрос, связанный с конфликтом интересов одного из участников пленарного заседания. Устранение этого лица от голосования влечет неправомочность, то есть нужно принимать решение о допуске лица с частным интересом к голосованию под внешним контролем.

Хочется ругаться. Сильно! Для принятия ерундового решения пришлось придумывать очень сложную в исполнении процедуру и писать опус в двух томах! Это ж будет жуть для небольших советов! Немного остыну, отдам коллегам на перепроверку и выложу измененную версию для обсуждения. Это, наверное, уже после праздников.

Но ёлки - с этим нужно что-то делать! Ужасное усложнение работы и куча подвохов, которые могут привести и к привлечению к ответственности, и к обжалованию решений по процессуальным основаниям!

Понимаю, что закон новый и практики еще нет, но друзья, если кто-то будет сталкиваться, буду очень признательна за образцы документов - нужно отточить формулировки, чтобы потом не мучиться!
Місцевий
Місцевий

Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Харків

Козиренко Віталій » 28 квітня 2015, 22:10

Ну да, чтобы себя люстрировать, пришлось вначале написать на себя заяву, придумать проект резолюции с дополнительными действующими лицами, а теперь, при получении ответов, надо будет придумать кратчайший механизм фиксации контроля этого процесса. Думаю, что большинство маленьких советов (а их и есть большинство) не готовы это даже обсуждать.
Місцевий
Місцевий

Дякував (а): 1 раз.
Подякували: 3 раз.
Регіон: Луганська область

Дмитрий Иванович » 29 квітня 2015, 16:08

Довідка за результатами перевірки фактів своєчасності подання декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за 2014 рік (зразок)
Для перегляду та завантаження файлів реєструйтеся на сайті.
Місцевий
Місцевий

Подякували: 1 раз.
Регіон: Черновцы

Elena7777 » 30 квітня 2015, 10:25

Добрий день! Прошу допомогти розібратися у такій ситуації: начальник управління містобудування та архітектури є депутатом міської ради, а також членом земельної комісії (секретар комісії). Чи вбачається тут конфлікт інтересів????
Новачок
Новачок

petros » 02 травня 2015, 18:31

У зв'язку із набуттям чинності Законом України "Про запобігання корупції" з 26.04.2015 року та появою статті 59-1 у Законі України "Про місцеве самоврядування в Україні" виникли такі питання:
1. На сесійному засіданні планується розглядати питання про виплату премії, матеріальної допомоги сільському голові:
- Чи має право сільський голова зачитувати проект цього рішення, брати участь у обговоренні, голосувати?
- Сільський голова повинен повідомляти письмово про конфлікт інтересів ( і кого саме повідомляти?) чи достатньо публічного оголошення про це під час засідання ради як зазначено у ст. 59-1 ЗУ "Про МС"?
2. Чи не буде виникати конфлікт інтересів у сільського голови та секретаря сільської ради при щорічному затвердженні на сесії штатного розпису (яким визначаються посадові оклади) і як цей конфлікт врегулювати.
Мандрівник
Мандрівник

Регіон: Тернопольская область

Козіна Віра » 05 травня 2015, 10:07

Elena7777 написав:Добрий день! Прошу допомогти розібратися у такій ситуації: начальник управління містобудування та архітектури є депутатом міської ради, а також членом земельної комісії (секретар комісії). Чи вбачається тут конфлікт інтересів????

Тільки під час вирішення питань, які пов'язані із його приватним інтересом. Як врегульовувати подібні питання ми детально описали у травневому випуску газети "Місцеве самоврядування". Підписчики одержать її вже на наступному тиждні.
Місцевий
Місцевий

Регіон: Харків

Aleksun » 15 травня 2015, 08:08

Скажіть будь-ласка, тепер інснує два поняття конфлікту інтересів "потенційний" та "реальний", з ваших переписок мені зрозуміло, що наприклад депутати не можуть приймати участь у голосуванні щодо осіб, які є їх родичами, це реальний конфлікт інтересів. А потенціальний? Виходячи з поняття по новому закону, то цей депутат вже до голосування мав "потенційний конфлікт" про який теж треба повідомляти своєму керівнику, чи як? Роз'ясність будь-ласка...
Мандрівник
Мандрівник

Регіон: Луганская область

Куликовская Виталия » 12 червня 2015, 09:22

Добрий день. У керівника комунального підприємства син рпацює оператором компютерного набору. Батько тобто керівник приймає та звільняє йього, але підпорядковується він головному бухгалтеру. Чи може бути конфлікт інтересів??? Цим питання зацікавилась прокуратура, і шукаемо вирішення питання мирним пшляхом.
Мандрівник
Мандрівник

Aleksun » 12 червня 2015, 10:01

Куликовская Виталия написав:Добрий день. У керівника комунального підприємства син рпацює оператором компютерного набору. Батько тобто керівник приймає та звільняє йього, але підпорядковується він головному бухгалтеру. Чи може бути конфлікт інтересів??? Цим питання зацікавилась прокуратура, і шукаемо вирішення питання мирним пшляхом.

На мою думку це реальний конфлікт інтересів, тому що "пряме підпорядкування - відносини прямої організаційної або правової залежності підлеглої особи від її керівника, в тому числі через вирішення (участь у вирішенні) питань прийняття на роботу, звільнення з роботи, застосування заохочень, дисциплінарних стягнень, надання вказівок, доручень тощо, контролю за їх виконанням;" ( ЗУ "Про запобігання корупції") Тобто батько підписує наказ на звільнення чи прийняття сина... конфлікт очевидний.
Мандрівник
Мандрівник

Регіон: Луганская область

oxana_u » 12 червня 2015, 16:08

Aleksun написав:
Куликовская Виталия написав:Добрий день. У керівника комунального підприємства син рпацює оператором компютерного набору. Батько тобто керівник приймає та звільняє йього, але підпорядковується він головному бухгалтеру. Чи може бути конфлікт інтересів??? Цим питання зацікавилась прокуратура, і шукаемо вирішення питання мирним пшляхом.

На мою думку це реальний конфлікт інтересів, тому що "пряме підпорядкування - відносини прямої організаційної або правової залежності підлеглої особи від її керівника, в тому числі через вирішення (участь у вирішенні) питань прийняття на роботу, звільнення з роботи, застосування заохочень, дисциплінарних стягнень, надання вказівок, доручень тощо, контролю за їх виконанням;" ( ЗУ "Про запобігання корупції") Тобто батько підписує наказ на звільнення чи прийняття сина... конфлікт очевидний.

Добрий день. На державному підприємстві працює подружжя: дружина - головним економістом, чоловік- головним інженером. Обоє підпорядковуються безпосередньо директору підприємства. Однак, головним економістом, відповідно до посадової інструкції, формується штатний розпис і встановлюються посадові оклади відповідно до передбачених в Колективному договорі коефіцієнтів співвідношення посадових окладів та погоджує розмір преміювання, розмір матеріальних допомог та одноразових виплат відповідно до Положень Колективного договору усім працівникам в тому собі і чоловіку. Чи виникає в даній ситуації конфлікт інтересів та які шляхи його вирішення. Дякую
Новачок
Новачок

Регіон: Ровенская область

Дмитрий Иванович » 17 червня 2015, 14:16

У меня вот есть ситуация, и есть несколько мнений. Решил спросить здесь.
Есть заступник начальника держоргана, он же в.о. начальника этого держоргана. Его сын специалист в бухгалтерии. Здесь потенциальный или реальный конфликт интересов?
Місцевий
Місцевий

Світусик78 » 17 червня 2015, 14:19

я думаю, що реальний КІ
Квартирант
Квартирант

Регіон: Ивано-Франковская область

Дмитрий Иванович » 17 червня 2015, 14:27

Світусик78 написав:я думаю, що реальний КІ

Чому реальний, а не потенційний? Поки що є тільки приватний інтерес, але суперечності як такої немає...
Місцевий
Місцевий

yaoleg » 18 червня 2015, 05:31

Дивлячись, який розподіл обов’язків між керівництвом. Якщо заступник відповідальний за роботу бухгалтерії, то раніше чи пізніше виникне конфлікт інтересів. ;)
Коронована особа
Коронована особа

Дякував (а): 8 раз.
Подякували: 36 раз.
Регіон: Винницкая область

Дмитрий Иванович » 18 червня 2015, 09:03

yaoleg написав:Дивлячись, який розподіл обов’язків між керівництвом. Якщо заступник відповідальний за роботу бухгалтерії, то раніше чи пізніше виникне конфлікт інтересів. ;)

Ви праві. Вже раніше виникало питання наявності конфлікту інтересів. Зробили розподіл обов'язків де за роботу бухгалтерії відповідає інший заступник. Тому конфлікту як такого немає. Але зараз коли даний заступник є в.о., та ще з новим законом, виникає конфлікт, тому що він по суті підписує премії, надбавки тощо, а також звільняє та переводить працівників. Тому тут я вважаю реального поки що немає, але є потенційний на лицо!
Місцевий
Місцевий

Філатова Ірина » 22 червня 2015, 08:12

Добрий день! Я працюю в секторі із запобігання та протидії корупції завідувачем сектору, крім мене в секторі є ще головний спеціаліст (посада на данний час вільна), підскажіть будь-ласка чи можу я погоджувати накази відносно себе (наприклад відпустку, матеріальну допомогу, про встановлення надбавок, звільнення по переводу (бо в нас зараз реорганізація)?
Новачок
Новачок

Регіон: Николаевская область

Козиренко Віталій » 22 червня 2015, 08:56

Філатова Ірина написав:Добрий день! Я працюю в секторі із запобігання та протидії корупції завідувачем сектору, крім мене в секторі є ще головний спеціаліст (посада на данний час вільна), підскажіть будь-ласка чи можу я погоджувати накази відносно себе (наприклад відпустку, матеріальну допомогу, про встановлення надбавок, звільнення по переводу (бо в нас зараз реорганізація)?

бачу таке вирішення:
1. Доповідна на безпосереднього керівника про потенційний КІ при погодженні актів щодо себе (п.2 ч.1 ст.28 ЗУ №1700).
2.Безп. керівник готує чи видає ( в залежності від рівня посади) розп. акт (у дводенний термін від доповідної) (ч.3 ст.28) про вирішення цього потенційного та реального КІ, який може виникати при погодженні актів щодо особи 1, поклавши цю функцію (погодження) на особу 2 (ст.30).
При неможливості цього - зовнішній контроль, наприклад, погодження під наглядом особи3, яка буде писати під підписом особи1: "Погодження здійснено за моєї присутності" (ч.1 та п.2 ч.2 ст.33)
Місцевий
Місцевий

Філатова Ірина » 22 червня 2015, 09:49

Дякую за відповідь! А в чому тут мій приватний інтерес, якщо наприклад в наказі про відпустку дні пише відділ кадрів (і погоджує керівник відділу кадрів, нарахування коштів здійснює бухгалтерський відділ і головний бухгалтер його також погоджує тим самим бере на себе відповідальність за нараховані кошти) в чому тут взагалі вбачається корупція, якщо це моє законне право. У нас начальник пише сам на себе наказ наприклад відбуваю у відрядження, приступаю до роботи ітд, що це теж є конфліктом інтересів?
І тут в мене виникає ще одне питання, а саме: у нашому держоргані йде реорганізація, перший заступник начальника, заступник начальника нашого держоргану, я (завідувач сектру із запобігання та протидії корупції), головний бухгалтер, начальник відділу кадрів, начальник юридичного відділу є членами комісії з реорганізації, тому ми самі останні хто буде звільнятися по переводу до нового держоргану і получається самі на себе будемо погоджувати наказ про звільнення у порядку переведення, встановити зовнішній котроль не можливо, бо більш нікого з працівників не залишиться, що тоді в такому випадку робити?
Також в нас відомість про нарахування надбавок затверджується наказом, який також погоджуємо: я (завідувач сектру із запобігання та протидії корупції), головний бухгалтер, начальник відділу кадрів, начальник юридичного відділу, тут також не можливо встановити контроль, адже в тій відомості всі працівники, а тому у кожного хто підпише можливий конфлікт інтересів. Домопожіть будь-ласка розібратися в данних ситуаціях, адже ситуація дуже заплутана.
Дуже сумно, що з корупцією боряться не там де треба це роботи =(
Новачок
Новачок

Козиренко Віталій » 22 червня 2015, 10:23

Кожен погоджувач робить заключення про документ у межах своєї компетенції. Ви розглядаєте документ не з точки зору правильності нарахування, а якраз з точки зору корупційної складової при цьому нарахуванні. Як на мене, виникає періодичний реальний КІ.
Місцевий
Місцевий

Філатова Ірина » 22 червня 2015, 10:34

А як бути з ситуацією про реорганізацію і набдавки? Просто хочеться почути вашу точку зору. Заздалегідь вдячна!
Новачок
Новачок

Поперед.Далі

Хто зараз онлайн
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 3 гостей