Чи потрібна згода члена сім"ї на оприлюднення декларації?

Чи потрібна згода члена сім"ї на оприлюднення декларації?

Козіна Віра » 19 лютого 2014, 19:39

Попереднє запитання нашої відвідувачки нагадало мені про те, що дуже часто запитують, а як бути, якщо член сім"ї декларанта проти оприлюднення відомостей про нього. І взагалі, чи потрібна згода членів сім"ї на оприлюднення інформації з декларацій.
Ні не потрібна. Поясню чому.
Згідно з абз. 7 ст. 1 Закону України "Про захист персональних даних" обробка персональних даних - будь-яка дія або сукупність дій, таких як збирання, реєстрація, накопичення, зберігання, адаптування, зміна, поновлення, використання і поширення (розповсюдження, реалізація, передача), знеособлення, знищення персональних даних, у тому числі з використанням інформаційних (автоматизованих) систем;
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 11 Закону України "Про захист персональних даних" однією з підстав для обробки персональних даних є необхідність виконання обов'язку володільця персональних даних, який передбачений законом.
Необхідність оприлюднення відомостей з декларацій передбачена ч. 2 ст. 12 антикорупційного Закону № 3206.
Відповідно до ч. 6 ст. 6 Закону україни "Про доступ до публічної інформації" не належать до інформації з обмеженим доступом відомості, зазначені у декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру, оформленої за формою і в порядку, що встановлені Законом України "Про засади запобігання і протидії корупції", крім відомостей, зазначених в абз. 2 ч. 2 ст. 12 антикорупційного Закону № 3206.
Чому цю інформацію віднесено до категорії відкритої, дуже добре роз"яснено у Рішенні Конституційного Суду України у справі за конституційним поданням Жашківської районної ради Черкаської області щодо офіційного тлумачення положень частин першої, другої статті 32, частин другої, третьої статті 34 Конституції України від 20 січня 2012 року N 2-рп/2012.
Отже, або суб"єкт декларування, або юридична особа, у якій цей суб"єкт декларування працює, можуть за своїм рішенням оприлюднювати відомості з декларацій без жодної згоди членів сім"ї субєкта декларування, як законні володільціи (розпорядники) цієї інформації.
Нагадаю ще раз, що оприлюдненню підлягає не уся інформація з декларацій. Більш того, оприлюднення відомостей з декларацій, які законом віднесені до категорії конфіденційних (абз. 2 ч. 2 ст. 12 антикорупційного Закону № 3206), є серйозним правопорушенням. Тому будьте уважні, коли складаєте списки для оприлюднення чи "вивішуєте" інформацію на сайтах. От як раз для оприлюднення інформації з обмеженим доступом потрібні писмьові згоди на їх оприлюднення.
Аватар користувача
Місцевий
Місцевий
 
Повідомлень: 721
З нами з: 13 грудня 2013, 13:07
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Харків


Хто зараз онлайн
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість