Передача коштів від ОМС до ОТГ

Передача коштів від ОМС до ОТГ

Станкус Тетяна » 29 квітня 2016, 09:54

Пропоную розглянути запитання, яке, вважаю, буде дуже актуальним для новостворених у цому році ОТГ.
Передача коштів від ОМС до головної садиби



Бюджети органів місцевого самоврядування (ОМС), які об'єдналися нещодавно (березень 2016 року) згідно з нормами чинного законодавства виконуються окремо до 31 грудня 2016 року. В той же час вже в 2016 році деякі працівники ОМС, що об'єдналися переходять працювати до головної садиби. В зв'язку з цим коштів на заробітну плату таких працівників у бюджеті головної садиби недостатньо на 2016 рік, а в ОМС, що об'єдналися - навпаки тепер економія коштів на заробітну плату працівників, які вивільняються. Як бути в цій ситуації? Як правильно передати кошти з бюджетів ОМС до бюджету головної садиби?


           Так, бюджети територіальних громад, що об’єдналися і будуть об’єднуватися впродовж 2016 року, відповідно до ч. 9 ст. 8 Закону України «Про добровільне об'єднання територіальних громад» від 05.02.2015 р. № 157-VIII (далі – Закон № 157) до закінчення бюджетного періоду виконуються окремо з урахуванням особливостей, встановлених цією нормою Закону.
           Однією із особливостей є та, що сільська, селищна, міська рада, обрана об’єднаною територіальною громадою (далі - ОТГ), може вносити зміни до рішень про місцеві бюджети, прийняті сільськими, селищними, міськими радами, обраними територіальними громадами, що об’єдналися (абз. 2 ч. 9 ст. 8 Закону № 157).
           Також, ч. 3 ст. 8 цього Закону передбачено, що об’єднана територіальна громада є правонаступником всього майна, прав та обов’язків територіальних громад, що об’єдналися, з дня набуття повноважень сільською, селищною, міською радою, обраною такою об’єднаною територіальною громадою.
           Юридична особа - сільська, селищна, міська рада, розміщена в адміністративному центрі об’єднаної територіальної громади, є правонаступником прав та обов’язків всіх юридичних осіб - сільських, селищних, міських рад, обраних територіальними громадами, що об’єдналися (абз.2 ч. 4 ст. 8 Закону № 157).
           Отже, рада ОТГ у разі потреби може внести зміни до рішення про бюджет будь-якої ради, що увійшла до складу ОТГ, та передбачити міжбюджетний трансферт бюджету відповідної ради, розміщеної в адміністративному центрі ОТГ, для здійснення певних видатків.
           Перелік міжбюджетних трансфертів, які можуть передбачатися у відповідних місцевих бюджетах, визначено ст. 101 Бюджетного кодексу України від 08.07.2010 р. № 2456-VI.

           До речі, аналогічний механізм передачі коштів від ОМС до ОТГ необхідно застосовувати не тільки щодо коштів на заробітну плату, а й щодо інших статей витрат.
Аватар користувача
Місцевий
Місцевий
 
Повідомлень: 549
З нами з: 03 лютого 2014, 07:43
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 7 раз.
Регіон: Харьковская область



Хто зараз онлайн
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість