надання копії розпорядження про звільнення з роботи

надання копії розпорядження про звільнення з роботи

sveta_sergienko » 28 травня 2014, 09:40

Надайте, будь ласка, консультацію - у яких випадках звільненому працівнику обов'язково треба видавати копію розпорядження про звільнення з роботи, а коли не обов'язково, чи є якісь строки для цього? У сільській раді працював спеціаліст з обліку, звільнився ще в листопаді 2013 р., а у травні 2014 р. вимагає копію розпорядження.
Новачок
Новачок
 
Повідомлень: 8
З нами з: 13 лютого 2014, 15:41
Звідки: Алушта
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Крым

Re: надання копії розпорядження про звільнення з роботи

Федченко Леся » 28 травня 2014, 10:15

Як йдеться у ч. 3 ст. 47 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП), власник або уповноважений ним орган (у вашому випадку — сільська рада в особі сільського голови чи особа, яка виконує його обов'язки) зобов'язаний у день звільнення видати працівнику копію наказу про звільнення з роботи (у вашому випадку — розпорядження) лише у разі звільнення працівника з ініціативи власника або уповноваженого ним органу (тобто, з ініціативи сільської ради). Як видно із запитання — працівник звільнився за власним бажанням. Отже, ця норма на нього не поширюється. У решті випадків звільнення - копія наказу (розпорядження) видається на вимогу працівника. Це, якраз, ваш випадок.
Отже, жодних строків для видання копії наказу (розпорядження) про звільнення на вимогу працівника немає. Працівник має право у будь-який час вимагати надати йому цей документ, і відмовити йому жодних законних підстав немає.
Також нагадаю, що у день звільнення працівника власник або уповноважений ним орган зобов'язаний провести повний розрахунок з працівником і видати йому належно оформлену трудову книжку (ч. 1 ст. 47 КЗпП).
Окрім цього, на вимогу працівника (тобто, у будь-який час) власник або уповноважений ним орган зобов'язаний видати працівнику довідку про його роботу на даному підприємстві, в установі, організації із зазначенням спеціальності, кваліфікації, посади, часу роботи і розміру заробітної плати (ст. 49 КЗпП). Зверніть увагу, що ця норма поширюється як на працюючих, так і на звільнених з роботи працівників.
Таким чином, у вашій конкретній ситуації, сільська рада зобов'язана видати копію розпорядження про звільнення працівника не залежно від дати його звільнення з роботи у раді. І надалі, у будь-який час він може звертатися до вас з проханням видати або копію розпорядження про звільнення, або довідку про роботу у раді, і ці вимоги мають бути в обов'язковому порядку задоболені.
Дякую за запитання!
Аватар користувача
Мешканець
Мешканець
 
Повідомлень: 290
З нами з: 03 лютого 2014, 07:47
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Харків



Хто зараз онлайн
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість