двойные должности в ОМС

двойные должности в ОМС

sveta_sergienko » 11 лютого 2014, 12:24

Добрый день! Вопрос такого плана...На сегодняшний день в штатах некоторых органов местного самоуправления встречаются "двойные" должности, например: управляющий делами исполнительного аппарата совета+заместитель председателя совета? Не является ли это нарушением закона?
Новачок
Новачок
 
Повідомлень: 8
З нами з: 13 лютого 2014, 15:41
Звідки: Алушта
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Крым

Re: двойные должности в ОМС

Федченко Леся » 19 лютого 2014, 15:10

Так, у деяких місцевих радах зустрічається “об'єднання” посад. На перший погляд, нічого страшного у цьому немає. Але, це лише на перший погляд. Для того, щоб відповісти на запитання чи є таке “об'єднання” у межах закону, чи знаходиться “за межею”, на мою думку, треба згадати які існують посади в органах місцевого самоврядування і чим відрізняються одна від одної.
Нагадаю, що за ст. 56 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" заступник голови районної, районної у місті (у разі її створення) ради, перший заступник, заступник голови обласної ради обираються відповідною радою в межах строку її повноважень з числа депутатів. Ці особи працюють у раді на постійній основі. Щодо посад начальників відділів - ці посади входять до складу виконавчого апарату відповідної ради і щодо них застосовується ІНШИЙ механізм призначення на посаду. Зверніть увагу - саме призначення, а не обрання. Так, за ст. 10 Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування" прийняття на службу в органи місцевого самоврядування, зокрема, здійснюється:
- на посаду голови, заступників голови районної, районної у місті, обласної ради, заступника міського голови - секретаря Київської міської ради, секретаря сільської, селищної, міської ради, голови постійної комісії з питань бюджету обласної, Київської та Севастопольської міських рад шляхом обрання відповідною радою;
- на посади заступників сільського, селищного, міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради, керуючого справами (секретаря) виконавчого комітету сільської, селищної, міської, районної у місті ради шляхом затвердження відповідною радою;
- на посади керівника секретаріату (керуючого справами) районної, обласної ради, керуючого справами виконавчого апарату обласних і районних рад, керівників відділів, управлінь та інших працівників органів місцевого самоврядування шляхом призначення відповідно сільським, селищним, міським головою, головою районної, районної у місті, обласної ради на конкурсній основі чи за іншою процедурою, передбаченою законодавством України.
До того ж, призначення здійснюється шляхом застосування процедури конкурсу.
Із зазначеного вище зрозуміло, що “об'єднати”, наприклад, посади керівника секретаріату (керуючого справами) районної, обласної ради, керуючого справами виконавчого апарату обласних і районних рад, керівників відділів, управлінь та інших працівників органів місцевого самоврядування, які згідно зі ст. 10 Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування" призначаються відповідно сільським, селищним, міським головою, головою районної, районної у місті, обласної ради на конкурсній основі - то, на моє глибоке переконання, ніякого порушення у цьому не буде і в цьому випадку якраз і можна говорити про економію коштів місцевого бюджету і оптимізацію витрат на утримання виконавчих апаратів рад. Наприклад, керуючий справами-начальник відділу організаційного забезпечення... Знову ж-таки, перелічені посади мають однаковий спосіб призначення і їх "об'єднання" ніякої плутанини не породжує.
Але, наприклад, “об'єднання” посади керуючого справами виконавчого апарату районної ради (який призначається на посаду) із посадою заступника голови районної ради (який обирається на посаду) — неможливо. По-перше, ці посади мають різні способи призначення (обрання) на них. По-друге, підстави для звільнення з цих посад (припинення повноважень) також різні.
Отже, при вирішенні питання доцільності об'єднання будь-яких посад в ОМС, поміркуйте над тим, чи не принесе це вам проблем у майбутньому.
До речі, подібне запитання надходило до редакції газети “Місцеве самоврядування”, відповідь на яке опубліковано у № 12 газети “Місцеве самоврядування” за грудень 2013 року (“І швець, і жнець, і на дуді грець...(про об'єднання посад в ОМС)”, с. 69).
Аватар користувача
Мешканець
Мешканець
 
Повідомлень: 290
З нами з: 03 лютого 2014, 07:47
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Харків



Хто зараз онлайн
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість