Як називати посаду першого заступника голови обласної ради

Як називати посаду першого заступника голови обласної ради

nyuta.perova » 29 серпня 2014, 14:28

Яким чином називати посаду першого заступника голови обласної ради, у разі коли відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» на нього покладено повноваження голови обласної ради на підставі його розпорядження? Оскільки інструкція з діловодства називає всіх, хто виконує обов’язки – «в.о.», а Закон вказує, що рішення ради підписуються головою відповідної ради.
Приклади:
1) в.о. голови обласної ради-перший заступник голови обласної ради;
2) в.о. голови обласної ради;
3) перший заступник голови обласної ради.
Новачок
Новачок
 
Повідомлень: 3
З нами з: 25 лютого 2014, 14:32
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.

Re: Як називати посаду першого заступника голови обласної ра

Федченко Леся » 29 серпня 2014, 14:40

Назва посади залишається незмінною – перший заступник голови обласної ради. Адже ця посадова особа здійснює повноваження голови обласної ради за відсутності голови ради на підставі його розпорядження, а також у разі неможливості виконання головою ради своїх обов'язків з інших причин. Відповідна норма прямо закріплена у ч. 6 ст. 56 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», тому жодних позначок «виконуючий обов’язки», «тимчасово виконуючий обов’язки» голови ради бути не може.
Типова інструкція з діловодства у центральних органах виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, місцевих органах виконавчої влади, затверджена постановою КМУ від 30.11.11 р. № 1242, по-перше, має для органів місцевого самоврядування рекомендаційний характер ( див. п. 3 постанови, згідно з яким органам місцевого самоврядування рекомендується розробити і затвердити власні інструкції з діловодства відповідно до Інструкції).
По-друге, Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні» є спеціальним законом у сфері місцевого самоврядування, і його норми мають вищу силу у порівнянні з постановою КМУ. Отже, у своїй діяльності органи місцевого самоврядування мають першочергово керуватися спеціальним законодавством яким і є Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні».
До того ж, при розробці та затвердженні своїх Інструкцій з діловодства органи місцевого самоврядування мають враховувати всі особливості своєї діяльності, визначені Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні».
Аватар користувача
Мешканець
Мешканець
 
Повідомлень: 290
З нами з: 03 лютого 2014, 07:47
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 0 раз.
Регіон: Харків



Хто зараз онлайн
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість