Щодо відкриття реєстрів про власників нерухомого майна

Тут можна ділитися новинами, або обговорювати останні новини ;)
Щодо відкриття реєстрів про власників нерухомого майна

Брусенцова Яна » 08 жовтня 2014, 10:04

07.10.14 р. Верховна Рада України прийняла за основу законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо визначення кінцевих вигодоодержувачів юридичних осіб та публічних діячів.


Народні депутати 247 голосами підтримали у першому читанні урядовий проект закону №5114 щодо обов’язкового оприлюднення даних про реальних власників компаній та власників нерухомого майна.

Представляючи законопроект у парламенті, Міністр юстиції Павло Петренко зазначив, що прийняття цього документу дасть змогу дізнатися, хто насправді є власником українських підприємств.

«Законопроект передбачає обов’язкове розкриття інформації про кінцевих вигодонабувачів, тобто власників юридичних осіб. Це, фактично, унеможливлює приховування через фіктивні підприємства і офшорні компанії реальних власників українських суб’єктів підприємницької діяльності», - наголосив очільник Мін’юсту.

За його словами, ще однією важливою новацією, яка прописана у підтриманому депутатами документі, є відкриття майнових реєстрів.

«Ще одна важлива новація передбачає розкриття доступу до майнових реєстрів. Це та вимога, з якою виступала громадськість, це та вимога, яка неодноразово входила до цього залу і не підтримувалась народними депутатами. Це та вимога, яка наразі є вкрай необхідною для того, щоб чиновники і народні депутати своїм прикладом показали, що ми не ховаємося від українського народу і реально боремося з корупцією через публічність інформації як про власників юридичних осіб, так і про реальних власників майна», - зазначив Павло Петренко.

Він також повідомив, що законопроект розроблений на основі директиви Євросоюзу від 14 березня поточного щодо замороження та конфіскації доходів, отриманих корупційним шляхом.

«Ця практика є загальноєвропейською. Закон був розроблений з експертами Ради Європи, з нашими громадськими експертами з Реанімаційного пакету реформ, і з американськими експертами», - зазначив Міністр юстиції.

При цьому очільник Мін’юсту наголосив, що Мін’юст готовий в найкоротший термін відкрити доступ до всіх реєстрів.

«Уряд і Міністерство юстиції підтверджує: ми технічно готові забезпечити реалізацію цього закону у разі його схвалення в цілому», - резюмував Павло Петренко.

(За матеріалами офіційного сайта Міністерства юстиції України http://www.minjust.gov.ua)
Аватар користувача
Місцевий
Місцевий
 
Повідомлень: 954
З нами з: 03 лютого 2014, 07:44
Дякував (а): 0 раз.
Подякували: 3 раз.
Регіон: ХарківХто зараз онлайн
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість